Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék ideiglenesen befogad...

Szeretnék ideiglenesen befogadni de félek, hogy rajtunk marad?

Figyelt kérdés

A környékünkön pont van egy ideiglenes befogadóra/új gazdára váró kutya. Ugyan az a fajta mint az én két kutyám. A befogadókeresést a fajtamentők intézik és szívesen segítenék is de kicsit tartok attól, hogy ‘rajtunk marad a kutya. Félreértés ne essék, nem a kutyával van bajom. Viszont három már sok lenne nekem főleg, hogy hármat már együtt sétáltatni se biztos, hogy egyedül megtudnám oldani. Arról nem is beszélve, hogy alsó hangon napi 3-4 óra foglalkozást igényelnek.

A kutya 4-5 hónapos kölyök, így esélyes gazdi találásra de azért kicsit így is tartok az érzelmi zsarolástól ha véletlen nem találna, nekik pedig helyhiány van.


2017. szept. 26. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtartani nem tudod, mert nincs időd, akkor arra sem lesz időd, hogy ideiglenesbe elhozd. Ugyanannyi törődést igényel. Egy 4-5 hónapos, fajtatisztának látszó kölyök nem valószínű, hogy rajtatok marad, de szerintem neked most nincs arra időd, hogy ideiglenesezz.
2017. szept. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Másfél hete keres befogadót, még senki nem jelentkezett. A család költözik külföldre és a kutya marad, ha kell akkor kirakják az utcára és otthagyják. Ezért gondoltam vészmegoldásnak.

Az időmet éppenséggel betudnám úgy osztani, hogy elég legyen a háromnak, de ezt csak rövidtávon (maximum 3-4 hét). Viszont késöbbiekben nem szeretnék már egy harmadik kutyát mert az már a többivel való töltött idő rovására menne.

2017. szept. 26. 20:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha menhelyből vagy fajtamentéstől hozol ki kutyát ideiglenesen, akkor jellemzően vissza is tudod adni, ha nem tudod tovább tartani. De ha utcáról vagy a kedves gazdától hozol el kutyát, akkor jellemzően nincs hova odaadnod a kutyát, ha valamilyen oknál fogva nálad nem maradhat tovább. Ennek sajnos ez a hátránya.

Beszélj a fajtamentéssel, hogy ők tudnak-e segíteni, ha neked már anyagilag vagy energiában, időben nem menne.

2017. szept. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Pont ettől tartok, mivel magánszemélytől lenne (bár a fajtamentés is közreműködik benne). Mindenestre reggel felhívom őket és rákérdezek.

Köszönöm a válaszokat.

2017. szept. 26. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!