Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt Husky gazdik, ti...

Tapasztalt Husky gazdik, ti milyen körülmények között tartjátok a kutyát?

Figyelt kérdés

Úgy értem, milyen méretű a kert? Bejárhat-e a házba? Napi szinten mennyit foglalkoztok vele? Itt a mozgásigény kielégítésére vagyok kíváncsi.


Sokat olvastam róluk, de saját tapasztalatra is kíváncsi lennék.


Az is írhat, akinek esetleg család/baráti körből van tapasztalata ezzel a fajtával.



Köszönöm!



2017. okt. 5. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Nekem kettő van. A kert 300m^2 de azon kívül, hogy van nem sokat számít a méret.

Mindkettő kinti-benti ami annyit tesz, hogy napközben szabad ki-be járásuk van (ez főleg nyáron lényeges mert azér jobb 19 fokban klímával mint 40ben) viszont éjszakára nem szeretnek bennt maradni így nem is eröltetjük. Igazából a társaságot keresik amég bennt vannak. Amég csak egy volt addig sokszor unatkozott egyedül kinnt (de akkor is szabad bejárása volt) attól függetlenül, hogy már akkor is 3+ órát foglalkoztam vele intenzíven. A bejárás egyetlen hátulütője, hogy maximum két naponta kell porszívózni, mert minden kutyaszőr.


A mozgásra visszatérve, mi napi 3-4 órát foglalkozunk velük. Reggel álltalában 45-60 perces séta munka elött. Amikor hazaérünk egy tempósabb séta / futás (attól függ milyen idő van, értelem szerűen nyáron 40fokban nem) illetve ha nem úgy alakul akkor marad a játék a kertben. Ez kb szintén 1 óra.

Este pedig szintén időjárástól függően 8 és 10 között indulunk sétállni, álltalában ez egy hosszabb séta, kb 1.5-2 óra. Illetve nemsokára elkezdünk aktívabban sportolni (3 kerekű kocsi) így hogy végre erre alkalmas idő van. Ez a legfontosabb mozgás egész nap.


Emellett még elvégeztünk 3-3 tanfolyamot kutyaiskolában amit nagyon szerettek. Néha-néha még eljárunk napközibe, illetve kötetlen kutyaiskolás programokra is.


Lesz itt néhány ember aki kinézet miatt vett Huskyt és majd jön okoskodni, hogy el van az a kertben napi fél-egy óra sétával vagy az 'ismerőse' kutyája is csak a kertbe van de mégis élvezi. Na azokra ne halgass.



A helyedben mindenképp tenyésztőtől vennék kutyát. Azt nem tudom, hogy kinek van itthon most alom, de szerbiában tudok egy nagyon jó show vonalú kennelt ahol épp most van alom. Show vonalban pedig kimagasló eredményeik vannak.

2017. okt. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Nekem az a problémám, hogy a házhoz tartozó kert nem közvetlen kapcsolódik, hanem két ház között kell hátramenni a kertbe, tehát nem tud magától ki/be járni, nekem kéne érte mennem/visszavinnem...nem tudom ez mennyire tetszene neki, hogy nem maga döntheti el. Szeretném ha a lehető legboldogabb és elégedettebb kutya lenne. A kert mérete olyan 350 nm, de közvetlen a hegy alatt. Pár méterre vezet az út fel a hegyre, ahol van egy hatalmas! nagy terület. Oda is tudnánk menni együtt, ha én valamiért nem érnék rá, akkor párom is 100%-ban kivenné a részét.
2017. okt. 5. 13:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a kutya egy teljesen külön álló telken lenne ami nem közvetlen kapcsolódik a házatokhoz? Ilyen körülmények mellé én semmiképp nem vállanám be.
2017. okt. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kerttel kapcsolódik, de a kert osztott, ami a házhoz kapcsolódik közvetlen a szomszédé.
2017. okt. 5. 14:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tehát veletek kontakt csak akkor lenne ha átmennétek oda, különben pedig egy üres kertben lenne? Egy üres kertben a kutyának sem jó, főleg nem olyannak aki erős falkaösztönnel bír és igényli a társaságot.
2017. okt. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 player8hun válasza:
54%
Én egy közepes kertet adnék neki pisi kakira de inkább kint az utcában vagy egy réten fusson és inkább bent tartsd úgy nekibisztos hogy jobb lessz neki BISZTOS és sokat foglalkozz vele ne kényeztesd el de azért foglalkozz vele
2017. okt. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat és tanácsokat!
2017. okt. 7. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!