Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb kullancs...

Melyik a legjobb kullancs elleni szer kutyáknak?

Figyelt kérdés

elmult 2napban 6 kulancsot szedtünk ki kutyámból, pedig kezelve van ilyen sprayvel glaktiv bio a neve és havonta kell használni.. Frontline az télleg jo?mert A szomszédunk azt használ(nagyon gazdagok, tehát bármelyiket megvehetné) és mondta h neki jo, azért kérdezem ezt mert sokan nem dicsérik h nem ér semmit.. meg azt is meg tudnátok irni, h milyen árban van?

ja és ilyen cseppekre gondolok elsö sörban, köszi a válaszokat!


2010. máj. 27. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Frontline az a legjobb én merem ajánlani!
2010. máj. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Advantix.
2010. máj. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Ezer és millióan már kitárgyalták itt, melyik szer, milyen hatású. Csak kicsit keresned kellett volna a kérdések között. Pont a Frontline-t említik sokan, hogy nem igazán hatásos. De csak neked, csak itt.... Sokféle szer, nyakörv van forgalomban.De... függ a hatásuk a kutyától, a helytől, ahol éltek.

Azért ezt olvasd át, ha van rá időd:

[link]

2010. máj. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy legjobb és nincs olyan sem, amely teljes védelmet nyújt. Ki kell tapasztalni, hogy nektek melyik válik be.


Az is kérdés, hogy a szomszédod viszi-e a kutyát bárhova, vagy csak a kertben van? Mert a kertben jóval kevesebb kullancsal találkozik, mintha erdőn-mezőn szaladgálhat. A Frontline-t azért használják sokan, mert a TV-től az állaltorvosig azt reklámozzák.

2010. máj. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Uram isten, elolvastam a belinkelt cikket:

"Ha véletlenül csíp egy kullancs, akkor be kell adatni az Imizol injekciót."


Az Imizol károsítja a májat, qurvára csíp, hetekig öklömnyi pukli van a helyén, bőr- és idegrendszeri mellékhatásai is lehetnek... Hogy javasolhatja egy állatorvos, hogy minden kullancscsípésnél adassák be?! Ha a babesia nem teszi tönkre a kutya máját, akkor tegye tönkre az Imizol, vagy mi? Elég akkor beadatni, ha valóban babesias lett a kutya, akkor viszont azonnal cselekedni kell!

2010. máj. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi kiltix nyakörvet használunk, van is kullancs a környékünkön, most már ötnél tartunk, de 1 kivételével mind kipottyant belőle. Az az egy pedig ne tudta magát megszívni sem!!! Szóval én inkább a kiltixet ajánlom, illetve a npai egyszeri kutyusátnézést-fésülést!
2010. máj. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! német vizslám van, ahol lakunk van egy jo nagy rét meg 1 kisebb eredö és naponta kimegyünk akár porázzal v annélkül..

a nyakörves modszertöl azért félek mert az csak akkor fejti ki a hatását ha a kutya böeéhez ér, azt rendesen fel kell tenni, és félek kidobni érte sok pénzt ha azt rosszul teszem fel és nem használ.

mi is hivtuk a dokit azt mondta h figyeljük a kutyát, 1hét a lappangási idö és ha melankolikus v csunya a pisi kaki akkor vigyük oltani.

én is elolvastam a cikket egyébként..akkor az lenne a cél szerü ha nyakörvwt és cseppet is használnánk?

2010. máj. 27. 23:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Ártani nem árt a nyakörv + csepp, bár hosszúszőrű kutyánál a nyakörv szinte semmit sem ér, én épp ezért csak a cseppre hagyatkozom.
2010. máj. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
nekünk pl nem volt jó a frontline..
2010. máj. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

értem, hát voltam fressnapfban ahol kiltix meg vmi noname nyakörv volt meg frontline de nem vettem csak érdeklödtem. Az advantix csak dokinál és patikában kaphato..ez csak számit valamennyit nem?mármint h jo minöség..

a kutyu eddig rendben van, köszönöm a válaszkazt

2010. máj. 29. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!