Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ausztrál juhászkutyáról kérdések?

Ausztrál juhászkutyáról kérdések?

Figyelt kérdés

Mennyi mozgás kell neki? Amennyit én tudok biztosítani, heti többszöri kutyaiskola, reggel, este (esetleg délután is) séta, napi szinten biciklizek, olyankor tud velem jönni és futni, lehetséges az otthoni agility pálya is.

Szellemileg le tudnám fárasztani, mert szeretek trükköket tanítani, inkább az érdekel, hogy fizikailag megfelel-e neki annyi mozgás, amennyit fentebb leírtam, illetve a tiétek mennyi mozgatást igényel?


Valamint a show vonal miben különbözik a munkavonaltól?


2017. okt. 5. 11:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Show vonalnál inkább a küllemre fókuszálnak a munka pedig aktív dolgozó felmenőktől van. Ezeknek álltalában jobb ösztönei vannak a terelésre és aktívabbak. De akár küllemhibás is előfordul köztük.

Nagyjából másfél éves koráig nem lehet intenzíven futtatni (kerékpár) és utána sem szabad csak földes úton. Aszfalton tilos. Szerintem kerékpár melletti futásra inkább egy Border Collie alkalmasabb mint az Ausztrál Juhász, ha már mindenképp terelő kutyáknál vagyunk.

Agility szintén nem a legjobb kölyök korban az izületek miatt. Majd ha befejezte a fejlődést.

A napi 2 séta és mellette szellemi fárasztás elég, főleg ha van mellé kutyaiskola is. Bár én vinném terelni is a helyedben, már ha vevő lesz rá egyáltalán.

2017. okt. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!