Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor ivartalanítsuk a szuka...

Mikor ivartalanítsuk a szuka kutyust?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy az a legjobb, ha még az első tüzelés előtt, 4-6 hónapos kor körül ivartalaníttatjuk a kutyust. Ehhez a képest a mi dokink azt mondta, hogy meg kell várni az első tüzelést.


Most mi legyen, vitázzak a szakemberrel? Ti mit tennétek?


2017. okt. 3. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Én vitáznék vele. Ha első tüzelés előtt van ivartalanítva, akkor sokkal kisebb az emlőgyulladás, emlődaganat kialakulása is a későbbiekben. Nekem kan kutyáim vannak, de ismerek több szukát is első tüzelés előtt ivartalanítva, gyönyörűek, egészségesek. Mindenképpen ezt tanácsolnám. Esetleg kérdezz meg másik orvost is, sokan ezen az állásponton vannak.
2017. okt. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Megoszlanak a vélemények. Az első tüzelés előtt az a legnyomósabb érv, hogy 100% nem lesz nem kívánt szaporulat.

Én mind kan, mind szuka kutyánál kivártam a felnőtt kort, megvártam, hogy teljesen kifejlődjön az állat. Emelett is szólnak érvek. Neked kell eldönteni, mert 3 orvos 3 féle ideális időpontot fog mondani.

2017. okt. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Mi vártunk egy tüzelést, orvosi javaslatra, mert ha ivar érés előtt műtteted akkor megnyúlhatnak a végtagok, és az unokatesóm kutyájánál így is lett. De mindenki maga dönti el.
2017. okt. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

Mi is megvartuk az elso tuzelest, ilyenkor jol "megdolgozzak" a hormonok es kialakul a felnőtt kutya. Gondolj csak bele a te tindzserkorodban milyen jelentőségteljes változasokon mentel keresztul.


En megakartam varni az elso tuzelest emiatt es orvosi javaslatra igy is tortent. Nyilvan a felsorolt dolgok(gennyes gyulladas stb.) nem azonnal felmerulo allapot, hanem noveli az eselyet a kialakulasnak, ha nem ivartalanitott.


En azt javaslom te donts orvosi velemeny mellett, nyilvan van pro es kontra is a temaban. Itt Gy.k.-n az anyamehbe valo ivartalanitas az elfogadott ha te(es az orvosod) maskepp gondolod azonnal -200ig minuszolnak es eretnekseggel elegetnek😀

2017. okt. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 bollocks ***** válasza:
60%

A Magyar Állatorvosi Kamara szerint, ahol valóban szakemberek és nem lódoktorok ülnek, az első tüzelés előtt érdemes ivartalanítani:

[link]

2017. okt. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első tüzelés előtt javasolt, de ha elcsúsztok vele, az sem gond, csak ne legyen vemhes.


Egyébként én azzal is vitatkoznék, hogy feltétlen a "szakemberre" kell hallgatni, olyanról is tudok, hogy az "állatorvos" ellenzi az ivartalanítást. Ekkor is rá kell hallgatni vajon?

2017. okt. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Igazából 7 hónapos kor körül szokták, kb mindegy, hogy az első tüzelés előtt vagy után. Amit az első ír, hogy ha az első tüzelés előtt lesz ivartalanítva, akkor a későbbiekben kisebb az esély az emlőgyulladásra, stb az nem igaz. Ivaros- ivartalan között van különbség. De az, hogy kis ideig termelt hormont a petefészek, az semmit sem fog később számítani, hiszen a hormonok kb 30 nap alatt kiürülnek a szervezetből. Szóval ha az első tüzelés után lesz ivartalanítva, akkor ugyan olyan kicsi az esély a későbbi komlpikációk kialakulására. Plusz még annyi, hogy az első tüzelés után lazábbak lesznek a méh tartószalagjai, ezért könnyebb a műtét, de természetesen feszes szalgokkal sem bonyolúlt a dolog, a doki simán megcsinálja. Szóval ami neked szimpatikusabb, lényegében nem sokat számít.
2017. okt. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én 3 hónapos szuka kutyámra is ivartalanítás vár,a mi dokink az első tüzelés előtt javasolta megtenni.Én kérdeztem rá,én is utána olvastam,kiváncsi voltam mit mond majd,de rögtön ezzel kezdte,hogy tüzelés előtt kéne megtenni,és sorolta az előnyeit.
2017. okt. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%
Állatorvosom tanácsára az első tüzelés után ivartalanítottuk. (Nem lódoktor, felszerelt állatkórháza van).
2017. okt. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez egy tipikus vitás kérdés, még a dokik sem értenek egyet a témában.


Első blikkre én is az első tüzelés után javasolnám, mert a szervezet megfelelő fejlődéséhez bizonyos hormonok, is segítenek, márpedig a petefészek, és a méh erősen befolyásolja a hormonokat.

De sokan már 4 hónaposan ivartalanítanak, így ez az opció is teljesen elfogadott.

Ez csak rajtad múlik, mélyedj bele a témába, kérd ki több állatorvos tanácsát is.

2017. okt. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!