Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám néha random...

A kiskutyám néha random felvonyít, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Nem történt vele semmi olyan, de este óta néha felvonyít csak így random. Áttapogattam és nincs olyan hely aminek tapogatása után vonyítana, így össze vissza random vonyít. Nem bágyadt, nem lomha, jön utánam, de néha felsikít!!

Az állatorvos szerint megcsíphette valami, de meg se vizsgálta.... egy UH megnyugtatott volna, de szerinte fölösleges... És ha leesett valahonnan? Játék közben amúgy nagyon durván dobálja magát, hempereg, ugrál, néha beveri a fejét ennek következtében... Nem tudom mindig megóvni ettől mert nagyon fürge...

Ő két hónapja van velem, az előző kutyámat előtte vesztettem el nemrég :( nagyon aggódom, hogy valami baja lehet :'( Mit csináljak, volt már valakinek ilyen a kutyájával?????


2017. szept. 16. 23:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem hosszasan vonyít, hanem olyan vonyítósan vakkant egyet
2017. szept. 16. 23:48
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia.Szerintem vidd másik dokihoz mert sokmindent utalhat a vonyìtás. Lehet pszihès oka pl:ha korán választották el az alomtòl vagy szervi örökletes dolog pl: DP-s,izületi problèma emèsztèsi problèma . Milyen fajta ès mennyi idős ?
2017. szept. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztos van fájdalma ami bizonyos mozgásra jön elő.


Nekem idős a kutyám decemberben megijedtem,mert egy hét alatt 2x felvonyított álmában, a másodiknál be is kakilt. Aztán aznap mikor vittük volna orvoshoz eldőlt oldalra. Végül kiderült vmi izületi gyulladása lehetett és a kakilás is azért volt,mert a fájdalom nagyobb volt mint a kakilási inger,így kinyomta. Illetve az elesés is azért,mert fájdalmat megakarta szüntetni így inkább kidőlt.


Kedve ezek mellett jó volt,evett,ivott tehát betegségre nem utalt semmi én is át nyomkodtam,de semmire nem reagált.


Kapott gyulladás csökkentőt,meg injekciót.


Aztán abba marad a gyógyszer szedés eltelt egy hét és újra felsírt. Megint elvittem orvoshoz, akkor csináltak ultrahangot,szívhangot is néztek, meg tekergették a lábát,nyomást gyakoroltak a gerincére és ott arra már érzékeny volt. Még erősebb gyulladás csökkentőt kapott. Azóta megszűnt a probléma. Lépcsőzni már nem lépcsőzhet,kímélni kell ahogy lehet. De ő egy 15 éves kutya.


Mindenképpen nézesd meg újra vagy keress másik orvost.


Doki szerint ezek a felsírások az esetek 80%ban izületi gyulladásokra adnak okot.

2017. szept. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kakált egy hatalmasat, azóta nem vakkantott egyet sem. Elég nagy volt a kakija, okozhatta ez?
2017. szept. 17. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!