Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok olcsó husky kennel...

Tudtok olcsó husky kennel mondani?

Figyelt kérdés
Szertnék hamarosan venni egy husky-t, és 100-150.000-nél nagyobb összeget nem nagyon tudok rá költeni, van valahol olcsó (80-100 ezer) kennel? Nem kell, hogy a kutyának díjnyertes apja legyen, stb, csak hogy fajtatiszta, törzskönyves legyen. Vagy fajtamentés? Ott vannak szép kicsik amik még jól hozzám szoknak mert fiatalok (8-10 hetesek)?

2017. szept. 11. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Összekevered a fajtamentést a tenyésztővel. A fajtamentésen többnyire mentett, sokszor problémás felnőtt egyedek vannak akik szaporítótól származnak, nem törzskönyvesek. Főleg ennél a fajtánál, hiszen sok ember kinézet alapján vállalja és hamar nem bír vele. Kölyköt ott nem fogsz találni.


De szerintem 100-150ért már találsz kölyköt kenneleknél, viszont ott egyesével kell konzultálj velük az árakról és igényekről, mert egyik se ír ki általános tarifát. Viszont egy százast pluszban számolj még hozzá a kezdeti kiadásokhoz, oltás, állatorvos, élősködők elleni védekezés, játékok, fekhely stb.

2017. szept. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

Itt nézegetheted a gazdira váró kutyákat és az első állításával ellenben sajnos igenis van ott kölyök és nem is kevés. Az elmúlt félévben 12 kölyök került be az alapítványhoz és jelenleg is vannak.


A hazai kenneleket itt tudod megnézni: [link] .

Fogalmam sincs, hogy van-e alom most valakinél de azt tudom, hogy tavasszal lesz több kennelben is. Viszont 100 000 Ft alatt elég valószínűtlennek találom, hogy találnál kutyát.

2017. szept. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Max színhibás vagy foghibás kutyát adnak olcsóbban.

Ami ugyan úgy egészséges,fajtatiszta csak nem vonható tenyésztésbe és kiállításra sem vihető,családi kedvencnek magyarul megfelel :)


Viszont szerintem Husky-k inkább 150-200 ezer ft környékén mozognak.


Tenyésztők pedig olyan felmenőkkel rendelkeznek ahol a szülők jeleskednek a kiállításokon stb. Hiszen egy tenyésztő nem fedeztet olyan kannal aminek semmilyen címe nincsen. Tenyésztőknél fontos a küllem és jellem! Anatómiailag is szép,egészséges kutyák legyenek.


Esetleg kezdő husky tenyészeteket lehetne megcélozni,legalábbis egy tenyésztő ismim mondta,hogy a kezdő tenyésztők nem adják annyiért a kölyköket mint mondjuk aki 10 éve benne van.


Persze ez sem mindenkire igaz. De átlagban kicsit olcsóbbak a kölykök.

2017. szept. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! És 3., tudsz ilyen helyet mondani ahol vannak házikedvencnek, fajtisztának, (amiről először beszéltél) jók?
2017. szept. 12. 20:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Küllemhibás kutya nincs mindig, sőt arra törekednek hogy egyáltalán ne legyen de ugy a genetika nem ilyen egyszerű. Szóval így kimondottan nincs olyan hely ahol biztos lesz. Hívd fel a fentebbi linkből a tenyésztőket, beszélgess velük, mond el mit szeretnél és talán tudnak segíteni. De ha meg tudod oldani, hogy kipótolod az összeget 150ig akkor már biztosan találsz. Ha pedig azt nézed 150 000 Ft nem egy nagy összeg. A kutya jó esetben 10-13 évet veled lesz. Ez havi szintre lebonta maximum pár ezer forint.
2017. szept. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem tudok ilyen helyet,mert husky-kban nem vagyok jártas,nem ismerem a fajtát.


Igaza van az előttem lévőnek nem mindig van küllemhibás kölyök az alomban.


De ismerősöméknél születtek jó párosításból nagyon rossz alom,konkrétan hobbi áron lett eladva az összes kölyök.


Genetika kiszámíthatatlan valóban.


De pont ezért nem itt kéne kérdezősködnöd tovább hanem szépen felvenni a tenyésztőkkel a kapcsolatot,de nehogy azt mond,hogy neked küllem hibás kutya kell olcsón,mert rád fogják aszni a telefont.


Én is sokáig úgy voltam,mint te,hogy x-y ig adok ki pénzt kutyára,aztán be kellett látnom,hogy ez nem így működik.


Az általam kinézett fajta 180-300 ezer ft között van,de leginkább a 200 fölött.


Nem az alsó határt kell megcélozni,ha már fajtatisztában gondolkozik az ember.


Én eldöntöttem,hogy gyűjtök 300 ezer ft-ot, aztán abból kijön a kiskutya ára,ami meg megmarad abból kapja a maradék oltást,kaját,kutyaovi és ami kell még neki.


Hidd el én sem keresek túl sokat,de inkább gyűjtök.

Szerintem ha már van 150 ezer ft-od akkor gyűjts még hozzá. Lehet nem most ősszel lesz kiskutyád hanem mondjuk jövő tavasszal,de legalább lesz és félre raktál annyi pénzt amiből meg van a kölyök. Ha meg marad is pénzed akkor jó,mert azt meg a kiskutyára költheted.

2017. szept. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!