Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a tapasztalatotok, interne...

Mik a tapasztalatotok, interneten olcsón hirdetett kutya beteges lesz? Van aki nem bánta meg hogy olcsón vett kutyát?

Figyelt kérdés
2017. szept. 17. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
allergiás(pollen, csirke), nem bántam meg, de nem ajánlom senkinek. Mi még megúsztuk, de ismerősöm kutyája még 1 éves sincs és már járni nem tud + a szemét műteni kell.
2017. szept. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Atkásan hoztam el, persze ez akkor nem tűnt fel, egy kisebb vagyont és az épp idegrendszeremet hagytam a dokinál. Senkinek nem kívánom az érzést, amikor a doki közli, hogy sok ilyen fiatal kutyát elvisz a betegég. Csodálatos kutya, de csoda, hogy él. Allergiás, a szőre a semmitől is kihullik, a csípőjén pedig már látszik, hogy nem oké. Németjuhász, hat éves.
2017. szept. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Toy uszkár. 12 éves múlt (bár csoda).

Még gyerek voltam amikor a szüleim hozták valahonnét, a kutya szüleit nem mutatták meg nekik, de beleszerettek a kutyába ezért elhozták.

Allergiás a csirkére. Szív beteg, vizes a tüdeje. Kis kora óta állandóan rágja a lábát. Atkásan lett elhozva. mütötték még fiatalkorában daganattal, egyszer tályogja is volt... mindent elkap, megfázik, most öregkorára még így, hogy már a korára fogható némileg de így is jóval többet van dokinál mint más idős kutyák.

Imádjuk, ehhez kétség sem fér, de egy feneketlen kút szegény kutya.

Havi orvosi + gyógyszer költségei, a műtétek stb.

A vele nagyjából egykorú utcáról befogadott keverék kutyánk csak annyit lát dokit amíg megkapja a kötelező oltásait. Annak soha semmi baja.


Soha nem tudnám őt megbánni hiszen családtag és imádom.

De én, felnőtt fejjel egy forintot nem adnék semmilyen kutyára.

A sajátomat én is az utcán találtam és tökéletes.

Ha nem találtam volna, akkor hoztam volna menhelyről, esetleg fajtamentéstől.

2017. szept. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

5 éves Havanese kislány.Teljesen egészséges,semmi baja :)

Nagyszüleim vették egy ismerősüktől (idős özvegy hölgytől).Azóta egy alom sem volt nála,néha én is meglátogatom a kutyussal,mert szereti látni meg az anyjával jót játszanak :D


Én nem bántam meg.Igaz,nem interneten volt meghirdetve,de olcsó volt (30.000).Teljesen megérte számomra.

2017. szept. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Nekem mentett, de valószínűleg szapis sharpei. Eddig 700-800 ezerben van, hogy nem vak a kutya.
2017. szept. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy az olcsó, keverék kutya az internetről, szaporítótól miért annyival divatosabb, mint a még olcsóbb, keverék kutya a menhelyről vagy fajtamentéstől?
2017. szept. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak a hirdetéstől függ.

Ha kornak megfelelő oltásokkal, féreghajtással, és érvényes oltási könyvel árulják a piciket akkor bele lehet ugrani, de mindig ott a rizikó, ha nem törzskönyves kutyát vásárolunk, hogy mégis kik voltak a szülei, voltak-e nekik genetikai vagy más a fajtára jellemző betegségük?

Szerintem ez elég nagy rizikó. Vannak fajták amik a többieknél sokkal hajlamosabbak bizonyos betegségekre. Az olyan kutyákat csak és kizárólag tenyésztőtől szabad vásárolni. ( Francia Buldog, Csivava, Német Juhász, Berni Pásztor, Mopsz, Angol Buldog stb....)

Utána kell nézni, hogy az adott fajta mennyire hajlamos bizonyos betegségekre, és hogy bevállalod-e azt a rizikót, hogy ha ellenőrizetlen szülőktől van a kutya és örökölhet valamit.

az is lehet hogy teljesen egészséges kutyusod lesz olcsón. Az esély erre is arra is 50-50%.

2017. szept. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

6 éve vettünk labradort, azt hiszem 20 ezerért. Ekkor még eléggé kicsi voltam, és se nekem, se a szüleimnek nem volt fogalma arról, hogy mi a különbség a szaporító és a tenyésztő közt...

De hálát adok az égnek. A kutyusomnak semmi baja nem volt még eddig (azaz egyszer megmérgezték, de az ugye más téma..). Így visszagondolva, rossz, hogy egy szaporítót támogattunk azzal, hogy kutyát vettünk tőle. Mert így visszagondolva, ahogy tartotta a kutyáit a szaporító.. Másrészt viszont a kutyusom a szívem csücske, számomra a tökéletes kutya. Szóval ebből a szempontból nem bántam meg.


Azóta vettünk még egy kutyust, de őt már rendes tenyésztőtől. Hiába nem bántuk meg az előző kutyusom szaporítótól való megvételét, azért egy rendes helyről még is csak nyugodtabb érzés kutyust venni. :)

2017. szept. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1990-ben vettem kutyát 6000-ért, de törzskönyvvel, egy kutyakiállításon, mert akkor még árultak ott is kölyköt. Na azt nem bántam meg. 14,5 évig volt velünk.

Viszont neten olcsón hirdetett kutyát nem vennék. Zsákbamacska. Akkor már inkább befogadok menhelyről, és a menhelyet támogatom azzal a pénzzel, nem pedig egy szaporítót.

2017. szept. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29%

7000ért vettem mudit állattartó embertől. Oltva. Azóta 8 éves,semmi baja.


Volt törzskönyves beagle-m,de egész életében beteg volt,8 évesen el kellett altatni.

Ennyit erről...

2017. szept. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!