Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhesen ivartalanitani?

Vemhesen ivartalanitani?

Figyelt kérdés

A kutyám valószinűleg vemhes.Amikor beszéltem a dokival az ivartalanításról(akkor még nem volt vemhes) néhány hete azt mondta hogy ivartalanítja csak akkor éppen tüzelt így nem tudta utána sem mivel eltört a keze az orvosnak.Már egy ideje vemhességi tünetei vannak.A doki múltkor azt mondta nem gond vemhesen is ivartalanítja nem gond.

Ma felhivta apukám az orvost de én még nem tudom mikor mehetünk.

Nagyobb lesz a kockázat?

Komplikáltabb lesz a mütét?


2017. szept. 18. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszélyesebb a normális ivartalanításnál. Nagyon helyes, és köszönöm, hogy ivartalaníttatjátok így is, ezen az oldalon ritka az ilyen.


Az altatástól a kicsik is elalszanak az anya méhében, így békésen pusztulnak el, de a vemhes ivartalanítás esetén természetesen eltávolítják a méhet is, amit alap esetben nem mindig tesznek meg. Így tulajdonképpen jobban jártok, mert nem csak a petefészket távolítják el, így a méhgyulladás is ki lesz zárva a jövőben.

2017. szept. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, kb. ugyanannyira lesz komplikált, mint ha nem lenne vemhes. Minél előbb vigyétek most már.
2017. szept. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
46%
Ha már olyan stádiumban lenne az orvos nem vállalná az ivartalanítást. Jó döntés. Nem lesz semmi baj, és hosszú távon ez a legjobb.
2017. szept. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!