Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az év milyen időszakában...

Kenyeres Imre kérdése:

Az év milyen időszakában lenne érdemes vásárolni kölyökkutyát?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam,ha április magasságában hoznám el a kutyust,mondjuk 2 hónaposan,június fele már a kötelező oltásokat megkapná.Addigra már 4 hónapos lenne és utcára is vihetem,valamint az sem mellékes,hogy a körösök vize is elég meleg lesz ahhoz,hogy vízhez szoktassam.Ha most hoznám el mondjuk,akkor már 11 hónapos lenne júniusra.Attól tartok,hogy a kutyák többségének ilyenkorra a félelem érzete már kialakul és nehezebben lehet vízhez szoktatni őket.Meg,a jó idő van több ember közé lehet vinni,a szocializálódás miatt.Télen a hidegben mászkálni a kiskutyával szerintem nem a legjobb.Minden képen valamilyen nagyobb testű lógóképű kutyát szeretnék. A nővéremék októberben akarnának megajándékozni egy Angol mastiffal.Vélemények?
2017. szept. 28. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemesebb nyárra kutyát venni így talán a telet jobban bírja majd. A vízhez szoktatásnál meg ha nincs negatív élménye a vízzel könnyen hozzá lehet szoktatni.
2017. szept. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én tavaly húsvét előtt fogadtam örökbe egy 2 hónaposat (nem így volt tervezve, így alakult). Tökéletes volt az időzítés: húsvét előtt ki tudtam venni pár napot + az ünnep, így jutott idő csak vele foglalkozni, és nagyon igényelte is + a szobatisztaság és a fokozatos egyedülléthez szoktatás miatt is rengeteget számított!

Ugye még vagy 2 hónapig 2 óránként ki kellett vinni, és nem volt túl rossz időjárás, így nem jelentett kellemetlenséget. 4 hónaposan kiszoktattuk a kertbe, egyik napról a másikra gond nélkül, mert jobb idő volt számára éjjel kinn, mint benn:) Ezzel párhuzamosan nyár elején elkezdhettünk kutyás közösségbe járni.

Mire jönnek a hűvösebb éjszakák, már 8-9 hónapos lesz.

2017. szept. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Érdemesebb tavasszal, valóban. Viszont a tenyésztőknél nincsenek mindig eladó kölykök, sőt sokszor éveket kell várni egy kutyára, pláne ilyen viszonylag ritka fajtára, mint az angol masztiff (egyáltalán van aktív tenyésztő az országban?).

Ha tehát épp most van eladó kölyök, amit gondolom a nővéredék már lefoglaltak, akkor csak azért, mert október van, nem biztos, hogy vissza kellene mondani - lehet, hogy több évet várhatsz a következőre.


Vízhez szoktatást akár otthon a kádban is el lehet kezdeni :)

2017. szept. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen álltalában ez úgy működik (ha fajtatiszta kutyáról van szó), hogy kinézel egy kennelt és foglalsz egy kutyust. És a tenyésztő majd tájékoztat a pontosabb időpontról. Egyébkén ha 8 hetesen kerül hozzád akkor elvileg 12 hetesen kapja az utolsó kombinált oltást. Onnan pedig kb 1 hét és már lehet vele utcára menni
2017. szept. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vannak kutyauszodák már ott is ellehet kezdeni a szoktatást,utána általában megszárítják a kutyákat,így megfázni sem fog.


De valóban jobb tavasszal vagy nyárra időzíteni a kiskutya vásárlást.


De ha a kinézett kennelben ősszel születnek a kiskutyák hát akkor ez van. Kutyaovi szokott lenni télen is,bár inkább akkor mikor nem esik és száraz az idő. Emellett kutyafutikba is tudod vinni szocializálni a kutyát.

2017. szept. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!