Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyávval buszozás?

Kutyávval buszozás?

Figyelt kérdés

2 kistestű kutyárról lenne szó 2 személy vinné őket(én és a tesóm) a buszsofőr felengedne egyszerre 2 kutyát vagy ez sofőr függő?

Vonat az nem megoldható


A kutyák jól neveltek,pórázzal és szájkosárral lennének ellátva


Valakinek van tapasztalata kutyávval való buszozással?


Későbbiekben kutyasulis továbbképző tanfolyamra való járás lenne buszal



2017. szept. 23. 15:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

12.Fejezet: Autóbuszba bevihető élő állatok


1. Élő állat olyan zárt szállítóeszközben szállítható, amely a kézipoggyász méretét nem haladja meg és biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki.


2. Az 1. pontban foglalt feltételek megtartásával zárt szállítóeszközben utasonként egy kutya szállítható. Az 1. pontban foglaltaktól eltérően, autóbuszonként egyidejűleg egy kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral (szájmaszkkal) és pórázon vezetve is szállítható. Az utasnak rendelkeznie kell a kutya oltási bizonyítványával (Kisállat egészségügyi könyvével) és kérésre azt az autóbuszjárat személyzetének vagy az ellenőrnek fel kell mutatnia.


Amennyiben ugyanazon autóbuszjárattal egyidejűleg egynél több pórázon vezetett kutya szállítására van igény, a kutya szállításában elsőbbsége a már az autóbuszjárattal utazó utasnak van, a felszállásra pórázon vezetett kutyával jelentkezők sorrendjére pedig az elszállítási sorendre vonatkozó szabályok (VII. Fejezet) érvényesek. A segítő kutyák (3. pont), továbbá a hatósági feladatok ellátását segítő szolgálati kutyák autóbusszal történő szállítására a pórázon vezetett kutyák szállítására vonatkozó korlátozás nem vonatkozik.


3. A segítő kutyák (vakvezető, mozgáskorlátozott személyt segítő, hangot jelző, rohamjelző, személyi segítő kutya), valamint a hatósági feladatok ellátását segítő kutyák az autóbuszon díjmentesen, és szájkosár nélkül is szállíthatók. A segítő kutya kiképzettségét (vizsgáját) a hámján elhelyezett logóval vagy a vizsgáról kiállított tanúsítvánnyal kell igazolni.


4. Baromfik (házi szárnyasok, mint csirke, jérce, tyúk, kakas, kacsa, liba, pulyka stb.) és madarak az 1. pontban foglalt feltételeknek megfelelő és az állatoktól származó szennyeződés kijutását megakadályozó szállítóeszközben (láda, doboz stb.) vihetők be az autóbuszba.


5. Mérgezni képes (mérget termelő) állat (mérges kígyó, skorpió, pók stb.) az autóbusszal nem szállítható.


6. Fertőző beteg állat az autóbuszba nem vihető be.


7. A Szolgáltató a forgalmi viszonyoktól függően az élő állatok szállítását tovább korlátozhatja.


8. Az autóbuszba bevitt élő állatra az utasnak kell felügyelni. Ha az élő állat az utasokra veszélyes vagy a magatartásával veszélyt jelenthet, az utasokat magatartásával zavarhatja vagy félelmet kelthet, továbbá ha számukra kényelmetlenséget okoz, a Szolgáltató az élő állat szállítását és az azt szállító utas utazását megtagadhatja, illetve a szállításból kizárhatja. A segítő kutya szállítása csak akkor tagadható meg, illetve zárható ki a szállításból, ha az ott tartózkodók testi épségét veszélyeztető magatartást tanúsít.

[link]

2017. szept. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 piriiiii ***** válasza:
37%

Haha. Jófej az első hozzászóló, hogy beírta ezt ide, de valójában ez sofőr függő, igen. Volt már nekem mindenféle élményem a sofőrökkel kapcsolatban, teljhatalmuk van a saját buszukon, azt csinálnak, amit akarnak. Néha én jobban tudom a kutyás szabályokat, a jegyárakat, mint ők. Van, hogy tök jófej sofőrt kifogok, aki még csak pénzt se kér, de volt, hogy ott volt minden szükséges kellék, szájkosár, oltási könyv , és bunkózott, nem engedett fel.

Egyébként mennyire kistestűek? Ha még poggyászméret (csivava és társai), akkor asszem nem kell hozzá semmi, se jegy, se semmi.

Oltási könyvet is érdemes elrakni, mert bár nem gyakran kérik, de ha kérik, nem engednek fel nélküle...

2017. szept. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a második válaszolonak

Az egyik egy tacskó keverék ő a kisebb

A másik már nagyobb de még kölyök ő is keverék

Ha kell tudok képet küldeni

Egyébként amerre akarok menni a sofőrök ismernek(mivel arra járok suliba) a kutyákat meg látásból


Te milyen kutyával szoktál buszozni?

2017. szept. 23. 18:58
 4/15 anonim ***** válasza:

Én már utaztam kutyával.

Volánon kötelező a szájkosár, egy buszon pedig csak egy kutya utazhat.

Ez a szabály, a többi pedig a sofőr jófejsége. Én pl mindig szájkosárral szállok fel, leülök és leveszem róla a szájkosarat, leginkább nyáron. Egyszer volt már, hogy volt már másik kutya is a buszon, a sofőr mondta h üljek le, nem adhat a kutyának jegyet, mert szabály szerint csak egy kutya utazhat a buszon.

Bkv-n pedig nem érdekel senkit,h mit csinálsz.


Biztos, hogy nem fog örülni a sofőr, ha hetente meg kell kockáztatnia, hogy két kutya van a buszon, mert ha jön az ellenőr, elég nagy pénzeket kell neki kifizetni(nem nektek, a sofőrnek).

2017. szept. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsónak is

Utolsó te a kutyust székre ülteted vagy láb mellett van?

Ha széken teszel alá valamit?

2017. szept. 24. 13:54
 6/15 anonim ***** válasza:

Azért másoltam be a volán szabályzatát mert az a hivatalos a többi pedig a sofőr jófejségén múlik.

Ahogy elöttem is írták, egynél több kutya nem lehet pórázon a járaton. Ha szállító boxban van akkor a pórázoson kívül lehet még egy. Ha a buszsofőr megengedi, hogy felvigyél kettőt akkor felvihetsz, ha nem akkor nem. Ő ezzel a saját állását kockáztatja mert ha kiderül büntetik. Azt erősen kétlem, hogy heti rendszerességgel bármelyik sofőr is belemenne ebbe.


A székre pedig nem ültetheted a kutyát. El sem tudom képzelni, hogy juthat eszedbe ilyen. Tiszta kutyaszőrös, vizes, saras, stb. lesz az ülés ahol más utastársaid ülnének. Egy kis tisztelettel lehetnél mások iránt is. Különben ha ráülteted a székre azonnal kizárnak majd az utazásból.

2017. szept. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam a székre mivel naponta látom hogy más is felülteti a kutyáját csivavától kezdve kaukázusiig

És amilyen buszal járok ott a szék alatt és mellett nagyon szűk hely van

És kutyapokróc lenne alatta

2017. szept. 24. 15:46
 8/15 anonim ***** válasza:

Kaukázusit buszon? Nem tudom elképzelni, hogy létezik olyan buszsofőr aki felengedne egy Kau-t a buszára. Azt meg még annyira sem, hogy valaki felülteti a székre.

Kb az ülés sorok közötti folyósón nem férne el egy Kau nem, hogy egy széken. Arról nem is beszélve, hogy ezeket a pásztorkutyákat nem azért veszik az emberek, hogy legyen egy 'nagy ölelgetni való maci' a háznál, hanem mert jó területőrző. Ebből adódóan nem is szokták kedvtelésből mindenhova magukkal rángatni és sűrűn emberek közé vinni.



"A kutya az ülésen nem, csak a járművek peronján szállítható."

Idézet a BKK szabályozásából. A volánét nem fogom kikeresni, de biztos vagyok benne, hogy ugyan ez szerepel ott is.

2017. szept. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Minden tömegközlekedési eszközön szállítható kutya.

Kistestű kutyákat lehet szállító boxban utaztatni, nagyobb kutyák szájkosárral, pórázzal utaztathatók. Mindkét esetben a jegyet kell számukra venni. A kutya csak akkor utazhat az ülésen ha szállító boxban van, mert oda le tudod rakni. Utazhat még ha kicsi közepes testű szájkosárral, az öledben, minden más esetben a közlekedő, folyosón, és ha nincsen babakocsi, akkor az ott kialakított nagyobb téren lefekteted/ülteted.

Olyan nincs, hogy a sofőr nem enged fel, ha a kutyán van minden ami kell, fel kell engedni. Ha nem teszi feljelentheted a céget vagy magát a sofőrt.

FONTOS: a kutya érvényes oltási könyvének nálad kell lennie, az ellenőrzés során elkérhetik.

Hiba láttál ülésen utazó kutyát, az nem szabályos, és az ilyen emberek miatt nem szeretik a sofőrök és utasok a tömegközlekedésen a kutyákat. Ha betartod az előírásokat minden rendben.

Én Német Juhásszal rendszeresen tömeg közlekedek. Debrecen-Hajdúszoboszló útvonalon, Hajdú volánnal, és Debrecenen belül DKV-val. Eddig soha semmi diszkrimináció vagy negatívum nem ért a sofőrök/ellenőrök részéről. Az utasok szoktak néha hőbörögni, de ez van. Ha valaki a buszon súlyos kutya allergiában szenved akkor megyünk másikkal, ha más a gond, akkor ez van, ugyan úgy megvettem a jegyet magamnak és a kutyának is mint bárki más.

2017. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 piriiiii ***** válasza:

Csak leírtam a kérdezőnek, hogy oké, hogy ez hivatalosan így működik, de ne lepődjön meg, ha a valóságban mégsem. Nekem ez a tapasztalatom.

Volt már olyan is, hogy (bár vonaton) felültettem a székre, de tettem alá pokrócot, nem szólt meg érte a kalauz. De ugyanez amúgy a kalauzokra is igaz nagyjából, ott is sokat számít a jófejség. Akad ott is bunkó tahó.

2017. szept. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!