Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti melyik kutyatápra váltanáto...

Ti melyik kutyatápra váltanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

7 éves kan kutyus. Jelenleg Carnilove tápot eszik, de a bőre korpás lett tőle, és a széklete sem mindig jó. Gyanítom a rohadt magas fehérjetartalomnak is köze lehet hozzá. Szeretnék váltani, de tanácstalan vagyok. A gabonamentesség híve vagyok, de arra jutottam, hogy talán a rizs és esetleg a burgonya nem jelenthet problémát. Eddig amiket kinéztem:

-Brit Care

-Josera Nature

-Taste of the wild

Igazából egyiknek sem győzött meg túlságosan a beltartalma, de hátha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban. :) Esetleg más márkát is ajánlhattok, Acana és Orijen sajnos egyelőre kizárva anyagi okok miatt. A válaszokat előre is köszönöm!


2017. szept. 12. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a josera duck& potatoval etetek, annak nem magas a fehérje tartalma és gabonapentes. A brit carből a lazacos is bevált nálunk.
2017. szept. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a Brit Care lazacos vált be azt tudom ajánlani neked is ill. a ToTW tápokról is nagyon jókat hallottam.
2017. szept. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Két kutyát etetek TOTW-val, egy időset, és egy kölyköt. Abszolút bevált, szép bunda, jó széklet, sok energia. Már több tápot kipróbáltam, de eddig ez a legjobb. Én a halas totw-val etetek.
2017. szept. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Brit nagyon jó. Mi is próbáltuk már a Lamb & rice változatot, nagyon ízlett a kutyának, örömmel ette, szép volt a szőre és a végtermék is rendben volt. Jó ár-érték arányú, minőségi táp. Van halas, vadhúsos meg lazacos-krumplis is. Elvileg a Josera is jó, azt is ki szeretnénk próbálni nemsokára. Abból is van lazacos-krumplis :)
2017. szept. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Maxitabi ***** válasza:

Próbáld ki őket-persze lassú, fokozatos átállással(10nap), legalább 4-6 hétig etetve egyet-egyet.

Én TOTW-vel kezdenék,brit care, majd josera sorrendben.

Ja- és halasat vegyél szerintem-az a szőrre-bőrre is jó lesz!

2017. szept. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Real Nature is nagyon jó táp,most ezzel etetek

illetve az N&D



Felsoroltakból brit care-el etettem, jó volt a kaksi,de az idős kistestű kutyám nem bírta a seniornak elrágni a tápszemeit vagyis nagyon nehezen,így inkább váltottam.

De több ismerős etet az általad felsoroltakkal, brit care-rel kiállítási kutyát is, mindegyik kutya szép.


A lényeg inkább azon van,hogy melyik kutyának mi válik be.


Egyik kutyámnak az acana jó volt,másik fogyott tőle hiába adtam belőle sokat.


Ki kell tapasztalni,de a fenti táp szemmel láthatóan nem a te kutyádnak való,ha nem jó a széklet és korpás a bőre.

2017. szept. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül a Brit Care gabonamentes halas mellett döntöttem, majd meglátjuk mi lesz az eredmény. Ha esetleg nem válik be, akkor pedig Real Nature. :)
2017. szept. 13. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!