Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy szuka, ha tüzel, mikor...

Csuporka22 kérdése:

Egy szuka, ha tüzel, mikor engedi magára a kant? HA megvemhesült, akkor miből veszem észre? Még Augusztusban pároztak 3x, és össze is ragadtak, de nem látom, hogy nőne a hasa a szukának. Jól olvastam, hogy 60-65 napig vemhes egy szuka?

Figyelt kérdés

2017. szept. 24. 19:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Miért szaporítasz ha nem értesz hozzá?
2017. szept. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

Ha csak ennyi a tudományod a vemhességről, lesznek még gondjaid.

Pénztárcádat-kutyát magadhoz veszed és bejelentkezel egy UH-ra egy dokihoz.

2017. szept. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
A kutya érdekében ivartalanítsd, de úgyse fogod mert te vagy okos mindenki más hülye.
2017. szept. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem értesz hozzá és nem tenyésztő vagy, akkor ivartalaníttasd, vemhesen is lehet!

Ezzel teszed a legjobbat, nem születik újabb felesleges alom, nem kell átélnie a szukának a szülés a z alom nehézségeit, és a pénztárcádat is így kíméled meg a legjobban.

2017. szept. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

Hihetetlen vagy!

Hol élsz, hogy nem látod mi folyik az országban? Tele minden kidobott kölykökkel, csontsoványra fogyott éheztetett, rosszul tartott, és a legrosszabb esetben megkínzott kutyákkal (és egyéb állatokkal is). A menhelyek dugig vannak, civil emberekből lesznek ideiglenes befogadók, hogy minél több ártatlan lelket sikerüljön megmenteni. Az emberek, akik állatvédelemmel, mentéssel töltik minden szabadidejüket, és nem mellesleg erre költik a kis fölös pénzüket lassan lelkileg tönkremennek az emberi kegyetlenségtől, amivel nap mint nap találkozni kényszerülnek.

És akkor itt vagy te, aki talán csak tudatlanságból, de pároztatod a kutyáidat. Magyarul szaporítasz. Lehet nem tudod, de miattad, és a hozzád hasonlók miatt történnek a fent említett dolgok. Áruld el, miért jó ez? Miért?

2017. szept. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%

Mivel ennyire nem értesz hozzá, nem lehetsz tenyésztő. Ez esetben pedig nem kellene újabb almot szabadítani a világra, amikor több ezer gazdátlan és rossz sorsú kutyával van tele az ország...


Egyébként, a tenyésztő ilyenkor már rég elvitte a szukáját állatorvoshoz ultrahangra, ez is hozzátartozik. Meg a fedeztetés előtt a szűrővizsgálatok, a tenyészszemle, a két herpesz elleni oltás stb.

2017. szept. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Elviszem ultrahangra meg oltásokra a jövőhéten. Igazából nem tudom mi lenne a jobb, ha vemhes lenne vagy az, ha nem. 2 szukám van, az egyik már egyszer véletlen vemhes lett a szomszéd kutyájától, pedig azt nagyon nem akartuk. Csenge már több mint 3 éves és még soha nem vemhesült, ami jó is volt. Most annyian kérnek tőlünk kutyát, mert amúgy gyönyörűek, hogy gondoltam egyszer megengedem neki az ellést, mielőtt injekcióztatom őket. Még Szundinak az elléséből lett 5 kiskutya, amiből kivettem egyet magamnak, mert szerelmes lettem egyből, ahogy megláttam. Lindukámat, aki másfél évig élvezhette a világot, mielőtt a vadászok lelőtték az erdőben. A világ legjobb kutyája volt, pedig keverék voltmivel a kan egy németjuhász. Annyira hiányzik. Mindig reménykedek, hogy egyszer visszajön, pedig tudom, hogy ez már ennyi hónap után nem lehetséges. Mindegy, most nem is erről van a téma. Még mikor Lindukám meg volt, őt ivartalanítani akartam, de az állatorvos azt mondta, hogy nem ajánlja, inkább injekcióztassam be, ami 6 hónapig védi. Szundit azt most fogom majd jövőhéten, mert szerintem nem sokára tüzelni fog. Csenge meg ha vemhes, akkor örülök, mert én a kiskutyákat, csak leinformálható személyeknek fogom odaadni. Aztán őt is injekcióztatom majd, mert többet mi sem akarunk. Lindukáról meg azért is írtam, mert ő ugyan keverék lett, de sokkal okosabb,intelligensebb, és szerethetőbb volt eddig minden kutyámnál. Ezzel nem azt mondom, hogy ezeket nem szeretem, mert imádom őket, de Lindukámnak én voltam a mindene, Ő pedig az enyém.
2017. szept. 24. 22:16
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
Az összeset ivartalanitsd. A doki azért mondta, hogy ne, mert neki több pénz jut, ha csak injekciót kapnak...
2017. szept. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%
Ivartalanítsd, ne injekcióztasd. Csak elrettentésül, barátnőmék évekig injekciózták egy nőstény macskájukat, a retardált doki mindig ugyanoda bökte be az injekciót és egyszer tályog lett és kilyukadt az oldala, évek alatt az ivartalanítás el sem bírom mondani hányszorosát hagyták így a dokinál plusz a nagyműtét és kezelés a tályog miatt.
2017. szept. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Rendben :-)
2017. szept. 24. 22:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!