Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan furcsa ez?

Miért olyan furcsa ez?

Figyelt kérdés
Mi olyan furcsa abban hogy 24 évesen már 13 kutyám volt? Miért olyan hihetetlen vagy furcsa ez?

2017. szept. 17. 20:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahj most ugye nem a felelős állattartókat akarod provokálni azzal hogy ennyi idősen 13 kutyád volt, holott egy kutya elél 15 éves korig. Még ha többet is tartottál együtt elég abszurd és drasztikusan rövid életkoruk lehetett. Vagy pedig elkerültek tőled amit nem értek, kivéve ha ideiglenes befogadó vagy.
2017. szept. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
nem vagyok ideiglenes b., mind nálam pusztult el. Látod már itt is rögtön provokációnak veszi mindenki. Nem provokáció.
2017. szept. 17. 20:32
 3/16 A kérdező kommentje:
a legidősebb 16 volt amikor elpusztult, legtöbbjük 12-14 évet élt, csak néhány nagyon beteg kutyus élt kevesebbet mint 10 év.
2017. szept. 17. 20:34
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csak kíváncsiságból írd le légyszíves részletesen hogy hogyan volt egyszerre hány kutyád és melyik mennyi időt élt mert ez akkor is borzasztóan sok.
2017. szept. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Na erre én is kíváncsi vagyok...
2017. szept. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Ha a legidősebb 16 évet élt, te meg 24 vagy, akkor legjobb esetben is 8 éves korodban került hozzád... ergo nem neked volt 13 kutyád, max a családodban volt 13 kutya... De az, hogy "nekem volt kutyám" = én vettem, én tartottam el, én neveltem kizárólagosan. Úgyhogy azok nem a te kutyáid voltak, max a családé.


Ez az egyik, a másik meg hogy ezek szerint elég gyorsan kinyírtátok a kutyákat valahogy, ha már ennyi volt... már ha nem úgy számoltál, hogy még a megszületésed előtt is volt "kutyád"...

2017. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én 23 vagyok de négy kutyám VAN összesen. Az elsőt kaptam 11 éve, 12 éves voltam és már az én kutyámnak számított, mert azzal a feltétellel jöhetett hogy én viselem gondját teljesen (leszámítva ugye a költségeket). A második egy út széléről mentett kutya, ő 9 éves. A harmadik egy rokonoktól költözés miatt befogadott ő kb 5 éves, a negyedik egy tenyésztőtől vett, ő másfél éves.


Mind élnek és virulnak, remélem érted a fenntartásomat azzal kapcsolatban hogy te egy évvel idősebb vagy nálam de kb háromszor ennyi kutyád volt már.

Egyébként meg én is ezt tartom a legvalószínűbbnek, hogy a családodnak voltak kutyái te meg velük éltél, és úgy gondolod azok is a te kutyáidnak számítanak.

2017. szept. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Az első kutyám 16 éves koromban kaptam kölyökként, tenyésztőtől vettük, ő még mindig velem van. 18 évesen befogadtuk a nagymamám két öreg kutyáját, mert kórházba került és nem volt senki aki befogadta volna a kutyákat. Az egyik tacsi volt a másik csivava, 8 évesek. A csivi elég beteg volt, kezeletlen köldöksérv, szürkehályog, epilepszia. sajnos mikor a köldöksérv műtétre került a sor nem ébredt fel az altatásból, csak pár hónapot élt nálam. A tacsi még élt 1 évet amikor is egy nap holtan találtam. Az orvos szerint a szívével volt valami, eléggé el is volt hízva szegény pára. Amíg a tacsi élt befogadtam egy 11 éves szívbeteg, süket kutyust. Elég súlyos epilepsziája volt, 2 évig volt velünk, egy roham vitte el. Amíg ez a kutyus még élt találtam egy kutyát az utcán eléggé leharcolt állapotban, az orvos szerint 13 körül volt, kullancsok borították a testét és babéziás is volt, sajnos nem élte túl, nagyon le volt gyengülve. Ez előtt pár héttel fogadtam örökbe egy 10 éves ebet, szívproblémával. Altatni nem lehetett ezért az ivartalanítás nem jöhetett szóba. 2 évig élt velünk, méhgyulladása lett. Az orvos azt ajánlotta hogy megpróbálják megműteni, mert a kezelés eredménytelen lenne. Ha túléli a műtétet akkor pedig még szép hosszú életnek néz elébe. Sajnos elvesztette a csatát. később ismét találtam egy szerencsétlenül járt párát, csak feküdt az út szélén, sovány volt és gyenge. Reggel találtam, elvittem orvoshoz, megállapította hogy tüdőgyulladása van, kapott gyógyszert, infúziót, az orvos azt mondta hagyjam ott hogy figyelni tudjon rá ha baj lenne. Még aznap délután elment. Pár héttel később jött a következő kutyám egy 10 éves rákkal küzdő öregúr, az orvos szerint csak pár hónapja volt hátra, mégis boldogan elélt még több mint egy évet. még a halála előtt befogadtam még kettőt. Egy 13 és egy 15 éveset, az idősebbik végelgyengülésbe halt bele, szép csendben elaludt és nem ébredt fel többé, a fiatalabbik szívférgesen került a menhelyre, onnan pedig hozzám. Az orvos pár hónapot adott neki sajnos igaza is lett, nem élt sokáig velünk a drága, pedig nagyon jófej kutya volt. Ez a kutyus halála után egy 12 éves vizsla keverék került ide, járni alig tud, az előző gazdái télen nyáron kint tartották és maradékon élt. Már meglett műtve, de a lábai nem nagyon javulnak, később talán még meg kell műteni párszor. Ő még mindig él. Most 3 kutyánk van, a fajtatiszta aki már 8,5 éves, a vizsla keverék és egy 9 éves süket, bőrbeteg kutya.


Azokat amik családi kutyák voltak nem számoltam, akkor +4 lenne. Ez amúgy a hobbim, mindig a legidősebb vagy legbetegebb kutyákat fogadom be, akik senkinek nem kellenek. Megszépítem az utolsó pár évüket. Ugyan fáj amikor egy elpusztul, de boldogít a tudat hogy legalább az utolsó pár évük jó volt. Persze nem egyedül űzöm ezt a hobbit, a párom is segít.


röviden ennyi.

2017. szept. 17. 21:53
 9/16 A kérdező kommentje:
azt áruljátok már el hogy miért kell rögtön hazugnak vagy felelőtlen állattartónak bélyegezni valakit? Az hogy nektek nem kell öreg kutya nem azt jelenti hogy másnak sem. Miért kell rögtön ilyen hülyeségeket kikövetkeztetni?
2017. szept. 17. 22:01
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez szép tőled, így teljesen érthető hogy ilyen sok kutyád volt, bár azért azt nem mondanám hogy az 1-2 napot nálad lévő kutya számolható ilyen téren. De ezt azért hozzátehetted volna az eredeti kérdésedhez hogy mind öreg és befogadott kutya, így senki se nézne rád furcsán. Szerintem ha valaki megkérdezi hány kutyád volt mond el hogy 13, amiből 12 öregen és betegen került hozzád és rövid ideig élt. Így nem fog senki semmit furcsának tartani vagy furcsán nézni rád.
2017. szept. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!