Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kerülhetem el a mérgezést?

Hogyan kerülhetem el a mérgezést?

Figyelt kérdés

A kutyám már nem első alkalommal megfogta és megölte a macskáját. A kutya a mi kertünkben volt, séta során megy csak ki, a macska jött át. Kb.1 hónapja ugyanez történt, de persze a nő megint hozott a házhoz egy másik macskát, és megint nem sikerül neki a kertben tartania, szóval éjszaka átjött, és a kutyám elkapta.

Ma eléggé feldúlt volt (nyilván van rá oka, de nem az én hibám), és már a mérgezéstől félek. Hogyan tudom biztosítani, hogy ilyen ne történjen?


2017. szept. 28. 07:15
 1/5 Zolikelo válasza:
52%
Ezt kifigyelni nem lehet sajnos, de én a hekyedben mielőbb megtanítanám a kutyámat arra, hogy idegenektől ne fogadjon el semmilyen kaját. Másrészt a szomszéd ne háborogjon mert ez tényleg nem a te hibád. Plusz én vennék egy kamerát ami azt a teret figyeli ahol a kutya van, ha esetleg mégis baj történne, meg tudd tenni a szükséges intézkedést és tudj bizinyítani.
2017. szept. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kennel amég nem vagy otthon és tudsz rá figyelni.
2017. szept. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Macskát NEM lehet egyhelyben tartani, mert különösen éjjel messzire kóborolnak. Ha nem tudod megfegyelmezni a kutyádat, akkor éjjelre zárd be. AÍ te hibád, ha széttépi a szomszédok macskáit!
2017. szept. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem az ő hibája, 3-as. A saját háziállatodat köteles vagy a saját ingatlanodon belül tartani, mondom ezt úgy, hogy imádom a macskákat, nekem is van 3. És de, lehet macskát egy helyben tartani: macskabiztos kerítés, kifutó vagy benti tartás, egyik sem egy nagy dolog. Aki ezt nem tudja megoldani, ne tartson macskát, nem kötelező.

Kérdező, megtaníthatod a kutyádat, hogy ne fogadjon el semmit idegenektől, és ne szedjen fel semmit a földről, de a kutya részéről óriási önuralom kell ahhoz, hogy akkor se egyen fel semmit, ha te nem vagy ott. :/ A kamera valóban jó ötlet, de az nem megelőzésnek jó, csak ha már megtörtént a baj (bár egy “Kamerával megfigyelt terület” tábla lehet, jó ötlet lenne). Esetleg építs neki a kert azon végébe egy elkerített helyet, amit a szomszéd nem ér el, és tartsd ott, ha nem vagy otthon, vagy legyen bent, amíg házon kívül vagy és nem tudsz figyelni rá (bár ez pl egy komondor esetén nem biztos, hogy előnyös).

2017. szept. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

Hozzátenném, hogy te is tehetnéd macskabiztossá a kerítésedet. Ha lehet beszélni a szomszéddal, és meg tudjátok oldani anyagilag (bár lehet házilag is lehet készíteni olyan görgő rudakat a kerítés tetejére, ami macskabiztossá teszi). Szóval akkor én megbeszélném vele, hogy megérted a fájdalmát, és megpróbálnátok ezt együtt megoldani. Ha értelmes, beláthatja, hogy nem a te hibád, és nem is a kutyáé, ha a macska mászkál át. Lehet, hogy ő még nem hallott macskabiztos kerítésről.


Bocs, lehet nagyon naivnak tűnök, de leginkább jószomszédsággal lehet elkerülni a bajt. Persze nem minden szomszéddal lehet értelmesen beszélni. :(

2017. szept. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!