Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Gyógytáp", de egészségtelen....

"Gyógytáp", de egészségtelen. Lehet baja tőle a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Húgyúti problémái miatt gyógytápot kell kapnia a kutyámnak, orvosi javaslatra. Ez az a táp: [link]


Sajnos, mint más hasonló termékek, ez is tele van kukoricával és egyéb gabonákkal. Én legszívesebben gabonamentes táppal etetném őt, de a betegsége miatt muszáj most már ilyet ennie. A leírás már rögtön őrölt kukoricával kezdődik. Viszont ami a legrosszabb, hogy a táp csomagolásán egészen mások az összetevők, sokkal több gabonaféle van odaírva, és ráadásul, míg az online leírásokban mindenhol "szárított csirke és pulykafehérje" volt írva, a táp csomagolásán ehelyett "hús és állati származékok" van feltüntetve. Akkor most melyik a helyes leírás? És szójaolaj is van a tápban mindkét leírás szerint, ez nem egészségtelen? Szerintetek lehet baja a kutyámnak, ha hosszútávon (mondjuk élete végéig) ezt a tápot eszi?



2017. szept. 21. 16:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Az állatorvos szerint semmilyen bizonyíték nincs arra, hogy a szója rákkeltő lenne (vagy a többi gabonaféle a tápban). Az én kutyám nem allergiás semmire sem, tehát kaphatja tovább ezt a tápot.

Sajnos muszáj savasítani a vizeletét, és ez a leghatásosabb módja ennek..

2017. szept. 23. 16:45
 12/15 A kérdező kommentje:
Ha majd meggyógyul és tünetmentes lesz, akkor majd visszaváltunk egy jó minőségű tápra, mert azt azért nem akarom, hogy élete végéig ezt a Hill's-t egye. Annyira azért nem jó. :)
2017. szept. 23. 16:46
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"De én hogy tudom savasítani a kutya vizeletét? "


Tőzegáfonyával. Teljesen biztonságos kutyának, eheti mellette a megszokottat.

2017. szept. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
A tőzegáfonyát már próbáltuk, nem segít. Ide már nem elég sajnos.
2017. szept. 27. 15:22
 15/15 anonim ***** válasza:
Akkor esetleg érdeklődj náluk, hátha ők tudnak segíteni: [link]
2017. szept. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!