Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyáknál mit jelent a hágád?

Kiskutyáknál mit jelent a hágád?

Figyelt kérdés

Tegnap hoztuk el a 9 hetes(!) kiskutyánkat, és este már a kezem, lábam "szeretgette".

Ilyen kiskorban vajon ez már tudatos? Azt olvastam, nagykorban ez a nem tisztelés jele, de vajon kölyökként is már emiatt csinálhatja? Pár óra alatt csak nem alakulhatott ki az, hogy felsôbbrendűnek érzi magát nálam.


19/N



2017. szept. 18. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Nekem a szuka kutyusom csinálta 3-4 hónaposan a plüssmacimmal. Egyszer. Nagyon határozottan, azonnal szólj rá, és ne engedd neki. Ha most nem tiltod le, később még nehezebb lesz. A párzómozdulat születésüktől bennük van, és ahogy írtad, az alá-, fölérendeltséget fejezik ki így egymás között.
2017. szept. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

Ennyi idősen kizárt, hogy tudatosan csinálni hiszen az ivartérettségtől még hónapokra van és ennyi idősen dominálni sem szoktak még a kutyák.

Határozottan tiltsd és abba fogja hagyni.

2017. szept. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
Nekem is csinálta a kölyök kankutyám főleg a vendégeknél próbálkozott miután mi határozottan letiltottuk erről. Bármikor amikor ezt csinálja szólj rá és rúgd el (nyilván ne úgy, hogy a fal adja a másikat). Véletlenül se szokja meg, hogy ezt lehet mert később kellemetlen is lehet ill. valóban dominanciát fejez ki. A kölyök most érkezett a családba és próbálja belőni, hogy a hierarchiában merre is van az ő helye így ezt meg kell neki mutatni. Ami fontos, hogy ne nevessétek ki, ugyanis az egy jó hangulatú reakció és emiatt az rögzülhet benne, hogy ez muris és lehet csinálni. Tiltás határozottan!
2017. szept. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
43%

Uhh, még mindig él a dominancia! Már egy jó ideje bizonyították, hogy alapvetõen fölösleges dominálnia egy családi kutyának (mielõtt valaki a farkasokat hozná fel: õk se teszik a vadonban, a családban), de hogy a hágás dominancia jele, szerintem a legnevetségesebb. Alapjáraton az egész dominanciát kiforgatták a tanulatlan kiképzõk, így azt már jellemvonásként fajtajellemzõként is használjak. Pedig a dominancia kontextus függõ, és általában valamilyen erõforrás körül alakul ki. Egy kajaféltõ kutya pl dominánsan viselkedik, ha rámorog egy másikra, amikor a kajája közelébe megy. Ellenben ez a kutya pont le se szrja, ha a helyére fekszik be a másik. Olyankor miért nem domináns, ha egyszer már annak bélyegezték? Talán mert nem így mūködik a dolog? Barátnõm félõs borderét dominánsnak bélyegezték kiképzōk csak azért, mert a földön hempergett (aztán meg nagy szakértelemmel megállapították, hogy bizonytalan, ami valahogy nem összeegyeztethetõ azzal az állításukkal, hogy "azt hiszi övé a bolygó")... Szóval így elöljáróban csak körvonalazni szerettem volna, hogy miért nem dominancia.

No de ami lehet a hágás: szocializálatlan kutyánál a "nem tudom mi mást csináljak" magatartás, pótcselelvés, bizonytalanság, izgatottság, frusztráltság, szaporodási vágy, és lehet hülyén hangzik, de örömszerzés magának (hiszen a plüssmacit végképp nem dominancia miatt fogják hágni). Itt egy 9 hetes kölyökrõl beszélünk, ami új helyre került, szóval adott lehet némi bizonytalanság, szorongás, stb. Aztán még bõven nincs szocializálva, nem tudja hogyan illik viselkedni, hát ezzel próbálkozik. És mivel kölyök, ezért folyton játszana, aminek a szabályai még nincsenek felállítva, így... Ezt csinálja. Persze attól, hogy nem világuralomra tör, még nem kell hagyni, mert nem éppen szép magatartás. Nem kell lekiabálni, megfélemlíteni, egyszerūn szólj neki, ha abbahagyja már erre, az lenne a legszebb, és bõséges jutalom. Ha nem, akár megvezetéssel "szedd le" magadról. Ha játék közben csinálja, hagyd abba a játékot, ha õ is leáll ezzel a viselkedéssel, mehet tovább. Ha nem hagyja abba, tereld el a figyelmét egy másik játékkal, stb. Amint kialakulnak a szabályok, nem fogja csinálni.

2017. szept. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadó, köszönöm, bennem is hasonló gondolatok ébredtek, hogy nem kell megijedni, de jobb csírájában elfolytani.
2017. szept. 18. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!