Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparációs szorongás?

Szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés

Kiskutyám 3 és fél hónapos majdnem egy hónapja van nálunk. Ha bármikor egyedül hagyjuk vagy kizárjuk a szobából égtelen hisztériázásba kezd amit képes órákon át szüntelenül nyomni. Nem fárad el vagy én nem tudom de bármit csinálunk hisztérikusan ugat, vonyít, sír, kapar. A minap a fél társasház nem aludt miatta mert éjféltől majdnem hajnali 4-ig ez volt műsoron amíg meg nem untuk és be nem engedtük a szobába miután már hallottam, hogy a szomszédok üvöltöznek és verik a csöveket. Ha egyedül hagyjuk el sem merem képzelni mit művel amit nem hallunk.

Mikor fogja ezt kinőni? Tudom, hogy ez nem annyira kirívó a kiskutyáknál de esélyét sem látom, hogy megszokja az egyedüllétet pedig fokozatosan próbálkozunk vele. Ha hazaérünk vagy csitítás után visszaengedjük a szobába örömében bepisil annyira izgatott lesz. Én láttam már kiskutyát nem is egyet de ennyire súlyos esettel még nem találkoztam...

Bármilyen tanács, tapasztalat nagy segítség lenne mert akármennyire szeretem a kis vakarcsot rengeteg bosszúságot okoz nekünk ezzel.



2017. szept. 14. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Le van mozgatva rendesen mielőtt egyedül hagyjátok? Milyen fajta? Amikor hazaértek egyből üdvözlitek? Fokozatosan hozzá szoktátok az egyedüllétre? Gondolok arra, hogy először csak néhány percre hagytátok egyedül, majd egyre jobban nyújtva az időt. Általában ezek szoktak a probléma forrásai lenni.
2017. szept. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen fiatal kölyköt nem szabad egyedül hagyni, számára a falka jelenléte elengedhetetlen a nyugodtsághoz. Ha máshogy nem tudod megoldani, akkor mellette kell hagyni a gazda szagával átitatott használt zoknit vagy pólót (amit nem baj, ha szétrág), ami hozhat feszültségoldást. A kutya természetétől függ, hogy menyire képes ezt "kinőni", de tapasztalatom szerint inden lakásban tartott kutyánál megmarad bizonyos mértékben, sőt egyeseknél öreg korukban megint előjön. Kertben tartott kutyánál ez sokkal ritkább.
2017. szept. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1: Tegnap 1 órás labdázás után jött a hiszti de rendesen sétálni még nem vihetjük mert még kell egy oltás.

Törpespicc jó helyről törzskönyvvel tehát nem egy ideggyenge szapis kutya, 900 g az egész blöki nem tudom honnan van ennyi energiája. Igen sajnos azonnal ölelgetés stb. de erről megpróbálok leszokni. Tényleg fokozatosan szoktatjuk és van, hogy 1-2 órát már jól visel de utána kivétel nélkül jön a szokásos mizéria.

#2: Valaki szinte mindig van otthon de néha el kell menni bevásárolni stb. és nem mindenhova vihetem magammal főleg még nem teljes oltási programmal. Egyébként egy nagyon nyugis, mondhatni lusta kutya akinek amúgy hangja nincs egész nap tényleg csak akkor borul ki nála a bili ha magára marad. Pomerániait sajnos nem lehet folyamatosan kertben tartani tehát ebből a szempontból ez mindegy.

2017. szept. 14. 12:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár az én kutyám később került hozzám, de neki is voltak ilyen problémái. Mondjuk, nem ennyire durván, ő inkább szétkapta a dolgokat, de azért lenne pár tippem, hátha valami beválik.


Elköszönés, üdvözlés: Ne köszönj el. Mielőtt elindulnál, már egy ideig ne foglalkozz vele, menj ki az ajtón, majd szinte azonnal menj vissza pár percre, ülj le, olvass bele egy újságba, törd meg a rutint. Fokozatosan is lehet ezzel szórakozni. Két percig maradj kint, ha nem visít, visszajössz, megdicséred. Ha sír, nem mész vissza. (Ezzel érdemes ugye hétvégén, napközben próbálkozni.)

Ha megérkezel, se vegyél róla tudomást. Akkor üdvözöld, ha lenyugszik.


Etetés: Nekem az is bevált, hogy közvetlenül indulás előtt etetem meg reggel, ha munkába megyek. Nagyon kajás kutya, így neki az h kilépek az ajtón, már nem akkora stressz, hiszen jöhet a zaba. :D

Lehet kint hagyni neki más ehető játékot, kong vagy ilyesmi. Esetleg eldugni pár falatot, amit megkereshet.


Pólód, zoknid elölhagyása: szintén jó ötlet, esetleg be lehet kapcsolni neki tévét, rádiót.


Sok-sok játék: labdák, esetleg műanyagpalack.


Az éjszakai nyűglődés viszont más tészta. Erre csak azt tudom mondani, hogy amikor már sétálhattok, jól le kell fárasztani. Hatalmas séta, kutyaovi, bandázás más kutyákkal. Addig esetleg benti játék lefekvés előtt. A lényeg, hogy kidőljön.

2017. szept. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4:

Ú köszönöm minden amit mondtál nagyon hasznosnak hangzik, meg fogjuk próbálni őket. Nehéz lesz nem figyelni rá de az ő érdekében muszáj ezt valahogy elsajátítania. Hétvégén neki is állunk ennek a jövök-megyek gyakorlásnak, ezt így korábban még nem próbáltuk. :)


Sajnos ő valahogy nem egy zabagép, alig lehet evésre bírni néha de majd valamivel megpróbálom kívánatosabbá tenni az ételét.


Igen mindig van neki Kong, egy pár cipő, papucs, rongyi, ill. temérdek mennyiségű játék az összes szobában hegyekben remélem majd eljön az idő amikor ezek jobb elfoglaltságnak fognak tűnni a hisztinél. :D


Alig várjuk már a sétát, meg a kutyaovit meg mindent aminek keretében kimozdulhat egy kicsit futkosni, bandázni. Néha kézben visszük, hogy szívjon friss levegőt és már most óriási rajongótábora van a környéken. :)

2017. szept. 14. 12:41
 6/7 anonim ***** válasza:
#4 jókat ír, ezeket tartsd be. Én még azzal egészíteném ki, hogy azt figyeltem meg a kutyámnál, hogy ha látja, hogy öltözök, pakolok, akkor izgatott lesz. Ha izgatottan hagyom otthon üvölt. Kipróbáltam azt, hogy lenyugtatom, megmondom neki, hogy feküdjön le, és közben figyelem. Amikor már nem jár a farka fekvés közben, akkor egyet lépek hátra. És így szépen kimegyek. Annyira bevált ez, hogy már nem is kell ezt csinálnom, mert már tudja, hogy mi a dolga ha elmegyek - nyugton kell maradni.
2017. szept. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.


1. "Marad" gyakorlása: ellépsz tőle, vissza, jutalomfalat. Ismétel, ha megvan mi az elvárás, kézmozdulathoz majd hangsorhoz köt. Növeled a távot, de mindig a tűréshatárán belül és mindig, mindig, MINDIG te mégy vissza a kiskutyáért.

(NEM behívod, mert azzal azt tanulja, hogy tűkön ülve kell várni, hogy lehessen rohanni a gazdihoz. Így azt tanulja, hogy nyugi van, a gazdi úgyis visszajön.)


2. Egyedül hagyás, szobából kizárás, dettó. Gyakoroljátok a tűréshatárán belül, hagyjátok ott, maradjon az ajtó túloldalán másodpercekre vagy annyira se.


3. "Ha hazaérünk vagy csitítás után visszaengedjük a szobába örömében bepisil annyira izgatott lesz. "

De miért zárjátok ki, ha tudjátok, hogy halálfélelme van miatta? Úgy is el lehet neki magyarázni, hogy nyugi van, hogy hazaértek és rá sem néztek a tomboló kutyára. Próbáljátok meg, hogy kart karba öltve hátat fordítotok neki és szemmagasság fölött bámultok egy pontot, a kutyára meg rá se néztek. Nyilván hatalmas hiszti lesz, hogy mi az, hogy semmiféle figyelmet nem kap (a negatív figyelem is figyelem!), de előbb utóbb abbahagyja. Mivel gáz a helyzet, inkább utóbb. No, akkor lehet lehajolni hozzá és megdicsérni. Ami persze újabb ismétlést vált ki, amire ti újra levegőnek nézitek. És ezt ismétlitek orrvérzésig, minden alkalommal. Egy 3,5 hónapos, végtelenül kreatív kölyökről van szó, hamar rá fog jönni, hogy akkor vagytok hajlandóak szóba állni vele, ha nyugodt.


4. Amikor mentek kutyaoviba feltétlenül kérdezzetek rá erre, mert távdiagnosztizálni szar dolog meg lehetetlen is. De ez a kutya szerintem nem tanult meg relaxálni, nyugodt maradni. Lehet eleve ilyen típus, de az is lehet hogy ti is túlpörgetitek a folytonos fárasztással. Szóval nem ártana egy kikapcsoló gombot nevelnetek rá. Pl. így: https://www.youtube.com/watch?v=wesm2OpE_2c

2017. szept. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!