Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Foresto nyakörv tényleg...

A Foresto nyakörv tényleg hatékony 8 hónapig?

Figyelt kérdés
7 hónapja van a kutyán, eddig bevált. 7-8 írják hivatalosan a hatását, nem tudom a nyolcadik hónapban is elég hatékony-e. Tapasztalatok? Víz nem érte, mert hiába vízálló, ha esőben sétáltunk, akkor is leszedtem róla arra a pár órára.
2017. okt. 1. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Erre azért nehéz válaszolni, mert a kullancsszezon elvben márciustól-októberig tart, de ha +8 fok alá süllyed a hőmérséklet, akkor a kullancsok előbb eltűnnek aludni, tehát nem támadnak.

A bolhák is csak márciustól-novemberig aktívak, ezalatt a szabadban összeszedhetőkre gondolok, nem a bolhás szomszédasszonyra.

Nos, ha te feltetted a Forestot márciusban, akkor gyakorlatilag már nem nagyon fogja a kutyusodat veszély fenyegetni és ráérsz a következőt rátenni jövő márciusban.

2017. okt. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Általában tudják azt amit írnak, a Foresto pedig nagyon jó minőségű, de egy hónappal kevesebbet szoktak számolni a kutyások biztos ami biztos. Én ameddig Forsetoztam, a 7. hónap elején már cseréltem.

De ugyan ez az elv volt a Kiltix, Scalibor esetén is. Amit írt abból -1 hónap és akkor cseréltem.

2017. okt. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%

ma 17:31

+8 foknál már nincs kullancs?

Télen nincs bolha?

Miből erednek ezek a megállapításaid?

2017. okt. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

#3

Mert tudom.

De hogy te is tudd, tessék:


[link]

[link]


Ettől függetlenül, mindenki addig Forestozza az állatát ameddig akarja, én novembertől már nem szoktam.

Úgy gondolom, kell "pihennie" is a kutya szervezetének a folyamatos vegyszerezéstől.

Kertes házban lakunk, a kutyáink velünk élnek bent, de ki is járnak. Soha nem volt még télen problémánk se bolhával, se kullanccsal.

2017. okt. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Most már az enyhe telek miatt a kullancsok és a bolhák is ellenállóbbak szóval egész évben kell rájuk védettség!


Mivel magyarázod akkor azt,hogy januárban 10 babéziás kutyát vittek be a rendelőbe,állatorvos barátomhoz,mikor -10 fokok voltak????


Már több éve,hogy nincs tartósan nagyon hideg. Az,hogy 1-2 hétg minusz 15 fok van, utána plusz 10 fok hetekig. Nem nyírja ki a kullancsokat.


Régen novembertől februárig tartósan hideg volt,nem volt annyira felmelegedés. Így az élősködök is elbújtak,lelassultak. Most már nincs így.


Szerintem Forestot érdemes 7-7,5 havonta venni, nem éri meg 8 hónapot kivárni. Bár nekünk is letelt 1-2 hete a 8 hónap,de nem volt időm a patikába rohangálni, így séták után átnéztem őket,bár még rajtuk van a Foresto,plusz geránium olajjal kenem be őket séta előtt.Megyünk dokihoz holnap és veszünk Forestot.


Nekünk nem volt kullancs így sem,de gondolom környék függő. Mostanában nem jártunk erdőbe,parkba, csak a környéken sétálgattunk apum melóhelyére vittem be őket az udvarba.

2017. okt. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én szedtem már össze november végén sőt február elején is kullancsot.... :(

Szívós dögök, a bolha is. Elég ha a fekvőhelye közelében megfordul egy bolhás macska, egér vagy sün..... sőt tavaly télen a lakásban volt szúnyog, így még a szívférget is összeszedhette volna... sajnos az élősködők elleni védekezés egész évben fontos!

2017. okt. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Valahol egyetértek a 4-es felvetésével az állandó vegyszerezés témában, hogy nem lehet ez túl egészséges.

Igaz, nem kutyával, hanem macsekunkkal történt, hogy cseppeket tettünk a nyakára és éjjel kellett vele rohanni az állatkórházba, mert olyan allergiás gégeödémát kapott, hogyha 5 km-es arrébb van a kórház, akkor a kezeink között fullad meg.

Tehát ezek a szerek nem csak a bőrfelszínen hatnak, hanem az egész szervezetre, vérképre.

A forgalmazók (ilyenek azok az állatorvosok is, akik ilyesmit tartanak) nyilván az egész évben való alkalmazást nyomják, mert anyagi érdekük fűződik hozzá.

Nagy dilemma valóban, hogy mi lenne a helyes és a legjobb jó szándék mellett, hosszútávon mivel ártunk a szegény állatunknak, aki ki van szolgáltatva nekünk.

2017. okt. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Túl sok kutya hal meg babéziában és egyre több a szívférges kutya. Egy szívféreg kezelés hosszú távon jobb befektetés az állatorvosnak és a cégeknek, hidd el. Egy szívféreg kezelés alsó hangon 100.000 Ft. A babézia elleni kezelés is 30.000-40.000 Ft között mozog.

Persze lehet szünetet tartani, hogy regenerálódjon a szervezet, de valóban ránk vannak utalva szegény jószágok, és a mi felelősségünk ha a belső élősködők veszélyeztetik az életüket, védekezzünk ellenük. :(

Sajnos ez van. Ha valaki aktívan sportol a szabadban kutyával nincs természetes alternatíva. Mi próbáltunk mindent, de az esetek 90%-ban kullancsal jöttünk haza, csak reménykedhettem minden egyes alkalommal, hogy a kullancs nem volt fertőzött. Nem akarok minden séta után rettegve hazamenni.

Az utóbbi másfél évben egy kullancsunk sem volt, így a bevált módszernél maradunk, mi tablettát szedünk. ;)

2017. okt. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekünk a 8.hónap végén is majdhogynem ugyanolyan védettséget ad, mintha a 4.hónap lenne.

Születése óta Forestot használunk, sosem szedett össze se bolhát, se kullancsot. Tökéletesen bevált. Nem hinném, hogy váltani fogunk.

2018. jan. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Dolly nyakörvet használok. 4 hónapig hat csak ugyan, de sem bolha, sem kullancs nincs egyik kutyában sem. Féreghajtás 2 Havonta.
2018. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!