Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Gyógytáp", de egészségtelen....

"Gyógytáp", de egészségtelen. Lehet baja tőle a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Húgyúti problémái miatt gyógytápot kell kapnia a kutyámnak, orvosi javaslatra. Ez az a táp: [link]


Sajnos, mint más hasonló termékek, ez is tele van kukoricával és egyéb gabonákkal. Én legszívesebben gabonamentes táppal etetném őt, de a betegsége miatt muszáj most már ilyet ennie. A leírás már rögtön őrölt kukoricával kezdődik. Viszont ami a legrosszabb, hogy a táp csomagolásán egészen mások az összetevők, sokkal több gabonaféle van odaírva, és ráadásul, míg az online leírásokban mindenhol "szárított csirke és pulykafehérje" volt írva, a táp csomagolásán ehelyett "hús és állati származékok" van feltüntetve. Akkor most melyik a helyes leírás? És szójaolaj is van a tápban mindkét leírás szerint, ez nem egészségtelen? Szerintetek lehet baja a kutyámnak, ha hosszútávon (mondjuk élete végéig) ezt a tápot eszi?



2017. szept. 21. 16:49
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*bocsánat, rosszul írtam, szójadara van benne
2017. szept. 21. 16:51
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Pff, Jézusom, hát ez a táp egy rakás ...


Igen, lehet baja tőle, a kukorica még hagyján (az is sz*r), de a szója? Kialakulhat nála allergiás reakció, rák, vagy csak szimpla tápanyaghiány, persze nem 100%, de ez a kaja az egészségestől jó messzire van.


Összevissza szerepel az összetétele a magyar oldalakon, az angol nyelvű honlap szerint ez van benne:

Whole Grain Corn, Chicken Meal, Pork Fat, Corn Gluten Meal(!!!!!!!), Soybean Mill Run(!!!!!!), Egg Product, Soybean Meal(!!!!!), Chicken Liver Flavor, Wheat Gluten(!!!!!!!!), Soybean Oil(!!!!!!!), Lactic Acid, Flaxseed, Pork Liver Flavor, L-Lysine, Calcium Sulfate, Fish Oil, Potassium Chloride, Iodized Salt, Choline Chloride, Potassium Citrate, vitamins (Vitamin E Supplement, Niacin Supplement, Thiamine Mononitrate, Pyridoxine Hydrochloride, Calcium Pantothenate, Riboflavin Supplement, Biotin, Vitamin B12 Supplement, Vitamin A Supplement, Folic Acid, Vitamin D3 Supplement), Taurine, minerals (Ferrous Sulfate, Zinc Oxide, Copper Sulfate, Manganous Oxide, Calcium Iodate, Sodium Selenite), L-Carnitine, Mixed Tocopherols for freshness, Natural Flavors, Beta-Carotene



Felkiáltójeleztem, aminek semmi keresnivalója nem lenne egy kutyának szánt ételben. És a táp ára, no igen. :)


Én nem adnám neki ezt a szemetet. Kozultálj akár több orvossal és állítsd össze TE, OTTHON a kutya étrendjét, nagyságrendekkel minőségibb kaját tudsz így kihozni (töredék áron...) mindenféle káros vacak nélkül.


Kérdezd meg az orvost/orvosokat, hogy összetételben mire kell figyelni (foszfor-kalcium arány, zsíradék mennyisége, nyomelekből miből kell több-kevesebb) az étrendben.


Nekem is kellett gyógytápot etetni az öreg kutyámmal, mikor vesebetegséggel diagnosztizálták. 12 éves volt ekkor, kb. 1 évig etettem gyógytápokkal, aztán meguntam, mert némelyik olyan betonkemény volt (TROVET márkájú volt amúgy), hogy mozsárban kellett törnöm és húslével felönteni, hogy meg tudja enni (kistestű kutya) és nem is rajongott értük túlzottan. Elkezdtem külön főzni neki, sovány húsokat rizzsel, zöldséggel, néha minimális belsőséggel. Nagy sikere volt. Még 7 (!!!) évig élt a kutya és a 19. évében sem a veséje vitte el...


Akárháyszor vittem orvoshoz, mindig megcsodálták, milyen szép, fiatalos kutya, na és amikor rákérdeztek mit eszik és elmondtam, rögtön meresztették a szemüket és gyógytápot akartak ránk tukmálni.


Ezt azért írtam le, hogy lásd, amit némelyik orvos mond, azt érdemes kettővel, de leginkább hárommal elosztani.


Mondom, én a helyedben egyeztetnék több orvossal és házilag készíteném a kajáját.

2017. szept. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szórakoznék a gyógytápokkal. Igaz macska,de ismerősnél is ez volt a probléma,megvette a gyógytápot minden rendben volt. Aztán ő is úgy gondolta viszaáll a gabonamentes acanára amit előtte evett a cica,hát lett is katéterezés belőle. Szóval nem hiába vannak ezek a gyógytápok,mégha nekünk nem is tünnek olyan jónak.
2017. szept. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajat magad altal elkeszitett etelek a kutyanak + megfelelö taplalekkiegeszitök
2017. szept. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

De én hogy tudom savasítani a kutya vizeletét?

Mert ez itt a probléma.


Nekünk csak azért kell ez a táp, mert savasítani kell a kutya vizeletét. És ebben vannak olyan anyagok, amik savasítják. Én mit tudnék belerakni az ételébe, aminek ugyanilyen hatása lenne?

2017. szept. 21. 23:12
 6/15 A kérdező kommentje:

A másik lehetőségeink még:


[link]


vagy


[link]


Ezek közül valamelyik jobb mint a Hill's? A Trovetnek nem írták le a tartalmát részletesen. Az RC nem tűnik jobbnak..

2017. szept. 21. 23:18
 7/15 Platypus ***** válasza:
100%
2017. szept. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ezt a készítményt már próbáltuk, de túl kevés sajnos. Nem elég hatásos.
2017. szept. 22. 00:30
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

Trovet összetételéről ezt találtam: wheat, lard, corn gluten, poultry meal, rice, poultry liver (hydrolysate), ammonium chloride, calcium chloride, minerals and trace elements, yeast, sodium chloride, inulin.


Egyébként, ha ezeket a tápokat a doki ajánlotta, akkor érdemes tudnod, hogy a legtöbb állatorvos szerződött ezekkel a cégekkel (Hill's , Trovet, Royal Canin) , tehát nem feltétlenül azért ajánlja, mert olyan hiper szuper. Amúgy igen, lehet "baja" tőle a kutyádnak. Tönkre vághatod vele az emésztését, mehet tőle a hasa stb. Minden játszik, ami egy normál rossz tápnál.


Ha esetleg van Facebookod, privátban tudok neked küldeni egy tápokhoz eléggé értő szakembert, persze csak ha érdekel, hátha ő tud ajánlani egy jobb tápot.

2017. szept. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Írtam, hogy konzultálj más, akár több orvossal is. Normális állatorvos kérésre elmagyarázza, hogy mit ehet a kutya házilag elkészítve és mit nem. Hogy milyen arányban kéne fehérját és szénhidrátot ennie, szénhidrátból is mit.

Étrendkiegészítőt is felírhat a fent linkelt pasztán kívül.


Nagyon sok flegma, lusta, magyarázni nem hajlandó orvos van, egyszerűbb rávágniuk, hogy "etesse az XY gyógytápot" aztán kész.

2017. szept. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!