Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos kiskutyám nem...

7 hónapos kiskutyám nem szobatiszta, miért?

Figyelt kérdés

2017. szept. 19. 11:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Honnan tudjuk?

Talán először le kellene írnod mit tettél eddig a cél érdekében....

2017. szept. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Írd le bővebben, hogy milyen volt és milyen most a napirendetek. Soha nem is volt még szobatiszta vagy visszaesett? Egyedüllétet hogy viseli? Mennyit van egyedül és hányszor viszed ki naponta? Állatorvos vizsgálta-e már, hogy nincs-e szervi baja?
2017. szept. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Napközben dolgozunk, reggel levisszük illetve azonnal ha hazaértünk. Ha lent pisil kakil, mindig megdicsérjük illetve jutalomfalatot is kap.

A lakásban van szobapelenkája amit esetenként használ. Mondjuk 60-70%-ban. Ha rávégzi a dolgát, szintén dicséret ha pedig nem oda, akkor szidás.

Szervi baja nincs.

2017. szept. 19. 11:54
 4/21 A kérdező kommentje:
Vannak jobb és rosszabb napok, van h egyáltalán nem pisl be de van, hogy igen és akkor sem a pelenkájára. Napi 3 séta, deggel rövid, délután több órás játék a haverokkal, természetjárás, este pedig kicsi séta. Kint is pisil, de bent is....:(
2017. szept. 19. 11:56
 5/21 anonim ***** válasza:
59%
A szoba pelenkát felejtsd el, azért nem szoba tiszta mert ott is végezheti a dolgát.Ha rajta kapjátok bent, akkor szidás, kint meg nagy dicséret! Amikor haza mentek és ott a pisi már ne szidjátok csak mossál fel, mert azt úgy sem érti már, csak akkor ha közben kapod rajta akkor ér a szidás valamit.
2017. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Azért kapott pelust mert pici korában nem tudtuk megoldani a kétóránkénti sétát (munka), és nyilván nem vártam el tőle, hogy kibírja órák hosszán áűt. De szerintem már elég nagy hozzá...és nem értem, ha valami miatt mégsem tudjuk levinni v napközben kell neki, akkor legalább miért nem használja a pelust...és főleg nem értem, h miért pisil be pl a játékaihoz is..
2017. szept. 19. 11:58
 7/21 anonim ***** válasza:
Azt én se tudom, de azt tény hogy már elég idős hogy próbálkozz pelus nélkül.Ha kis kutya jön már lassan az ivarérés akkor még többet fog pisilni...én csak jó szándékból írtam az előbb, te tudod hogyan tovább.Nekem nagytestű kutyám van, de míg pici volt ezt alkalmaztam, nagyon megszidtam mikor bent csinálta, kint meg ujjongtam, még a mai napig megdicsérem, pedig 15 hónapos már.
2017. szept. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mi napi 8 órát dolgozunk, vajon hány hónapos korára elvárható egy kiskutyától h ennyi ideig visszatartsa?
2017. szept. 19. 12:06
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Éppen a pelenkával zavarjátok össze szegényt :)

A szobatisztaság úgy működik, hogy az eb megtanulja, hogy bent nem, csak odakint végezheti el a dolgát.

A jelenlegi rendszer szerint bent is, kint is szabad... mivel csak azt látja, hogy néha megdícséritek, néha leszidjátok, de szemmel láthatóan nem érti a pelenka szerepét a dologban, nem fogtok soha dűlőre jutni.

Azt mindenképp ki kell vonni az egyenletből.

2017. szept. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Pelenka helyett már kiskorában meg kellett volna beszélni valakivel, hogy ugorjon át nap közben, és szaladjon le vele pisilni. Hétvégenként mindig gyakorolni. Esetleg egy hét szabit kivenni neked is, a párodnak is. Így két hét masszív gyakorlás lett volna minimum.


Hét hónaposan már ki kellene bírnia szerintem, ha indulás előtt, és érkezés után leviszed. Addig meg marad a takarítás utána. Ne szidd le, de nagyon dicsérd, ha kint csinálja. Remélem, hamar sikerülni fog :)

2017. szept. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!