Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyanyál veszélyes?

A kutyanyál veszélyes?

Figyelt kérdés
A neten àllatorvostól is okvastam, hogy nem, sôt antibakterialis hatású (dr.Kerekes Balint), mas eü oldalakon viszont azt tanacsoljak, hogy ha a sebet megnyalja a kutya vermergezest is kaphatsz. Szinten orvos mondja. Akkor most melyiknek higyjek? Van egy apró seb rajtam, a koromagynal be van szakadva bôr, es jol megnyalogatta kutyusom.

2017. okt. 4. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem lesz semmi bajod, ne aggódj. De amúgy nem, nem anibakteriális, épp ellenkezőleg, teli van vele.
2017. okt. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Jobban jársz, ha nem olvasgatsz a neten orvosi megállapításokat. Ahány orvos, annyiféle vélemény.

Fertőtlenítsd le naponta többször a sebedet és nem lesz bajod, nyugi.

2017. okt. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
89%
Semmi bajod nem lesz. Ha nem fertőtleníted akkor sem lesz semmi bajod, mert a szervezeted védekezeik. De ha aggódsz fertőtlenítheted és egy vékony kötést tehetsz rá, de fölösleges komolyan. Ha én is megvágom magam, vagy kimar valami, letörlöm a vért és úgyhagyom. Még csak zsekenőt sem teszek rá. Egy nap alatt be sebesedik és maga a seb védi a fertőzéstől. Azért is nem kötöm be mert hamarabb összehúzódik, mert levegőzhet. Tehát hallgass rám és ne is foglalkozz vele.
2017. okt. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
a tigrisnyál fertőtlenitő hatású igen , de a kutyáé nem , sőt rosszabbodhat de nem lesz bajod.
2017. okt. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
0%
Ha jól tudom farkasok nyála fertőtlenítő hatású, de gondolom nem farkast tartasz otthon :D
2017. okt. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
[link] nyeee hiába pontoztok le , sőt a biológia tanárom is mondta.
2017. okt. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Epü válasza:
0%

A kutyáról érdemes tudni, hogy nem sz@ros a segge. Azt is érdemes tudni, hogy nem használ WC papírt. Ezután hagyjátok, hogy nyalogasson.

A macska legalább nem nyal a szádba.

2017. okt. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Aztadom.co... hiteles forrás
2017. okt. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
nem innen tudom csak kerestem hirtelen vmit
2017. okt. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
de ne offoljunk ez csak érdekesség , (a többi ragadozó nyála is fertőtlenít , a macskáé irritáló hatású az emberre)
2017. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!