Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá (főképp...

Hogyan vegyem rá (főképp apát) a szüleimet egy yorkira?

Figyelt kérdés

Nekem már nagyon régi álmom egy kutya. És úgy döntöttem itt az idő. Amúgy kertes házban lakunk kiskerttel úgyhogy benti kutya lenne. 11 éves vagyok. Novemberben lesz a szülinapom úgyhogy arra gondoltam, hogy

szülinapomra kérem a kutyust és a cuccait és karira meg ilyenekre nem kérek semmit és a következő évben se. Vaty ez már sok? Amúgy felvételizni is szeretnék úgyhogy ha felvesznek eggyel tőbb okom lesz rá! ;D



#szülő #yorkira
2017. szept. 14. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
bármit csak ne azt....plíz
2017. szept. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

1. Ha a család nem akarja akkor nincs jogod kikövetelni, egy kutyát mindenkinek akarnia kell hogy ne legyen konfliktus miatt és ne a kutya igya meg végül a levét hogy valaki úgy áll hozzá vagy elpasszolják ha megunod mondjuk 3 hónap után.

2. Felvételizni szeretnél? Szerinted mennyi időd lesz a kutyára a sok tanulás mellett? Egy kiskutyát kétóránként kell vinni pisilni amíg szobatiszta nem lesz, és utána is sűrűn kell levinni hogy ne legyenek balesetek. Később pedig fel fogsz kelni hajnalban suli előtt egy fél óra sétára, amikor hazajössz akkor hosszabbra majd este szintén?

3. Miért nem akarják a szüleid? Nem szeretik a kutyákat? Nem szeretik a fajtát? Esetleg tudják rólad hogy megunnád előbb utóbb és rájuk maradna?

4. Egy kutya rettentő költséges. A kezdeti kiadás egy fajtatiszta yorkiera 150-200ezer, az induló költségek (oltás, kaja, élősködők elleni védelem, felszerelés stb) pedig a 100ezret rúgja. Ez nem kis pénz, nem várhatod el a szüleidtől hogy ezt csak úgy kipengessék. A további minőségi táplálásáról nem is beszélve. 11 évesen elég kicsi vagy még, hogy egyedül gondoskodj arról a kutyáról, főleg a szüleid lennének a gazdái.

2017. szept. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem azzal tudod meggyőzni ha elmondod neki, hogy az anyagiakon kívül amit nekik kell vállalniuk te a vele járó munkát 100% vállalod. Anyagilag is elég nagy kiadás egy kutya, az oltások, ivartalanítás, etetés, ápolás, a betegségek mind mind rengeteg pénz. Ezen kívül elmondhatod, hogy vállalod a lakás napi porszívózását ami a kutyaszőr mitt sajnos muszáj és nem kis napi meló, egy 11 éves gyerek fel kell kösse a gatyáját, hogy ezt teljesíteni tudja. Az udvarról heti egyszer-kétszer össze kell szépen szedni a kakit, de te ezt is vállalod meg ilyenek. Ha látják, hogy ez a szorgalom benned van biztos igent mondanak.
2017. szept. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

1. A yorki nagyon divatfajta, rengeteg szaporító próbál belőlük pénzt szerezni, úgyhogy kérlek, tenyésztőtől, azaz kennelből vegyétek a kicsit. Az százezer forint alatt nem nagyon ad kutyát, de meg van ennek a oka, cserébe kapsz egy egészséges, fajtatiszta kutyát. És ez még csak a kutya ára volt, az orvos, felszerelés költségeit még nem is mondtam...


2. Ha a szülők nem akarnak kutyát, akkor nincs kutya, pont. Állatot csak akkor viszünk haza, ha mindenki beleegyezik, különben feszültségforrás lesz, és a kutya fogja húzni a rövidebbet.


3. Tudsz bármit is a kutyákról, vagy csak azt tudod, hogy a yorki cuki? Tudod, hogy kell megnevelni, mennyit kell sétáltatni, mennyit kell vele foglalkozni? Minden csoda 3 napig tart, biztos vagy benne, hogy nem fogod megunni?


4. Egy kutya elél 15 évig is, ami szerintem túl kevés, de másoknak sok lehet, főleg, ha majd továbbtanulsz, esetleg koleszos leszel, akkor a szüleidre marad a kutya?


Gondold meg többször....

2017. szept. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha valaki nem akar kutyát akkor miért kell ráerőltetni? Előbb utóbb rámarad a szüleidre a kutya. nem vagy elkésve sehonnan se. Majd ha önállóan tudsz kutyát vállalni akkor lesz kutyád.
2017. szept. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Yorkiet nem engednék, hacsak nem tenyésztőtől. Sok sajnos egy idegbeteg hisztérika, akit nevelni luxus mert "pici ugyis".

Én "rugtam már fel" szocializálatlan yorkiet, aki gondolt egyet és lazán megtépte a gatyámat... a gazdája sipitva nekem ugrott, és hivta a rendöröket, ök meg szépen megbüntették, és kártalanitásra kötelezték :D Ez nem Magyarország...


Kérdezö, ha a szüleid nem akarják nem lesz kutyád és pont, felesleges erősökdni.

Nincs rá pénzed, meg ha öt év mulva fösulira mész, rájuk marad egy olyan kutya, amit nem akartak, és ha olyanok, akár el is adják,met NEKIK nem kell(rtt).

2017. szept. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"vaty, eggyel"


inkább tanulj még, nem kell neked kutya...

2017. szept. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Te dönthetsz úgy, hogy "itt az idő", de a döntés a szüleidé.
2017. nov. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én már három éve vágyom, egy Beaglere, de nem fogom megvenni,majd csak akkor ,hogy ha felnőttem, mert tudom, hogy nem lenne elég időm rá, és mivel szeretném ezért a kutya érdekeit nézem és tudom , hogy nem tudnám győzni idővel a sétáltatását/nevelését! A pénzem meg volt rá és már ki is néztem egy kennelt, de szerencsére rájöttem, hogy ez igy nem lesz jó neki. Szerintem jól gondold át,még csak 11 éves vagy és ha mégis megvennéd, akkor nézz utána jól a fajtának, olvass róla sokat és kizárólag csak tenyésztőtől válassz!(!nem szabad elsietni!).:)
2018. jan. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én szerintem, ha nem ragaszkodsz nagyon a fajtához akkor én nem nagyon ajánlanám, mert nagyon divat kutya és túl van szaporítva és a jó idegrendszerű eb manapság ritka...nekem is tetszik a Yorkshire terrier,de miután megharapott egy , úgy hogy a gazdájával is beszéltem és kicsit ismert is(ismerem a kutyákat,nekem is van/volt több is)és mégis odakapott szóval nem az én hibámból...
2018. jan. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!