Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Odaadhatja a kutyámat másnak?

Odaadhatja a kutyámat másnak?

Figyelt kérdés
Exemnél maradt a kutyám. Miután elköltöztem töle, kb. 2 hónapja, azt beszéltük meg, mivel még nem volt kész a kerités, nála marad addig mig a ház nem lesz annyira rendben, hogy oda tudjam vinni. Most meg kitalálta, hogy már nem bir foglalkozni vele, és odaadja egy ismerösének, mert nekem akkor sem adná, ha én lennék az utolsó ember a földön. Nem túl békésen váltunk el, egy agressziv idióta volt. Most mindenhol keresztbe tesz nekem. A kutya az én nevemen van, de a chip nem bizonyít tulajdonjogot. Ha én szeretném elhozni, de ő nem engedi, akkor mit lehet csinálni?
2017. szept. 15. 20:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Simán ki lehet rá hívni a rendőröket, mivel a kutya a te neveden van, ezért neki nincs joga az akaratodon kívül magánál tartani a kutyát, végképp nem eladni.
2017. szept. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Az oltási könyv a chippel bizonyítja, hogy kié a kutya.
2017. szept. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta az állatorvos, hogy jogilag nem bizonyít tulajdonjogot a chip
2017. szept. 15. 20:56
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Akkor az orvosod nagy barom. Mégis mi igazolná hogy kinek a tulajdona a kutya ha nem a chip? Vidd másik állatorvoshoz a témát, az majd igazolja neked. Egyébként meg én rendőrrel mennék hozzá és pont leszarnám hogy mi a véleménye rólam de a kutyát akkor is rendőri felügyelet alatt elvenném tőle akár egy állatorvos kíséretében aki helyben leolvassa a chipet te pedig bizonyítod az oltási könyvel hogy nálad van. De lehetőleg ne ezt a barom állatorvost vidd.
2017. szept. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
A te neveden van a chip, te vagy felelős a kutyáért. Ha valakit megharap most a párodnál a kutya, téged vesznek elő. Nyugodtan elhozhatod a kutyád tőle, neki semmi köze hozzá jogilag!
2017. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező: Az állatorvos jól mondta! Aki ezzel ellentéteset állít az téved! A leghitelesebb forrás a petvetdata.hu (ez a chip adatbázis) amelyik a vonatkozó rendeletből idéz:

"A fentiek egyenes következménye, hogy a Petvetdata semmiképpen nem tekinthető közhiteles adatbázisnak, így a rendszerben rögzített tulajdonosi adatok (hasonlóan a Kisállat Egészségügyi Könyvekhez és a kisállat útlevelekhez) az állat valós tulajdonjogát nem igazolják és a tulajdonjog igazolására nem is haszálhatók fel!


Amennyiben több személy is igényt tart az adott állat tulajdonjogára, nekik ezt a vitájukat a Ptk. szabályai szerint kell elrendezniük egymással (a magyar jog az állatokat a "dolog" kategóriába sorolja). Ehhez jogász (ügyvéd) segítségét vegyék igénybe. A konkrét ügyek kapcsán arra az elhatározásra jutottunk, hogy a Petvetdata adatfelvételi lapokat ennek megfelelően módosítjuk. A módosítások megtörténtek, így a „Letöltések” menüből már a módosított adatfelvételi lapon tölthető le, és módosult az adatfelvétel végén kinyomtatható és aláírandó lap is."


Nekünk volt bírósági ügyünk, és ott is pont ezt mondt a bíró. Ha van szerződésed, hogy tied a kutya az bizonyít. Ha nincs szerződésed nagyon nehéz dolgod lesz.

2017. szept. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ha ellopják a kutyád és vissza akarod kapni akkor nem a te kutyád csak ha kennelből vagy menhelyről való és van szerződés, de ha valakit megharap akkor chip alapján a tiéd és minnél előbb fizes.
2017. szept. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
7: így van. Ezt valahol le is írták, talán a petvetdata.hu oldalon, vagy egy interjúban olvastam. A chip adatbázis közegészségügyi adatbázis. Azaz egyetlen egy célja, hogy a kutya oltásai követhetőek legyenek, és ha nincs oltás lehessen bírságolni. Ez a mostani állatvédelmi törvénnyel kapcsolatos vitában is felmerült, hogy kerüljön be a törvénybe, hogy lehessen vele tulajdonjogot igazolni. Ehhez viszont az kéne, hogy közhiteles nyilvántartás legyen, viszont akkor követelmény lenne, hogy a tulajdonjog változást csak szerződéssel lehessen végezni (legalább egy ajándékozási szerződés kéne). Sok állatvédő szervezet ezt szeretné elérni, de sok mindent megnehezítene. Pl. a tulajdonos váltást csak az okmány iroda végezhetné. Ugyanígy az első chippeltetés is bonyolultabb lenne. Nem emlékszem már melyik szervezet erre tett is javaslatot, mert valahol olvastam a neten az elmúlt hónapokban, hogy ezt hogyan lehetne megoldani. Egyébként igen ennek ma Magyarországon egy célja van, hogy könnyebb legyen bírságolni.
2017. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%

Hát bocsánat 78%-os, de eddig akárhol "mezei" helyen felmerül a tulajdonjog, azt a chip bizonyítja. Tudod az ország 70%-a biztos hogy nem mászkál törzskönyves szerződéses kutyával, és ezt mindenki nagyon jól tudja, így a leghitelesebb dolog a tulajdonjog bizonyítására a chip. Mert tudod még ha valaki bíróságra is viszi a dolgot úgy, hogy nincs nála se oltási könyv, se chipszám se semmi egy olyan ellen a ki rendelkezik vele mit vár? A bíró megnézi az oltási könyvet, látja a tulaj nevét és a rendszeresen vezetett oltásokat majd azt mondja hogy "ó persze hogy azé lesz a kutya akinek nincs a kezében semmilyen irat és nem tudja igazolni hogy oltatja évente".


Én megértem hogy a rohadt értékes kutyáknál akkora pereskedések vannak hogy csak a szerződés számít meg hasonlók, de ez a keverék és nem törzskönyvvel rendelkező kutyák esetében nem így van, mert nincs szerződés, így a leghitelesebb adat/irat alapján dől el kié a tulajdonjog, azaz a chip alapján.

2017. szept. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9: nem tehetem meg, de legszívesebben megadnám annak a bírónak az elérhetőségét akit mi kaptunk. És nem egy szuper értékes kutya volt, hanem egy menhelyi. És amikor ellopták és megkerült a kutya, pont a jogszabályokra hivatkozva (és ő mutatta a petvetdata.hu nyitó oldalát), hogy a chip nem igazol azon kívül semmit, hogy be van-e oltva vagy sem. Szerencsére meglett a szerződés és így visszakerült a kutya.
2017. szept. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!