Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől függ egy fiatal pár...

Mitől függ egy fiatal pár esetében, hogy melyikőjüket tekinti főnöknek a kutya?

Figyelt kérdés
Én nem szeretem az embereket, nem vagyok társaságkedvelő, szorongok, önbizalomhiányos vagyok ha idegenekkel kell beszélgetni, vagy szerepelnem kell. Párom ennek az ellentéte, magabiztos, mindenkivel elbeszélget, gond nélkül elintéz bármilyen problémás ügyet, sőt néha még túlzásba is viszi az okoskodást. A kapcsolatunkban viszont kicsit fordítva van, én veszekedős vagyok néha, párom pedig simulékony, a csillagokat is lehozná az égről ennek a sárkánynak. :) Tulajdonképpen mi számít, mit érzékel egy kutya? A családon belüli, és a vele szembeni következetes határozottságot, vagy az ember alaptermészetét? Tehát ha pl elmegyünk sétálni, és megszólít egy csoport idegen, én pedig zavarba jövök a helyzettől, mert nem szeretek beszélgetni, akkor ezt a kutya érezni fogja hogy bizonytalan a gazdi és akkor oda a tekintélye?
2017. szept. 22. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Az lesz a falkavezér aki határozott és magabiztos. Egy kutya sem fog maga elé helyezni egy fülét farkát behúzó falkatagot. Szerintem ez egyértelmű, elég megnézni a dáfarkasokat, szerinted egy félős, szorongó egyed mennyire lehet magasan a ranglétrán?
2017. szept. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 EvaSz86 ***** válasza:
20%
Ha te foglalkozol vele, te adsz neki enni, játszol vele, sétálsz vele, elég időt áldozol rá, akkor nem érdekes, hogy a párod a magabiztosabb. Van aztán külön irodalom is arra, hogy "Hogyan legyek falkavezér?". Ha rákeresel a neten, lesz mit olvasni. Szépen leírják miként kell viselkedni. De nálunk is ez van, a párom sokkal könnyebben viseli a helyzetet, ha idegenek között vagyunk. Ezzel ellentétben, ha a kutyusokat hívja, azok először rám néznek, és várják, hogy én hogy döntök, megyünk vagy nem. Ha otthon vagyunk, és le kell vinni őket, bármennyire is imádnak sétálni, a párommal szinte el sem akarnak indulni, csak ha én teszem rájuk a pórázt, és átadom a páromnak, hogy mehetnek. Én töltök el velük több időt, próbálok úgy viselkedni, hogy érezzék, ki a főnök. Vannak aztán ezek a tanácsok, hogy te mész be először az ajtón, aztán hogy mikor enni adsz nekik, akkor tégy úgy, mintha először te ennél, és csak aztán adod oda nekik, mert ugye a falkavezér eszik először, nem mehetnek fel az ágyra, mert az a falkavezér helye, gyakorlatilag, ha megnézem a falkaállatokat, mindig a vezér alszik a legmagasabb helyen, de millió dolog le van írva. Arra figyelj, hogy kicsi korától egy pontos időben adj neki enni mindennap. Ha te vagy a falkavezér, akkor lesznek olyan helyzetek, amikor tőled várja majd a megoldást. De például, ha te mint vezér, nem akarsz idegen beszélgetni, és mész egyenes előre, akkor a kutyád követni fog. És szerintem jobb, ha indifferens az idegenekkel, mintha túl barátságos lenne. Az én kutyáim rögtön rohannak hozzám, ha egy idegen kéz nyúl feléjük, és ez nekem így jó. A szomszédom kutyája mindenkihez odabújt, játszott, aztán egy nap nem találták az udvaron, mivel fajtiszta kutyus volt, valószínű, hogy valaki benyúlt a kapun, és ellopta, mert szökésre nem volt lehetősége (ezt csak úgy érdekességnek szántam). De minél többet foglalkozol vele, annál jobban fog ragaszkodni hozzád. Csak ne hagyd, hogy a fejedre nőjjön. Állíts fel szabályokat, és azokat következetesen tartsd be.
2017. szept. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nem egészen így működik. Teljesen mindegy, hogy milyen vagy az életben vagy milyen vagy a pároddal, neki az számít, hogy vele milyen vagy.

Az ember különböző arcot mutat a világnak, mind a családodnak, mind a barátaidnak vagy a párodnak és ez esetben a kutyádnak is.

Viselkedhetsz főnökként a kutyáddal és lehetsz egy visszahúzódó személyiség bármilyen más helyzetben.

Olyan pedig nincs, hogy egy esemény alatt elveszted a tekintélyed a kutyád szemében. A rangsort nem lehet egy nap alatt felállítani, de kell hozzá a következetesség, hogy fenmaradjon.

Attól egyébként, hogy zavarba jössz valamitől, még nem romlik a tekintélyed.


A második viszont olyan hülyeségeket írt, hogy inkább el se olvasd. A felénél abbahagytam. Komolyan valaki így nevel kutyát???

2017. szept. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 EvaSz86 ***** válasza:
Köszi a kommentet, a második vagyok. Csak úgy szólok, hogy amit leírtam, azt a kutyaiskolában tanítják, ahová járok a kutyusokkal. Mégis mi volt az a nagyon-nagy hülyeség, amit leírtam? Csak azért, hogy hátha tanulok tőled valami újat én is. Mivel nem tudtam, hogy egy ember minden más emberrel másként viselkedik, és csak a kutyájával főnökösködik. És igen, van aki így nevel kutyát, és képzeld, a kutyáim szófogadóak, tudják hova mehetnek hova nem, tudják mit szabad, és mit nem. Szóval azért én nem érzem úgy, hogy valamit nagyon elszúrtam, sőt...pont amiatt jártunk kutyasuliba, hogy nehogy hibázzak már az elején. És egyébként ahogy te hülyeségnek tartod, amit én írtam, én is hülyeségnek tartom, amit te írtál...egy ember másként viselkedik ezzel meg azzal. Szerintem van egy személyisége mindenkinek, ha minden helyzetben másként viselkedsz, az nekem elég érdekes. Ezt hogy kell értelmezni? Másként viselkedsz a pároddal...megint másként a barátaiddal...megint másként a családoddal...megint másként a kutyáiddal? Azért ez elég kimerítő lehet ám.
2017. szept. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 EvaSz86 ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


Itt szépen minden le van írva nagy vonalakban.

Üzenem a 3. hozzászólónak, hogy lehet kommentelni a kutyaiskolának is, hogy mekkora oltári nagy baromságok írnak.

2017. szept. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!