Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MIt csináljak? Még van esély...

MIt csináljak? Még van esély hogy a menhelyről hazahozzák a kutyusunkat?

Figyelt kérdés
Megszületett a kisöcsém, most majdnem két éves és a kutya többször rámordult. elsőre apu megpróbálta megnevelni de a második alkalommal neki akart menni a kicsinek. Ez tegnap történt és apukám úgy ahogy van elvitte a kutyusomat itthonról és beadtaegy menhelyre. Elmondta mivan és azonnal be is vették amit nem hittem volna el. Nagyon sírtam és könyörögtem hogy ne, de a szüleim, főleg apu hajthatatlan volt. Elvitte. Mennyi esély van rá hogy még kiváltsam? Ha megszerzek valami papírt akkor kitudom váltani és hazahozhatom? És amúgy keverék kutyus, mennyi esélye van hogy egy közepes testü keverék fekete kutyus gazdit talál? 5 éves! Mennyi esély van arra hogy elaltatják? :(((
2017. szept. 30. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Hihetetlenül ostobák a szüleid, bocsánat a kifejezésért. Egy szakembert kellett volna hívni nem egyből kivágni a miattuk neveletlen kutyát a menhelyre, felelőtlen állattartás a javából! De ilyen helyzetben soha többé ne tartsatok kutyát ha ennyit jelent csak nekik.


Nyugodtan megmutathatod nekik amit írok, a kutyának kutyaiskola vagy kiképző kellett volna, mert normálisan szocializált kutya SOHA nem mordul rá egy családtagra se, az ő hibájuk hogy nem nevelték meg és most miattuk fogják valószínűleg elaltatni, mert megfigyelések szerint a fekete kutyusok a legkevésbé kelendőek, és a menhelyen még rámondják hogy azért került be mert az előző helyen rámorgott a kétévesre biztos nem viszik el, amúgy is dugva vannak a menhelyen (már ha tényleg menhelyről van szó és nem gyepiről, amit inkább gyanítok).


Te nem hiszem hogy kiválthatod (gondolom gyerek vagy, nem tudom hány éves) mert általában ellenőrzik kinek adják ki a kutyákat, és ha tudják hogy tőletek jött nem biztos hogy visszaadják.

2017. szept. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

1-es. Nem biztos, hogy a szülőké volt a kutya. Én a kerdező szavaiból úgy vettem ki, hogy övé volt inkább. Ergó neki kell(ett volna) megnevelnie, de elpuskázta.

Kérdező, ne haragudj, de nektek tényleg nem való kutya. Szüleid úgy hoztak kutyát a házhoz, hogy senki nem ért hozzá és lehet pénzetek sincs kutyasuliba vinni. Ezesetben ha megmorog 1 gyereket és veszélyezteti, inkább adj esélyt a menhelyen, hogy más hazavihesse. Te inkább menj el a menhelyre, és próbálj beszélni az üzemeltetővel, hogy segítsék új otthonhoz.

2017. szept. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es értem mire gondolsz, viszont amíg gyerek valaki, addig mindig a szülőé a kutya. Mindig. A szülő felelőssége megnevelni a kutyát mert a gyerekek (mint ahogy a mellékelt ábra mutatja) az esetek többségében képtelenek rá. Ezért a szülőkre hárul ez a feladat, az pedig már az ő felelőtlenségük szintén, ha nem nevelik a kutyát mert a "gyereké", de mégis hoznak egyet a házhoz.
2017. szept. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
mi a külömbség a gyep izé és a menhely között? honnan tudhatom melyik?
2017. szept. 30. 19:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyepi az a gyepmesteri telep rövidítése. Ez a szervezet felel a kóbor kutyákért, csúnyán mondva ők a sintérek. A menhely az adományokból tartja fenn magát, a gyepmesteri telepet az önkormányzat pénzeli. A gyepmesteri telep szokta bevenni a kutyákat, ők keményen altatnak, amint nincs hely altatnak hogy legyen hely újnak, a menhelyek ha nincs hely általában nem vesznek be újat, ez a különbség köztük. Azért gondolom hogy gyepmesteri telepre vitte apád a kutyát, mert egyből bevették, egy menhely nem biztos hogy egyből bevette főleg nem ilyen indokkal, lehet előbb tartottak volna egy fejmosást neki a felelőtlenségéről.
2017. szept. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok esélye nincs, hogy gazdit talál sajnos. Menhelyen nem altatnak, gyepin szükség esetén igen (leginkább helyhiány miatt, vagy kezelhetetlen, agresszív, veszélyes kutyát).


Nem tudom, te hány éves vagy, de nyilván ha a szüleiddel élsz és ők tartanak el, nem tudod kiváltani. Milyen papírt szeretnél megszerezni? Nem értem.


A megoldás az lett volna, ha a kutya kiskorától fogva (vagy ahogy hozzátok került) normálisan nevelve és szocializálva van, de nyilván nem értetek ehhez és nem csináltátok. Így pedig sajnos valóban veszélyes lehet a kisöcsédre, ami ugyan nem a kutya hibája, de mégis ő issza meg a levét a megfelelő nevelés hiányának.


Sajnálom. :(

2017. szept. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom ami történt, a szüleid nagyon felelőtlen állattartók, elég szomorú, hogy ilyen példát mutatnak neked, hogy szabadulj meg a kutyától és kész, meg van oldva a probléma.


Hiába hoznád ki a kutyádat, haza már úgyse vihetnéd többet, nem? Megint visszavinné a menhelyre apukád (szerintem)... Nincs olyan papír ami itt most segíthetne.


Kérdezd meg apukádat, hogy hova vitte a kutyát: menhelyre vagy sintértelepre? Kérd meg, hogy menjetek el őt néha meglátogatni. Így legalább tudsz vele néha foglalkozni, sétáltathatod, stb. Szegényt biztos nagyon megviselte, hogy kidobták az otthonából, és bekerült egy idegen helyen egy kis ketrecbe, egyedül. Biztos örülne neki, ha meglátogatnád néha.


De tényleg nagyon fontos lenne kideríteni, hogy hol van a kutyus, mert ha sintértelepre került, akkor veszélyben van az élete! Bármikor elaltathatják!

A gazda által leadott kutyáknak nem adnak 14 nap haladékot, őket azonnal el lehet altatni. Főleg, hogy ha apukád elmondta, hogy megmorogta a testvéredet. Ezzel már halálra ítélte őt akkor.


Ha menhelyen van, ott se túl jó neki, de legalább él, és van esélye arra, hogy örökbe fogadják. Segíthetsz gazdát keresni neki.

2017. okt. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tudok aludni. Nem menhelyre vitték, ezt kiderítettem, kikönyörögtem hogy mondja el apám. tartott hegyibeszédet hogy minek hol a helye és hogy az öcsémmel kéne foglalkoznom... és nem, nem menhelyre vitte. Én nem fogok tudni aluidni napokig.
2017. okt. 1. 00:17
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Ezért nem kell kikönyörögni a kutyát. Mert a szüleidre marad akik esetleg nem akarnak foglalkozni vele.


És hazaviheted, de apád agyonüt az tuti.

2017. okt. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Előre is bocsáss meg de az apád egy büdös taplo paraszt

Szerintem probáld meggyőzni apád

2018. febr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!