Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Duzzanat a kutya nyakán?

Duzzanat a kutya nyakán?

Figyelt kérdés

Tegnap délután vettem észre, hogy a 8 éves pitem nyaka egyik oldalán egy öklömnyi duzzanat van. Reggel még nem volt semmi. Megtapogatva nem érzek sem kemény daganatot, sem folyadékot (hogy esetleg gennyes gyulladás lenne).

Nem érzékeny, nem is reagál rá, ha megfogom, nyomkodom.

Ma reggelre nem duzzadt tovább. Kedve jó, étvágya ugyanúgy van. Nincs rajta nyakörv, az sem lehet, hogy valamin fennakadt napközben.


Tudom, dokit javasoltok, csak hogy egyáltalán valami komoly?

Mert a 4 éves gyerekemnek is óriásira beduzzad a sima szúnyogcsípés, azzal sem rohangálok orvoshoz. SZóval vegyem komolyan? vagy csak figyelgessem pár napig, hátha elmúlik?


Lehetséges, hogy pl darázscsípésre így reagál? Soha nem volt beteges, nem allergiás.



2017. okt. 5. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Doki bizony.

Több oka is lehet az ilyen duzzanatoknak. Nyirokmirigy, nyálvezeték begyulladása, stb.

Nem tudhatod, belül milyen mélységben van .

2017. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen valószínű nyorokcsomó vagy nyálmirigy gyulladás. Vidd dokihoz, ha ekkora a duzzanat azt már tényleg meg kell mutatni
2017. okt. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor a másik kérdés: nyakörvet tehetek rá? Hámja nincs, így vagy nyakörvvel viszem pórázon, vagy ki sem veszem a kocsiból a rendelőnél. Árthat neki ha a nyakörv megnyomja? Bár az sem érdekli, ha én nyomkodom, tehát őt nem zavarná gondolom, de ha valami gyulladás, akkor csak nem kéne nyakörvet tenni rá, nem?
2017. okt. 5. 12:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal.

Szerintem ha kocsival mentek, nyugodtan ráteheted a nyakörvet az autótól a rendelőig. Ha viszont nagyon-nagyon szorítja, én vagy kölcsön kérnék egy hámot kutyás ismerőstől, vagy vennék egyet. Lehet, hogy jól fog jönni máskor is, de pl azzal biciklivel is viheted magaddal kocogni.

2017. okt. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Úgyértem, a jövőben mehettek együtt biciklizni, ha minden rendben lesz vele.

Utolsó voltam

2017. okt. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!