Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni?

Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ma sétáltattam a lány kutyámat(PÓRÁZON) és hirtelen ott termett mellettünk egy kis kutya átszaladt az úttesten utánunk ...póráz nyakörv és gazda nélkül .Próbáltam elkergetni dübörögtem a lábammal kiabáltam mert nem tudtam miféle...harap e vagy beteg e ..A kutyám kicsit ingerült volt,mert az a kisebb kutya körbe rohangált körülötte ,kereste az utat hogy lehet odaférni az enyémhez ...erre elsétált mellettem egy kiscsaj és a pofámba röhögve azt mondta " nem kell vele incselkedni mert nagyobb baj lesz !" majd elsétált nevetve , a kutyája utána keresztül a játszótéren összekakilt mindent meg pisilt . A végén mikor már elmentek mindenki engem nézett és olyan szörnyen éreztem magam.


A másik történet ugyan így egy szabadon engedett kutya (gazda valahol a francba) rohan az uttesten át ugatva ordítva ránk megállt előttünk mozdulni sem tudtunk szoltam a gazdának kedvesen hogy nem hivná e el mert én is a kutya is fél tőle ..erre a válasz a következő " akkor kertben kell sétáltatni a kutyát!"... végül a kutya elment magától.


Szóval a kérdésem én vagyok a hülye?

én reagálok rosszul?


Annyit hadd mondjak el hogy a kutyám egy angol szetter nagyon kedves es játékos ,de nem szereti ha rohannak felé meg köröznek körülötte idegen kutyák. Ha csak simán odajönnek ismerkedni az teljesen rendben van !


2017. szept. 12. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Nem túl normális,hogy egy angol szetter ilyen félős! Mennyi idős?


Ismerek 3-at és mindhárom nagyon vagány volt már kölyöknek is,semmitől nem féltek,nagyon barátságosak voltak. Több ugató kutya közt sem rezdültek össze hanem játszani akartak.


Nyilván az sem normális,hogy a gazdák ilyen lazán veszik a dolgokat,de sajnos mást nem tudsz csinálni nálunk is vannak ilyenek,meg mindenhol.

Én általában tovább ballagok, mert leállni ezekkel vitatkozni olyan mint egy galambbal sakkozni,nincs értelme.


De az,hogy te is félsz a kutya is fél a támadó kutya akármekkora az meg tudja,hogy bizonytalan vagy te is és a kutyád is,szóval ez nagyon nem jó így!!


Leginkább a te kisugárzásodon és a kutyádén kéne változtatni,magabiztosabb kutyához nem mindegyik megy oda, meg ha játszani akarna és a másik kutya felé mozdulna akkor majd kapod,hogy szájkosarat kéne rárakni,meg ne támadja a kicsit :D hidd el ez a jobb!!


Nekem kistestűim vannak kettő. Aztán egy alig 1 kg-os yorki elkezdett pattogni nekik, az enyémek meg mentek volna neki, oké 5 kg-osak,de ketten vannak az alig 1 kg-os kutyára. A yorkit a hámjánál fogva tartottam míg az enyémeket próbáltam egy kézzel vissza fogni. Nagy nehezen jön a gazda és szóltam ha nagyobb kutyáim lettek volna,nem biztos,hogy a kutyájuk élne. Nem mondtak semmit,ölbe vették a kutyát (nem pórázra), kicsit odébb újra elengedték.

Őszintén szólva az ilyen meg is érdemli ha megtámadják a kutyáját. Tudja,hogy idióta a kutyája vegye pórázra. Mellesleg ez a yorki minden kutyának neki megy és pattog. Egyszer rossz kutyát fog és game over lesz.

Gazdáknak meg tanuló lecke lesz.

2017. szept. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

12 éves és rossz a szíve arra szed pirulát ...és most kapott porckorong sérvet ebben az évben . már műteni nem lehet a kora és aszíve miatt . félti magát és én is valamint utálom mikor ezek az idegbetegek kutyák odarohannak hozzánk :) vannak nagy kutya barátai kicsik is ....szóval csak az ilyen ugrabugra tiszteletlen kutyákra reagál így.



Nagyon sajnálom hogy Nektek is vannak ilyen tapasztalaitok :)

És köszönöm a választ.

2017. szept. 12. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Neked van igazad maximálisan. Akkor is, ha a sok tudatlan, felelőtlen gazda, akik rátok engedik a neveletlen kutyáikat nem így vélekednek.


Az jó megoldás, hogy elzavarsz minden ilyen kutyát. Viszont ezt érdemes határozottabban, keményebben csinálnod. Ha ilyen van, én úgy zavarom el az ilyen ebeket, hogy farok behúzva meneküljenek minél messzebb tőlem. Általában a gazdák is így észbe kapnak, és az én kutyáim sem lesznek szresszesek, nm lesznek kitéve veszélynek. Utána jellemmzően egy nem túl finom fejmosást adok a gazdinak.

2017. szept. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Igyekszem elzavarni de ez nem reagált..a gazdikat meg nem érdekli ...annak a kutyának akinek még egy nyakörv sincs a nyakában és szabadon rohangál át az úttesten annak a gazdája se lehet normális!

2017. szept. 12. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!