Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla és staffordshire...

Magyar vizsla és staffordshire terrier keverékből milyen kutyára számíthatok? Kan kutya. Házőrzőnek jó lehet?

Figyelt kérdés
2017. szept. 29. 09:21
1 2
 1/18 bollocks ***** válasza:
100%
Mivel egyik fajta sem házörző, valószínűtlen, hogy a kölykök jók lennének a célra - kivéve, ha benézett a szomszé kuvasz is fogantatáskor, ami keverékeknél simán előfordulhat.
2017. szept. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem is lehet házőrzésre nevelni?3 hónapos most.
2017. szept. 29. 09:29
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
A házőrzés nem nevelés kérdése, hanem veleszületett ösztön. Mellesleg két rövid szőrű fajta keveréke, nem is lehetne télen kint tartani.
2017. szept. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Akkor házőrzésre sajnos alkalmatlan és kint se szabad tartani.
2017. szept. 29. 09:52
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Semelyik sem éppen egy vehemens házőrző típus. Persze ugatni ugat, de ne számíts tőle különösebben agresszív fellépésre. Jelző kutyusnak talán, de konkrét házőrzésre nem hinném hogy alkalmas, de persze egyed függő. Ha eddig nem mutatta a házőrzés hajlamát, már nem is fogja.

Egy kutyát olyasmire nevelni ami teljesen ellenkezik az ösztöneivel, szerintem nem tanácsos.

Ő ilyen. Ha házőrzőre van szükség, akkor Kaukázusi Juhász, Moszkvai őrkutya, Kai, Német Juhászkutya, Rottweiler, Hovawart.... nekik mélyen ösztönből jön a területük és családjuk védelme.

2017. szept. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én annak is örülnék ha ugatna ha valaki beakar jönni meg ilyesmi :)
2017. szept. 29. 10:06
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugatni talán fog, de arra sincs garancia. Viszont kint tartani nem lehet, ezért ne is próbálkozz.
2017. szept. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam hogy a staffordshire terrier azért kinti kutyaként lehet tartani.Máshol is láttam udvaron ilyen kutyát sőt vizslát is.Családi házba lakok szép nagy normális kutyaól is van.Megpróbálom vissza adni akitől kaptam mert nem szoba kutyát akartam.Köszönöm a válaszokat.
2017. szept. 29. 10:20
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha mást látsz, hogy veri a gyerekét akkor az követendő példa?

Egyik sem alkamas kinnti tartásra.

Ha pedig ennyit jelent neked egy kutya, hogy ‘jólvan akkor vissza is viszem’ akkor szerelj be egy riasztót és engedd el ezt a kutya témát egy életre.

2017. szept. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A magyarországi állattartási kultúra a béka segge alatt van, ezért látsz ilyeneket, hogy vizsla meg stafford az udvaron. Ezeket a fajtákat soha nem kinti tartásra tervezték. De tényleg vidd vissza, ha csak ennyit jelent neked a kutya.
2017. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!