Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász tapasztalatok?

Német juhász tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mennyi mozgás kell nekik egy nap? Egy nap olyan 5 órát tudok foglalkozni vele de van hogy 8-at is. Szoktatok vele túrazni? Pl kenutúrakra viszitek? Esetleg nyaralásra? Úszni? Hogyan érdemes nevelni? Nem arra vagyok kívancsi hogy következetesen stb. Hanem hogy ti hogyan neveltetek meg a nemetjucitokat. MINDENT amut csak lehet. A valaszokat köszönöm!:)
2017. szept. 19. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Én első kutyának, német juhászt választottam, több évet készültem rá.Jól beválasztottam, egy önfejű makacs német juci lányba:-) Sose gondoltam volna, hogy ekkora meló lesz. Meg kellett tanulnom vele bánni, és még most is tanulok. Tudod eleinte úgy voltam vele ha nem úgy viselkedett ahogy én azt elvártam volna, jött a boci szemeivel és tudta hogy úgy se lesz semmi következménye a tette súlyosságának, éééés tényleg nem lett. DE amikor eljött a 10 hónapos kor besokalltam, és elegem lett, még azon is gondolkoztam jobb lenne megválni tőle.De átgondoltam mit rontottam el, (3 kutyasulit megjárva, még azóta is kettőbe járunk, mert mind a kettőt szeretem),és változtattam. A német juhászok túl okosak. Tehát nekem meg kellett tanulnom vele, bánni. Terhelésnek kitenni 1,5 éves kora előtt semmiképp se tedd. Úszni imád, most nyáron többször is voltunk.A neveléssel kapcsolatban nálunk az agresszió sehova se vezetett. Megtanultam helyette oly módon büntetni hogy az emlékezetes legyen számára. Jutalomfalattal az enyémnél sok mindent el lehet érni.Egy napunk meg így néz ki: Reggel elmegyünk egy órát sétálni lasztizni a közeli erdőbe rétre, utána az utcákon sétálni tanulunk ez koncentrált séta ami 30 perc.Mivel melózni kell így utána megyek és sajnos csak este érek haza, így míg nyár volt és világos elvittem még egy sétára, vagy lasztiztunk itthon a kertben, szerencsére elég hosszú, így itthon is le lehet fárasztani. Az erdőben még csinálni szoktunk gyakorlatokat amit a suliban, ott jobb mert több az inger, és úgy kell teljesítenie. Hétvégén meg megyünk kutyasuliba.Imádja a keresős játékot, ha eldugom a jutifalikat a kertben, és neki meg kell keresnie. Most nemsoká 16 hónapos, és talán most kezd beérni, sokat változott. Az őrző védőt is imádja csinálni, ezzel az egy dologgal mindig sikerélményem volt és van a suliban. Egy szó mint száz nekem kemény melómba került hogy eddig eljutottunk, és imádom, jobb kutyát sose kívánok magamnak. Amúgy egészségileg nem egy minta példány.
2017. szept. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az 5 óra foglalkozás bőven elég, mozgásigénye közepesnek mondható. Bárhova viheted majd magaddal, ha kiskorától hozzászoktatod mindenféle helyzethez, élőlényhez - azaz szocializálod.

Érdemes vele kutyasulizni: munkakutya, szeretnek dolgozni, feladatokat tanulni, végrehajtani, és őrző-védőzni is. Ez nekik remek szórakozás.

2017. szept. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bőven elég sőt ha intenzív mozgásban vesz részt és agyban is lefoglalja az ember akkor kevesebb is elég, Én Reggel másfél óra tréninget szoktam tartani neki este munka után kb két két és fél óra könnyed séta egy kis aport, engedelmességi feladatok, ha van időnk és nem sötétedik ránk akkor pár akadálypályás feladat. A hétvége nagy rész az övé, imádja ha vele vagy, még akkor is ha csak melledet űl a kertben ameddig te mogyorót szedsz.

Mi sokat járunk túrázni, és kocsi híján tömegközlekedési eszközökön jórészt, vagyis busz meg vonat. A legjobb túratárs, póráz nélkül sem távolodik el tőled, ha jól van tanítva akkor egy szóra behívható. Imád úszni pancsolni, ha nincs patak vagy tó, neki egy sáros pocsolya is remek játék. Én hamarabb el szoktam fáradni mint ő... de gondolom ez nem meglepő... ^^"

Mivel a Német Juhász nagyon okos érdemes vele minél korábban, a harmadik oltást követően kutyasuliba menni, persze te is bármire meg tudod tanítani egy kis jutalomfalat segítségével, de a kutyasuliban a többi kutya mellet a szocializációt is megtanulja. Nekünk nagyon bevált, és az alapokat hagyományos kutyasuliban sajátítottuk el. Csodás engedelmességi munkája lett, 2-3 hónap alatt heti egy kutyasulival, otthoni gyakorlással. Persze én az őrző/védőt nem akartam, így az kimarad. Másik kutyasuliban a tükör módszerrel sem volt gondunk, de mivel nekünk már meg voltak az alapok nekem az Agility volt a lényeg, azt is rekord gyorsan sajátította el, jó móka volt az alagút és a billenő pad.

Bocsi egy kicsit ömlengős lett a vége. Szerintem nincs jobb társ a Német Juhásznál, nekem 20 éve csak ilyen kutyáim vannak. Bármire meg lehet őket tanítani, ha jó az idegrendszerük bármilyen helyzetben képesek nyugodtak maradni, még a kenu sem elképzelhetetlen szerintem, de azt sohasem próbáltam. ;)

2017. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat!:)igen sokan nem mernek kutyaval kenuzni vagy csak nem akarnak de nekünk van 2 sajat kenünk es altalában nyáron minden hétvegen megyünk:) most találtam egy nagyon megbízhatónak tűnő kennelt úgyhogy már csak írnom kell:)
2017. szept. 19. 21:35
 5/5 anonim ***** válasza:
A kenuval ha picikorban hozzászokatod, hogy ha benne van nyugton kell lennie nem lesz baj. Nekem igaz nem első kutyám, de sikerült egy kemény domináns csajszit kifognom. Én 12 hetes kora óta kutyaovi/kutyasuliba járok vele. Járunk egy hetirendszerességűbe3 elvégeztünk egy kezdő és egy haladó tükörtanfolyamot is. Jelneleg heti 2-3-4 mantrailinget csinálunk, mert vizsgára készülünk. Ezen kívül sokat labdázunk, ezt imádja és jól le is fárasztja fizikálisan+napi minimum 1 órá engedelems/trükkök gyakorlása, hogy az agya is lefáradjon. Ez az 1 óra hol hoszabb, hol rövidebb, attól függ mennyi időm van rá. (ha nagyon intenzív egy gyakorlás akár 20 perc alatt is le lehet húzni az agyát, de ahhoz tényleg nagyon intenzívnek kell lennie). Ezeken kívül falkasétákra járunk, ahol a többi kutyával tud szaladgálni/játszani.+ lassan elkezdjük az obedience-t, mert abból versenyezni szeretnék vele. Ja igen kirándulni is szoktunk járni főleg tavasztól őszig, mert van a hegyekbe egy hétvégi házunk és oda ő is jönni szokott velünk.
2017. szept. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!