Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Olvastátok már a...

Kutyások! Olvastátok már a NÉBIH által kiadott "Útmutató a felelős kutyatartás jogszabályi előírásaihoz" című kiadványát? Betartjátok a benne foglaltakat?

Figyelt kérdés

[link]


Jónak tartom, hogy létrejött egy ilyen kiadvány, bár sok reményt nem fűzök ahhoz, hogy a hazai kutyás társadalom mentalitásán ez valamelyest változtatna.


Különösképp felhívnám a figyelmet a kiadvány 9. oldalán lévő szövegre, miszerint "Belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni, valamint közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.". Úgy tapasztalom, hogy ezt a kutyatartók jelentős része nem tartja be, és nyugodtan sétáltatja a kutyáját póráz nélkül közterületen, veszélyeztetve ezzel más emberek biztonságát és figyelmen kívül hagyva a linkelt kiadványban szereplő jogszabályt és a közösségi együttélés alapvető normáit.


Mindezek ellenére, azért bízom benne, hogy legalább néhány kutyatulajdonos elolvassa és betartja a linkelt kiadványban foglaltakat.



2017. okt. 1. 21:46
1 2 3 4
 1/34 bollocks ***** válasza:
84%
Elolvastam, leszarom. Nem tudom, hogy a veszélyeztetést hol olvastad benne, a jog ismeri a kiskorú veszélyeztetést, közúti veszélyeztetést, de pórázról elengedett kutyával való veszélyeztetést nem. Szóval ha már a jogszabályokra hivatkozol, legalább legyél következetes. Nem értem amúgy, hogy miért jó neked kéthetente itt kavarni a szart, amikor annyi hasznosabb időtöltés létezik. Menjetek ki a pároddal a szabadba, nyissatok fel egy üveg bort, foglalkozzatok egymással, és legyetek boldogok, csak minket hagyj ki az elcseszett kutyás tapasztalataidból származó frusztrációdból.
2017. okt. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
98%
Igen! S csodálatos egy kiadvány! Ajánlom mindenkinek, még macska és egyéb kisállat gazdiknak is ajánlom! Imádom! Minden este ezt olvasva alszom el, remélve, álmomban is kísért!!! Kihagyhatatlan...
2017. okt. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
91%

Az ember már csak olyan, hogy legyen bármilyen törvény, általában nem tartják be szóról-szóra.

Miért pont a kutyásoktól várod el?

2017. okt. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

"Elolvastam, leszarom."

Ez a 2 szó elég ahhoz, hogy igazolja a kérdésemben megfogalmazott hipotézist a kutyatartók mentalitásáról.


"Nem tudom, hogy a veszélyeztetést hol olvastad benne, a jog ismeri a kiskorú veszélyeztetést, közúti veszélyeztetést, de pórázról elengedett kutyával való veszélyeztetést nem. Szóval ha már a jogszabályokra hivatkozol, legalább legyél következetes."

9. oldal legalja: "Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell továbbá, hogy az eb sem más

állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen."


"Menjetek ki a pároddal a szabadba, nyissatok fel egy üveg bort,..."

Ez közterületi szabálysértés lenne, ugyanis közterületen tilos alkoholtartalmú italt fogyasztani.

2017. okt. 1. 21:57
 5/34 anonim ***** válasza:
97%
annyi minden másba beleköthetnél még, miért pont a kutyásokat cseszteted? Cseszegesd inkább a kisgyerekes anyákat, bicikliseket vagy autósokat, sokkal több kellemetlenséget és gondot okoznak mint a kutyások.
2017. okt. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

"annyi minden másba beleköthetnél még, miért pont a kutyásokat cseszteted? Cseszegesd inkább a kisgyerekes anyákat, bicikliseket vagy autósokat, sokkal több kellemetlenséget és gondot okoznak mint a kutyások."


Ez mind igaz, de attól, hogy nagyon sok közösségi együttélést érintő probléma van, még nem kellene szőnyeg alá söpörni egyet sem. Egyébként pedig a kiadványt nem én készítettem, és nem is a NÉBIH-nél dolgozom, mielőtt valaki azzal vádolna, hogy így reklámozom! :)

2017. okt. 1. 22:03
 7/34 anonim ***** válasza:
78%

"Ez közterületi szabálysértés lenne, ugyanis közterületen tilos alkoholtartalmú italt fogyasztani."

Ez így önmagában nem teljesen igaz. A körúton az Oktogon és a Blaha között például nem tilos.

Szóval get your shit together mielött okoskodsz.

2017. okt. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
86%

>> Ez a 2 szó elég ahhoz, hogy igazolja a kérdésemben megfogalmazott hipotézist a kutyatartók mentalitásáról. <<


IGEN!!!

Végre valaki rájött, hogy nincs olyan, hogy szuverén egyén! Az összes kutyás egyforma, bátran lehet általánosítani. Sőt, kell is, mert lényegi különbség mentalitásukban, hozzáállásukban, világlátásukban nem tapasztalható. Támogatom!


(off: amúgy ez egy ajánlás, és nem jogszabály).

2017. okt. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 bollocks ***** válasza:
96%

9. oldal legalja: "Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell továbbá, hogy az eb sem más

állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen."


Csak megsúgom, hogy nem véletlenül van új bekezdésben. Tudod a pórázon lévő kutya is ugyanúgy tud harapni, a kettőnek semmi köze egymáshoz. Én például úgy biztosítom, hogy ne veszélyeztessenek embereket, hogy megneveltem őket.

2017. okt. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
98%
Amúgy nem értem mi a problémád. A parkban elengedem a kutyáimat, mert ismerem, tudom hogy senkihez sem mennek oda, barátságosak. Ha te odajössz, hogy legyek szíves pórázra venni őket, akkor természetesen. Mindezt úgy, hogy persze rád sem fognak nézni se előtte se utána. Akkor mi bajod van?
2017. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!