Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám nem eszi meg a...

EvaSz86 kérdése:

A kiskutyám nem eszi meg a száraztápot. Hogy szoktassam rá?

Figyelt kérdés
Most 1 éves 3 hónapos yorkie-m az a tipikus "anyakedvence". Tudom, én rontottam el, és tanácsokat várok, nem kritikát. Amikor magamhoz vettem 2 hónapos volt, és kiderült, hogy úgy vettem meg, hogy mandulagyulladása volt, nem tudta lenyelni sem a száraztápot, mert fájt neki. Több antibiotikumos kúra után az állatorvos is azt javasolta, hogy inkább alutasakos tápot adjak neki, vagy konzervet, addig amíg helyre nem jön. Mivel első kiskutyám volt, így a nagy ijedtség miatt eleve rosszul indítottam, és utána már csak el lett kényeztetve. A száraztápot csak akkor ette meg, ha már tényleg nagyon-nagyon éhes volt, és nem kapott mást, de akkor is csak ímmel-ámmal. Aztán rászokotattam arra, hogy napközben száraztáp, este pedig konzerv. De volt, hogy két napig nem evett. Úgyhogy a konzervet "feldobtam egy kis csirkemellel, rizzsel. Szóval el van kényeztetve. Most, hogy megérkezett az új kiskutya, gondban vagyok. Mivel az új már 7 hónaposan került hozzám, meg vannak a saját kis szokásai. De nagyon jól eszik, meg van a saját kis száraztápja, és reggel este szépen megeszi. Mivel nem szeretném őt is rosszul szoktatni, ezért elhatároztam, hogy az idősebb kiskutyát is megpróbálom átszoktatni száraztápra. És itt kezdődnek a gondok. Az idősebb kiskutya nem eszik. Egy-két darabkát elnyalogat nagy fanyalogva, de egyébként szinte hozzá sem nyúl. És elkezdett látványosan fogyni, ami nem nehéz egy 3 kilós kutyánál. Félek, hogy valami baja lesz, mert az új kiskutya már most is kétszer akkora, pedig fiatalabb. A már meglévő képes arra, hogy napokig ne egyen. Az állatorvos azt mondta, hogy ne aggódjak, ha éhes lesz eszik. De immár harmadik napja semmi. Csak fekszik egész nap, amikor evésidő van leteszem a kistálkáját, beleszagol, aztán annyi, ott hagyja, és visszafekszik. Kint hagyom kb 15 percet, bele sem kóstol, elveszem, aztán amikor ismét eléteszem vacsoraidőben, akkor is csak beleszagol, körbejárja, aztán "fújtat", hogy nem tetszik neki, és otthagyja. Lehet, hogy nem egyik-napról a másikra kellene csinálnom a váltást?

2017. szept. 21. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól csinálod, ne add fel. Ha éhes lesz eszik. Az enyém másfél hétig egy falatot sem evett (szintén el lett kapatva), azóta megeszi a tápot. Az enyém akkor 33 kg volt, viszont egy ilyen pici kutyánál jobban oda kell figyelni, orvossal konzultálni folyamatosan, hogy baja ne legyen azért.
2017. szept. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A száraztápot vizezd be, lehet túl kemény neki. Puhán jobban fogja megenni. Aztán, ha eszi a vizezett szárazat, akkor lehet elhagyni a táp áztatását.
2017. szept. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a kutyánk (bichon és boxer) és macskánk (utcáról mentett) sem volt hajlandó megenni a száraztápot huzamosabb igeig. Nem is erőltettük, de én elkezdtem aggódni, mert a konzerv kajától meg folyton éhesek voltak és rengeteget ettek, de mégsem híztak. A cicánál és a boxernél bevált, hogy a konzerves kajával összekevertem a szárazat, a száraztáp volt nagyobb arányban. A bichonnál viszont a végén már ez sem volt jó, nagyon finnyás, anyám rászoktatta fiatal korában, hogy azt eszik amit mi és már abból is válogatott. Na nekem több se kellett miután elköltöztem vele, kipróbáltam ezt az otthagyom, ha éhes úgyis megeszi dolgot, hát eleinte nem vált be. Néha rakok a tetejére kis májkrémet, vagy elrejtek benne egy-egy falat husit, esetleg ha szaftos ételt főzünk, akkor meglocsolom kicsit a szafttal. Ez már kezd beválni, lassan de biztosan el-elhagyogatom a turbózást a tápból és hajlandó már enni, de csak vacsorára.
2017. szept. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, a meglévő kutyival én is próbálkozok...beáztatom a száraztápot húslevessel...vagy kis szaft a tetejére...de néha így csak megszagolja, és ott hagyja.
2017. szept. 21. 10:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem fog éhenhalni, tarts ki.
2017. szept. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nálunk is pont ugyanez van... ha nincs éppen húslevesem, akkor 1 evőkanál joghurt, vagy kefír is megteszi a szárazzal összekeverve...
2017. szept. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!