Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az új kutya elkaphatja a...

Az új kutya elkaphatja a parvót ha az előző abban pusztult el?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1,5hónapja elvesztettem a 6hónapos kiskutyámat parvó miatt! (Minden oltasa megvolt :( )Most vettünk egy újat 7hónaposat minden oltásával! A kérdésem az lenne hogy olvastam elkaphatja a kutya a betegséget az előzőtől,ez igaz? Minden játékot újra cseréltünk,bent lakik ő is ,az előző kutyus is bent lakott de azóta domestossal többször fertotlenitettem a házat! Szerintetek van miért aggódnom?
2017. szept. 20. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom a földben évekig megmarad a vírus sajnos.
2017. szept. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Még kb. 5 évig képes fertőzni. :(
2017. szept. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagyon is van miért aggódni! Igazából nem is javasolt az új kutya fél, illetve akár egy évig sem. A fertőzés veszélye pedig még utána is fennáll.
2017. szept. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kertes ház?
2017. szept. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen,kertes ház!
2017. szept. 20. 10:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszélsz az állatorvosoddal. Majd elmondja, mire figyelj, mit tehetsz, ha tehetsz, hogy minél kisebb legyen a veszélye a fertőződésnek.
2017. szept. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elkaphatja, de mivel azt mondod minden oltást megkapott, és feltételezem, hogy a továbbiakban is szándékozol minden szükséges oltást beadni neki, szerintem kicsi az esélye, hogy megbetegszik.
2017. szept. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A földben legalább 5 évig még elél a vírus és fertőzhet. Gondolom nem fertőtlenítettetek elötte? Bár az esély kicsi rá, hogy ténylegesen megferőzze a védőoltások miatt de még így is van rá esély.
2017. szept. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 P.Gyuszi válasza:
0%
Sziasztok!Elmesélem az én kis drága Hugom történetét.6 hetesen vettünk egy zsemle szinü amerikai staffi fiu kiskutyát .Életem legjobb legokosabb kutyája volt.Nagyon életvidám hüséges és amennyi szeretetet tudott adni ...phuuu.Most 5 nappal ezelött 4 honaposan elkapta azt a rohadt parvót.A legelején észrevettem a jelét vegyes széklet és nem akart reggelizni.Az nap állatorvos kapott 3-4 injekciot azt mondta ha három napig kibirja akkor ujra jön megnézi.3 kegyetlen nap.24 orát igényelt a felügyelet.1 éjszaka nem eszik hányik hiába iszik nem marad meg kihánnya hasmenése van.2. Nap ugyan ez hirtelen fogyással gyenge nincs kedve egésznap fekszik szöre kezd fénytelenné válni.Bármit adok neki nem edszik.Szeme kezd váladékozni.Éjszaka kb 5-6 hányás magátol iszik nincs ereje hogy lemennyen a teraszrol áll és csak néz rám ...SEGITS .A szivem megszakad.3. Nap nagyon gyenge alig bir felálni de a vizet magátol issza ja és ami kimaradt folyamatosan mézet erőszakkal kapja ,napi 8_10 szer.egy nyomás a macimézből.hányás hasmenés kezdödik a sivo vér hasmenés nappal 2szer. Éjszaka ugyanez a helyzet ...mikor lesz reggel birja ki had nézze meg az állatorvos.valahogy eltelik nagyon nehéz.Hivjuk az orvost ...Ha azt mondja nem marad meg elgondolkoztam altatás nem birom nézni ezt a szenvedést.Megnézi 6-7 injekcio azt mondja meg kéne maradjon ...pont hasmenés lássa sivo vér bélnyálkahártyával.Ez kell igy tisztul ki.Azt mongya este egy kis házipálinka. Egész nap fekszik csak néz mindent csak segitséggel ,,inni ,,csak néz felemeli a fejét már tudom mint ha beszélne..Nézi az eget szeme beesve tiszta vér szöre drot fénytelen.nem reagál ha hivom ha beszélek neki.Tudtam vége ....Vizet akar inni tartom a testét feje a viz elött már csak bugyborékol szinte egy két nyalás.Elkezd remegni az izma ,,vicsorogtassa a fogát..Meg maszirozom kicsit jobb ..néz egy pontot rám néz tudtam valami van ..felállitom öklendezés valami flegma nyál viz keverék .mig elengedtem hogy megtöröljem a száját eldől mint egy fa ..elkezd valami irgatlan büdös sürü vér folyni a végbelén közbe öklendezés tartom a fejét de semmi hangos hörgés öklendezés érzem izomgörcs szivritmus zavar ..nyomkodom élesztem mig utoljára rámnéz ,,,engedj had mennyek ,,de csak maszirozom ..hasa ugy mozog annyira hogy nem tudom ezt leirni.szeme felakadt.már nem lélegzik ..szive még ver 1 perc talán és vége..Sosem feledünk Hugo ..Köszönjük neked ezt a feledhetetlen 10 HETET .Kérlek ha ezt olvasod és hasonlo cipöbe jársz NE HAGYD SZENVEDNI.HA NINCS ESÉLY ALTASD EL BÁRMENNYIRE FÁJ.Ezen a 4 napon keresztül menni nem tudom elmondani..Csak a szépre emlékszünk mongyák mások akik ezt nem élték át.Nagyon hiányzol Hugo .ez 1 napja történt hogy elment..Sziasztok:(
2018. okt. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!