Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy tudtátok rendesen...

Ti hogy tudtátok rendesen ellátni a babát és a kutyát is egyszerre?

Figyelt kérdés

Van egy német juhászom lakásban, a férjem úgy egyezett bele a kutyába, ha teljesen én gondoskodom róla akkor is, ha gyerekünk lesz. Azért valamennyit besegít, ha pl beteg vagyok, vagy előbb ér haza, leviszi 20 percre pisilni és labdázni, de nem hajlandó órákat sétálni velw, főleg mostanában, mert munka mellett egyetemre is jár. Abban biztos vagyok, hogy ahogy beáll a rendszer pár hét után, már rendesen fogok tudni vele foglalkozni, úgy gondolom, hogy az embernek kis túlzással arra van ideje, amire szakít, de az első 2-3 hét miatt még izgulok, főleg hogy most olvastam, hogy elvileg ki sem lehetne vinni a babát abban az időszakban? Akkor hogy jutok ki a kutyával? Arra gondoltam, hogy ismerősöket meg lehetne kérni, hogy pár hétig vigyázzanak a kutyára, kertes házuk van és nagyon kedvelik a kutyámat, mindig, ha megyünk hozzájuk, visszük őt is. Érdemes lenne? Egyébként amikor születik a baba, a férjem valószínűleg ki tudna venni egy hét szabadságot.

Amúgy tavasszal költözünk kertes házba, a baba decemberben születik, előbb terveztük a költözést, de nem jött össze. Onnantól még sokkal könnyebb lesz a kutyával, igaz, akkor is sokat kell majd mozgatni.


2017. szept. 27. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Azt nem tartom jó ötletnek, ha a a kutyára ismerősök vigyáznak az első pár hétben, mert lehet, hogy a kutya úgy kapcsolja össze a dolgokat, hogy neki a gyerek miatt kell mennie és a későbbiekben baj lehet a kutya viselkedésével. Azt nem lehetne megoldani, hogy ismerősök/barátok átjöjjenek megsétáltatni a kutyát? Vagy nincs a szomszédban egy fiatal, aki egy kis pénzért cserébe pár hétig sétáltatná?
2017. szept. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
#1 Ja, szerintem is. Esetleg el lehet vinni a kutyát még a szülés előtt.
2017. szept. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a család egy másik városban lakik, nem tudnának minden nap jönni. A környéken kevesen vannak kutyabarátok, volt egy család, akik kérték, hogy a kamasz gyerekek had sétáltassák a kutyát, mert nagyon szeretnék, ha nekik is lenne, de a szülők nem akarnak. Ez egy pár hétig ment, aztán egyre kevésbé voltak lelkesek, igazából az tett pontot a történet végére, amikor a kutya egyszer csak elszabadult és hazajött, ott kaparta az ajtót. Viszont azt a baráti családot már jól ismeri, mielőtt a kutya hozzám került, a fiuk sétáltatta és ha ott vagyunk, a mai napig elviszi a sajátjaival kirándulni. Átlagosan havonta egyszer meglátogatjuk őket.
2017. szept. 27. 15:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan elvihetik a kutyát pár hétre. Semmi baja sem lesz. Kb mintha panzióban lenne egy nyaralás miatt. A babát majd kellemes dolgokkal kapcsolja össze, pl séta. De amíg nem mehetsz ki a babával, addig csak annyit fog érzékelni, hgy jött egy új jövevény és velem alig foglalkoznak.

Amikor hazajön a kutya érdemes nem otthon várni, hanem pl egy parkban találkozni, és babakocsival együtt egy jót sátálni, majd együtt menni haza. Így egy nyugodt, kellemesen elfáradt kutya fog találkozni a kisbabával.

2017. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem passzolnom le a kutyát, pláne hetekre (és mi van ha közbejön valami és a hetekből hónapok lesznek?). Ez nagyon megviseli a kutyát, nem olyan, mint ott tölteni egy napot, aztán hazamentek.


Akkor inkább vigyétek minden nap kutyanapközibe, ahol lefárasszák és játszhat más kutyákkal.


És most lehet nem leszek népszerű, de igenis, erőltesse meg magát a párod is! Eleve milyen dolog az, hogy terhes vagy a közös babátokkal és annyi lovagiasság nincs benne, hogy abban a pár hétben besegít! Elhiszem, hogy munka meg egyetem sok, na de azért legalább 1 órát csak tud szakítani a kedvedért a kutyára. Tudod, elvégre jóban rosszban!


Hogy a babát ki lehet-e vinni, arról pedig az orvost kérdezd meg.

2017. szept. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Biztosan nem lesznek belőle hónapok. A párom fog segíteni sokmindenben, de így is eléggé túl van terhelve, igazából én nem szeretnék könyörögni neki, hogy még a kutyát is vigye. Munkavonalú kutya, napi egy óra az neki semmi, az a bemelegítés. Nyilván, ha nincs más megoldás, akkor nem fog belehalni, de sokkal több figyelmet kaphatna, ha elmenne két hétre "nyaralni". Nem lehet napközibe adni, mert szukákkal nem jön ki (és ha most jön az, hogy szocializáljam, gutaütést kapok). Ettől függetlenül lehet, hogy marad abban a két hétben, majd meglátjuk, átbeszéljük még.
2017. szept. 27. 21:02
 7/8 anonim válasza:

Nézd,egy újszülött baba egész nap alszik,sokat nem tudsz vele kezdeni az első hónapokban csak etetni és tisztába tenni.



Amikor apuka hazaér és a baba már evett, míg apuka tévézik vagy tesz vesz,addig te leviszed a kutyát. Nem messzire,csak a közeletekben maradsz és ha nyűglődik a pici,akkor apa dob neked egy whatsappot,hogy menj haza. Szerintem ez teljesen megoldható dolog. Apuka örülni fog,kettesben van a picivel, te meg a kutyával.

A baj ugye akkor van,ha császároznak és korlátozott a mozgásod. Na az szívás. Bár szerintem akkor is napi egyszer jó tesz,ha kimész a levegőre, majd nem sétálsz,hanem padról dobálod a labdát (remélhetőleg nem kell lépcsőznöd)

2017. okt. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Közben belegondoltam, hogy az úgy teljesen működőképes, hogy én a lakás melletti kis füves részen labdázok vele. Pár hétig kibírja így, utána meg lehet együtt menni sétálni rendesen.
2017. okt. 1. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!