Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta lenne a tökéletes...

Melyik fajta lenne a tökéletes számomra?

Figyelt kérdés

Olyan kutyát szeretnék, ami kis-közepes testű (max 20kg), alaptermészetben nyugodt (nem olyan izgága és temperamentumos mint egy terrier) de energikus és mozgékony, de tudjon pörögni is. Olyankor tombolhat százzal is, ebben én is partner vagyok, csak az alaptermészete legyen inkább nyugis, de aktív. Idegenekkel legyen bizalmatlan/tartozkodó (vagy legalább semleges) és jó házőrző (nem várom, hogy elfogja a betörőt, de azért próbáljon valamit tenni ellene, "ne kínálja teával az ismeretleneket" stb.) Imádok trükköket tanítani, előny ha ő is élvezi az ilyesmit. Szőrével kapcsolatban annyit, hogy nem szeretem a macerát, ezért hosszúszőrű és kozmetika igényes (pl bichon, uszkár) fajták kizárva. Rövid, vagy félhosszú szőrű lenne az ideális, akit elég heti 1-2x kikefélni és szőre viszonylag öntisztuló.


Kertes házban lakom (300nm a kert + 50nm a ház) kinti-benti kutya lenne. Éjjel bent aludna. Napi 2x séta, ezek időtartama kb 2 óra. Játék napi többször, amennyit ő igényel. Második kutyám lesz, a mostani is teljesen jól nevelt és szocializált, 80%-ban póráz nélkül sétál. Hétvégente járunk kirándulni is.


Előre is köszönöm!


2017. szept. 14. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A mudi pont ilyen. Otthon nyugodt, ha munka van, pörög. Imád tanulni. Idegenekkel szemben bizalmatlan, jelzőkutya. A szőre nagyon kevés ápolást igényel, kb 3-4 havonta kell alaposan kifésülni, ráadásul öntisztuló.
2017. szept. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2017. szept. 14. 19:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én esetleg még a schnauzert mondanám (törpe/közép) . Idegenekkel bizalmatlan, jó jelzőkutya, szereti a sétákat, könnyen és szívesen tanul, ha kell pörög, de simán elfekszik a lábadnál is filmezés közben.

A szőrét évente párszor kell trimmeltetni, és akkor szinte egyáltalán nem is hullik, hipoallergének is. Ha sportolni szeretnél, akkor arra is alkalmasak (még törpét is láttam ÖV-ni, elég vicces volt :D )


Annyi, hogy ők kicsit temperamentusabb ebek, de nem annyira észrevehetően.


Fontos, hogy jó tenyésztőtől vegyél, ne jófogásos szapitelepről, a schnauzer természet csak így garantálható (persze így is vannak kivételek, de ritka)

2017. szept. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ők (schnauzer és mudi) ahogy látom tényleg tökéletesek lennének nekem.

2017. szept. 15. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!