Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki tartja fontosnak, hogy...

Ki tartja fontosnak, hogy kutyája törzskönyvezett legyen?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 21:26
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Pl: én. Ha én szeretek egy fajtát akkor az tutira úgy nézzek ki, olyan spec. jellemzői legyenek (pl terelő ösztön), legyen egészséges. És azt akarok hogy legyen lehetőségem minden kutyás dolgon résztvenni, ne akadályozzon az hogy pl törzskönyv kell oda és a kutyámnak nincs.
2010. máj. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

Én is. Sajnos nem az van, költöttem is annyit az orvosi kezelésére, mintha törzskönyveset vettem volna. De így legalább minden műtétet végig néztem, nem volt jó érzés, meg neki se tett jót az altatás.


Ha másért nem, azért, hogy azok a trnyésztők legyenek honorálva, akik szívvel lélekkel kutyáznak, és nem a lelketlen aljas állatkínzó szaporítók.


Ha fajtatiszta, legyen törzskönyves, ha keverék, legyen menhelyi.

2010. máj. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

En nem jarok versenyre, se kiallitasra, csak egy egeszseges hobbikutyat szeretnek, illetve van is.

Nekem megis fontos a torzskonyv. Nem azert, mert onmagaban valaha is szuksegem lesz ra sot, le merem fogadni, hogy soha az eletben nem fogom elovenni.

Ennek ellenere tudom, hogy soha nem lesz torzskonyv nelkuli kutyam, megpedig azert nem, mert az a szabaly, hogy fajtatiszta kutyanak legyen torzskonyve. Ezt a szabalyt azert hoztak, hogy megvedjenek minket, vevoket a becsapastol es a fajtakat is megvedjek a romlastol, legalabbis kozvetetten.

Ez ugy lehetseges, hogy csak annak a kutyanak jar torzskonyv, amelyik fajtatiszta.

Ha egy tenyeszto buszke a munkajara, akkor valoszinuleg torodik is a kutyaival es a sajat hirnevevel. Egy ilyen tenyeszto nem fogja sajat magat abba a gyanuba keverni, hogy o szaporito, azzal, hogy nem ad torzskonyvet.

A legjobb tenyesztok meg sem kerdezik, hogy kell-e, mert termeszetes, hogy jar. Kovetik a szabalyokat, megbizhato, szavahiheto emberek. En ilyen embertol fogok mindig is kutyat venni, fuggetlenul attol, mennyibe kerul.

Ha egyszer azt a szabalyt hoztak az okosok a vilag osszes orszagaban (nem veletlenul), hogy fajtatiszta kutyanak jar a torzskonyv, akkor en el is varom, hogy a tenyeszto ehhez tartsa magat, ne pedig a szabalyokat kerulgesse.

Szoval nekem megbizhatosag szempontjabol fontos a torzskonyv. Tisztaban vagyok vele, hogy mire lett kitalalva ez a papircafat es nagyon orulok, hogy ezzel a kutyakat akarjak vedeni.

2010. máj. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, hogy min jart a fejed, mikor feltetted a kerdest. Ugyhogy kepzeld el ezt:

Van egy kedvenc markad, tegyuk fel. Legyen mondjuk a Sony. Tegyuk fel, hogy azert ez a kedvenced, mert a legmegbizhatobb, legjobb markanak tartod. Kepes vagy ra sporolni honapokon at, mert tudod, hogy ha azt megveszed, az rengeteg evig meg fogja tartani a minoseget, nem fogsz benne csalodni.

Tegyuk fel, hogy jarod sorra az uzleteket es keresed a legmegfelelobbet. Mar majdnem megveszed, mikor meglatsz a sarkon egy kinai boltot, ahol meg nem jartal. Kivancsisagbol benezel es meglatod azt a termeket, amit annyira meg szeretnel venni. !!!FELE ARON!!! Elcsodalkozol, hogy ez meg hogy lehet ilyen olcso, mikor mindenutt mashol dupla aron adjak. Kiderul, hogy igaz, hogy ott virit rajta a SONY emblema, de azon kivul nem talalsz semmi bizonyitekot arra, hogy azt a japanok gyartottak, nem pedig a kinaiak hamisitottak le.

Tegyuk fel, hogy amire gyujtesz, az eredeti aron is annyira draga, hogy meg a fele ar is elegge a padlohoz vag, de azert az megis csak FELE ar!

Es vegul tegyuk fel, hogy tisztaban vagy a kinai cuccok minosegevel es ugyanugy tisztaban vagy azzal, hogy miert a Sony a kedvenc markad.

Megkockaztatnal kiadni egy vagyont ketes minosegu es ketes szarmazasu dologert, ami lehet, hogy par honap mulva bekrepal es akkor b@szhatod a penzed mert garancia termeszetesen nem volt ra? Vagy inkabb raaldozol egy extrabb osszeget, de akkor tudod, hogy eredetit kaptal, amire ott a garancia, ott a markanev, ott a minden?

Szerintem ennel jobb hasonlattal nem lehet erzekeltetni, hogy mit jelent torzskonyves kutyat venni.

2010. máj. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
(a 3.es a 4.voltam)
2010. máj. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fontos. Olyannyira, hogy még a tenyésztőt is megválogatom. Sőt, akár éveket várok a számomra kedves párosításra. Olyanok is vannak, akik törzskönyves kiskutyákat árulnak és mégsem vennék tőlük.
2010. máj. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 Akiteki ***** válasza:
100%
Minden értelmes embernek, aki pénzért vesz kutyát.
2010. máj. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Én nemrég regisztráltam magam erre a fórumra. Sajnos még nem tudtam itt ilyen kérdéseknek utánna nézni, ezért is kérdeztem. Nekem is tk-s kutyám van, kiállításokra járok vele, normálisan tartom. Én egy kis faluban lakom Veszprém megyében. Ott ahol lakom sajnos a lakosok legnagyobb részének nagyon nem tetszik, hogy nekem tk-s kutyám van, sznobnak tartanak, sajnos már sokan kiabáltak is velem, hogy mit képzelek én, hogy szerintük úgymon "luxuskutyát" merek tartani. Volt aki majdnem nekemjött amikor meglátott az utcán, hogy a "luxus" kutyámat sétáltatom. Meg mindig piszkálnak, hogy miből tartom el, meg az oltásait ismiből fizetem, meg kiállításokra is milyen pénzből hordom, mikor vannak akik meg éheznek. Sokan már ki akarnak közösíteni a faluból minket, voltak akik feljelentettek már minket. Olyanba is belekötöttek, hogy mert ugye én webáruházból szoktam rendelni a tápot, samponokat, meg ilyen dolgokat, és ugye futárszolgálat hozza ki, hogy miért kell annak a futárnak idehozni a tápot, miért vagyok ilyen kényelmes. Megfenyegettek, hogy nem fogják a faluba beengedni a futárszolgálat autóját. Már sokáig nem bírom mert fenyegetnek sajnos. Valszeg mihamarabbi költözés lesz a vége. Csak ezért kérdeztem, hogy az országban is vélekednek, vagy csak a mi falunkban.
2010. máj. 27. 07:32
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

közismert tanyai tajarasztok , csökkent agyi funkciókkal.Nem akarom bántani a falusiakat (énis az vagyok) , de sajnos sok köztük az ilyen ember.Ne vedd magadra amit mondanak , csinálj úgy mintha nem is hallanád mit beszélnek.Sajnos sztem mindenhol vannak rosszindulatú emberek , csak úgylátszik te magad köré gyűjtötted őket.sztem azok az emberek csak irigykednek azért ekkora a pofájuk , sokan azt sem tudják h mi fán terem a kutya , van a kertben 1 és az nekik már bőven jó , olyanról h kutyanevelés még hírből sem hallottak.Látják h jól bánsz a kutyával és nem szeméttel eteted , ésirifykednek azért csinálják.A gazdag embereket is utálják (nem csak falun :P) az emberek , mert irigykednek és így a legegyszerűbb ezt kimutatni.


Nekem sajnos nem tk-s kutyám van , amikor megvettem még nem tudtam erről a szaporítós dologról , de úgy néz ki sikerült egy egésséges kutyát kifognom , és ugyan úgy szeretem a kutyát attól h nincs tk-ja :)

Csak sajna versenyre nem mehetek vele.

2010. máj. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Elég szomorú amit írsz. Tudatlanság és rosszindulat vezérli ezeket az embereket. Nálunk együtt sétál fajtatiszta és keverék kutya, és nincs vita a gazdik között, bár nem is eröltetjük ezt a témát. Idegenek pedig legfeljebb annyit kérdeznek, hogy "milyen fajta?", eddig egyvalki kérdezte meg az utcán, hogy "És törzskönyvezett? Igen? Akkor jó!"
2010. máj. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!