Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretem, de nem bírom elviselni?

BarbiEgy kérdése:

Szeretem, de nem bírom elviselni?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy törpeuszkár kutyája. 14 éves. Semmi baja, aktív, kiskutya kinézete van. Szeretem, imádom, de egyszerűen az agyamra megy! Neveletlen! Soha sem nevelték alapvető dolgokra, 3x kell elmondani neki mindent, és párom szerint hiába tanítanám, ennyi idősen nem lehet. Plusz van egy kisfiam, mellette nem sok energiám van ilyesmire. Annyira ki tud idegelni, nem úgy megy már a vizeleti dolgai, ahogy kéne, állandóan olyan lesz a lába, bepisil a házba, hiába van többször is kint, sétáltatva. Szeparációs gondjai vannak, így egy szobában alszik velünk, máskülönben egész éjjel a szoba előtt visít, és felébreszti a fiamat.... Egész este nyalja magát, és a legtürelmesebb ember is kiakad, ha egyszerűen lehetetlen ettől aludni.. Éjszaka többször a kosarába kell zavarni, mert ágyban akar velünk lenni. A higénikus lenne, akkor elfogadnám, de így nem. Akárhányszor meg van fürdetve, pár óra múlva sáros, hu**os lesz... Ha valakinek úgy tűnik undorodom tőle, nem így van. De kutya az én meglátásom szerint nem való ágyba. Idős, én megértem. Nagyon szeretem. De már több éjjel óta nem alszom sem miatta, sem a kisfiam miatt, de az más dolog. Nem tudom már milyen megoldást lehetne kitalálni. Sok bosszantó szokása van, pl. várok rá a kertben 20 percet, hogy bejöjjön, mert visít... Bemegyek, mert azt hiszem kint pihen, abban a masodpercben visít... (szószerint visít) A szobatisztaság kérdés a kis totyogóm miatt elképzelhető milyen rossz. Nem gyerekbarát, simogatni nem lehet engedni. Olyan is volt, hogy a gyerek kezéből kivette a kekszet... Akárhányszor szólok neki, nem érti meg... Lopkodja a pelenkákat, ahol tud, ott bosszant engem. Nem akarjuk sem elaltatni, sem örökbeadni, de ez így nagyon nem jó... Tanácstalan vagyok már.

2017. okt. 5. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

"Nem akarjuk sem elaltatni"

Azért mert a gazdája alkalmatlan kutyanevelésre nem fognak kutyát altatni. Altatni csak akkor lehet ha gyógyíthatatlan egészségügyi problémája van ami olyan szinten megnehezíti az életét, hogy az már csak szenvedés.


Idős kutyát is lehet nevelni csak több idő és türelem kell hozzá. Hívjatok szakembert vagy adjátok be tréningre és pár hét múlva egy jólnevelt kutyát kaptok vissza. Legalábbis jobbat mint a jelenlegi helyzet.


Ha ez nem megoldás akkor vagy alkalmazkodsz vagy ideje új élettárs után nézni.

2017. okt. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nevelni a 14 évest is lehet. Márpedig erre a kutyára rohadtul rá fér.

Kicsit úgy néz ki a leírásod, hogy a párod közölte hogy nem lehet nevelni, te tudomásul vetted, megkeseríti az életedet, és várod a csodát. Ezt csak neveléssel tudod megoldani. Kezdetben a szeparációs szorongás kezelésével, hogy ki tudd zárni onnan ahová nem szeretnéd hogy bemenjen.

2017. okt. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, nos azért írtam, hogy nem sok időm van rá, mert gyerek, és munka mellett hiába vagyok vele este egy órát, kevésnek tartom. Nem kényelmi szempontból nem teszek érte, hanem mert fáradt is vagyok, és igen kevés az idő. Én elhiszem, hogy lehet nevelni, és hogy szakember kéne, rengetegszer beszéltem a párommal, hogy megkéne lépni, de egyszerűen mintha nem is érdekelné. Az elaltatás témára amit írtam, pontosan ezt a mondatot mondta, hogy nem akarja elaltatni, és őt nem zavarja ez az egész. Ideje lesz saját magamnak lépnem.
2017. okt. 5. 13:50
 4/5 A kérdező kommentje:
arra értve hogy szakembert keressek
2017. okt. 5. 13:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy jól nevelt kistestűm volt,de ahogy belépett az öregkorban,kb 13 éves kora óta,olyannak tűnik,mintha sosem neveltem volna,pedig nem így van. Egyszerűen leépül folyamatosan szellemileg. A kutyának nem magyarázni kell,hogy ez meg azt nem szabad,mert nem gyerek,nem fogja megérteni. Tudtára kell adni mit lehet mit nem és lehet többször,mert már nem olyanok mentálisan.

Az enyém 15 éves, februárban lesz 16. Nem szobatiszta sajnos, nála a séta nem segít fél óra múlva biztos tócsa vár a konyhában. Nekem szukám van, sosem hugyos a szőre,lába. Enyémnek is vannak szeparációs gondjai,én ezt annak tudom be,hogy már nem hall túl jól és nem is lát,max homályokat. Így teljesen bizonytalan. Egy időben minden vendéget támadott,hiába lett rászólva,megrángatva, fél évig támadott mindenkit aki bejött az ajtón (kivéve minket) Most már nem.


Ő éjszaka járkál,hol fel az ágyra,hol le. Körme kopogását eléggé hallani.


Na szóval nem mondom,hogy nekünk is egyszerű. De úgy vagyok vele,hogy pár évig míg él.Kibírom vagyis ki kell. És én inkább takarítok és elviselem a hülye szokásait,mert örülök,hogy velem van még. Hiába ő már sajnos nem teljesen az a kutya mint aki fiatal korában volt. Teljesen megváltozott.


Mi is időnként kiborulunk,főleg apum. De azt mondom türelmesnek kell lenni.

Nem egyszerű nektek sem.


Én általában grabancát fogom és kicsit megrángatom,persze nem erősen,ha olyat csinál amit nem szabad.


Ha kiveszi a gyerek kezéből a kaját megkell rögtön fogni a grabancát és megrázni,hogy nem szabad majd ki tessékelni a szobából. Azért kell fizikailag hatni rá,mert lehet már ő sem hall jól és nem is hallja mit mondasz. Legalábbis a saját kutyámon ezt vettem észre,hogy fizikailag kell cselekedni nála,megbökni,grabancát fogni. Másképp nem érti,hogy nem jó.

2017. okt. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!