Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Időskori állvemhesség mennyire...

Időskori állvemhesség mennyire kockázatos? Vkinek tapasztalat?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves kistestűm.

Voltak 1x kiskutyái, nagyon régen volt, én gyerek voltam.

Nem lett ivartalanítva.Nem volt pénze anyuméknak. Én pedig nagyon keveset kerestem mikor elálltam 2013-ba dolgozni.Teltek az évek kiderült,hogy enyhe szívbillentyű zavara van,így nem igazán altatható. Ezért le is tettem az ivartalanításról.


Aztán 1 hete kb álvemhesség tüneteit produkálja,kaja utáni kajtatás,hely keresés,néha nyüszög és jön a teje.


Kutyások ajánlották kevesebb vizet és fele annyi kaját kapjon,mert ha megvonnák mindent tőle akkor belázasodhat,de így talán hamarabb elmúlik. Ha nem nyilván doki.

1-2 hét alatt elvileg el kéne,hogy múljanak a tünetek,eddig álvemhes egy kutya, kutyás barátom szerint.


Nem levert,jó kedvű,ezért se rohantam rögtön orvoshoz!

Hétfőn elviszem orvoshoz.

Félek nagyon.

Teljes vérkép vizsgálatot mindenképpen kerek,mert a másik kutyánkat csütörtökön ivartalanítják,neki is kell vérvizsgálat így az öreget is viszem vizsgálatra hétfőn.


Többen mondták,hogy a méhgyulladást már ilyenkor könnyebben kaphat :(


Valakinek tapasztalat?


2017. szept. 30. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztosan álvemhesség és nem igazi?
2017. szept. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kizart!

Panelban lakunk, a kutya tarsa is szuka.

2017. szept. 30. 20:57
 3/6 anonim ***** válasza:
7%
De gondolom sétálni leviszitek. Elég gyorsan össze tudják hozni a dolgot.
2017. szept. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ja váltasz pár szót a másik kutya gazdijával, mire elköszöntök már meg is volt a numera.
2017. szept. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pórázon van,mivel félig süket,félig vak. Mellesleg nem jön ki a többi kutyával mióta nem lát,szóval kutya nem jön a közelünkbe sem!!

Napi 1x van lent 20 percet,mert nem szobatiszta és 20 perc laza lassú séta után is nagyon sántít,alig bír felkelni. Orvos által ajánlott izületvédőt kapja,de a doki azt mondta csodát már ne várjunk nála. Kímélni kell amennyire lehet.


Ja és évente egyszer tüzel már. Legutóbb csak tavasszal, október van. Gondolom nekem matek zseninek lenni ahhoz,hogy kiszámoljátok nyáron kellett volna ellenie ha megtörtént volna az akció. De mivel írtam,hogy kizárt. Nem értem miért erősködtök ezzel.

2017. okt. 1. 12:02
 6/6 A kérdező kommentje:
*nem kell
2017. okt. 1. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!