Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyi szocializáció elég?

Ennyi szocializáció elég?

Figyelt kérdés

Adott egy 5 hónapos kölyök, akit szeretnénk megfelelően kutyákhoz szoktatni. Már voltunk vele 1 alkalommal kutyasuliban, 1 alkalommal pedig egy kutyás rendezvényen. Ha idegen kutyát lát az elején kicsit feszült, de ha oda engedem, akkor teljesen normálisan, szépen ismerkedik. Szóval folytatnánk a sulit, de ez egy héten csak egyszer van :/ . Más lehetősége meg nincsen bandázni, mivel falun élünk, itt nincs rendesen szocializált kutya társaság. Sétálni, túrázni járunk naponta, emellett tanulgatunk és sokat játszunk (benti-kinti kutya) . Van mellette egy másik kutyám, ő az idegen kutyákat nem szereti, de szoktatható, ezért mertünk hozni mellé társat. Vele jól kijönnek.

Szóval szerintetek elég hetente egy kutyás bandázás? Vagy ennyi minimális találkozás mellett nem fog rendes szocializáció kialakulni?


2017. szept. 25. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Elég ennyi. Én amúgy sem vagyok híve annak, hogy napi több órára bevigyük a kölyköt a futtatóra, ahol egy csomó neveletlen kutyával van lehetősége rossz tapasztalatot szerezni, ráadásul ez azt is megtaníthatja, hogy a kutya a legérdekesebb játék a világon, nem a gazdi. Tudom, ez nem a mainstream álláspont, de én nem vagyok híve ennek a túlzott mértékű "szocializációnak" (azaz dobjuk be a kölyköt egy csomó kutya közé lesz ami lesz alapon), amit itt sokan nyomnak.
2017. szept. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én is osztom az előző véleményt. A kutyám 6 hónaposan került hozzám, és minden nap vittem kutyatársaságba, főleg futtatóba. Úgy érzem, nem tett jót neki, túl sok inger érte minden nap, agresszív kutyákkal is találkozott, támadták is meg, és aztán ő is szépen felvette ezt a magatartást, amit én még több erőltetéssel orvosoltam, mert azt gondoltam, az én kutyámnak mindenkivel jól ki kell jönnie az év 365 napján. Most már kb heti egyszer-kétszer viszem kutyatársaságba, pedig itt pesten van lehetőség bőven, és sokkal egyszerűbben le lehet fárasztani a futikban, de a személyiségére nem volt jó hatással. Szerintem is elég ennyi.
2017. szept. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!