Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gazdik, ti milyen vízhajtót...

Gazdik, ti milyen vízhajtót és mennyit adtok a kutyusnak? (Már akinek kell)

Figyelt kérdés

A 12 éves kutyámnak műthetetlen tüdődaganata van, vizesedik a tüdeje. Két héttel ezelőttig heti egyszer kapott injekciót erre és viszonylag jól elvolt. Egy héttel ezelőtt meghalt az állatorvosunk és ma éjjel nagyon köhögött és fulladt a kutya.

Falun élünk, se közel, se távol állatorvosi ügyelet, kocsink nincs, nekem most dolgoznom kell menni.

Van itthon Amilorid, Amilozid, Furon és Furosemid, utóbbi kettő csak sóval vehető be ember esetében.

Valaki tudna tanácsolni valamit?

Leghamarabb hétfőn tudom bevinni a megyeszékhelyre, kölcsönautóval.


2017. szept. 30. 08:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívj fel egy random rendelőt és biztosan segítenek telefonon keresztűl is.
2017. szept. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
2017. szept. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, nagyon hasznos volt, mindkettő!

Érdekes, hogy a legegyszerűbb lehetőség (1-es válasz) nem jut az ember észébe, amikor pánikol.

Közben valamitől a kutyusom "megjavult", azóta sem volt ilyen rohama, eszik-iszik, önmagához képest még fürge is és vidám, csendben végigaludta az éjszakát, de én fel vagyok fegyverkezve a Furosemiddel, amit telefonon is megerősített állatorvos, hogy beadható neki ha szükséges.

Rengeteg a mellékhatása,(mint mindennek) ha nem okvetlenül muszáj, nem tuszkolnám bele, mert nem tudom, hogy reagálna rá. Hétfőn megyünk orvoshoz, ahol röntgen és UH is van.

Ha van rá lehetőség, akkor továbbra is injekciót kérnék - én be tudnám neki adni - mert azt már ismerjük. Nem is tudom mi volt a neve annak amit eddig kapott, de az orvos biztos fogja tudni, hogy mit szoktak adni.

Szurkoljatok nekünk, hogy ma éjszaka is baj mentesen teljen, akkor minden lesz!

Köszönöm még egyszer!

2017. okt. 1. 08:04
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazán nincs mit, jobbulást a kutyusnak.
2017. okt. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!