Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik azok a játékok vagy...

Mik azok a játékok vagy tevékenységek amik egy domináns kutyában a leginkább tudatosítják a falkában elfoglalt helyét?

Figyelt kérdés
Illetve hogyan tudom biztosan hogy a kutyám rám tekint főnökként?
2017. okt. 5. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Ez egy nagyon nagyon hosszú történet lenne így most lepötyögve. Jan Fennel: Kutyapszichológia című könyvét ajánlom, abban sok mindenre választ kapsz :)
2017. okt. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
Pl séta egy inger gazdag környezetben. Rövid, laza pórázos.
2017. okt. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Se trükkök, se gyakorlatok, se játékok nem kellenek ide. Annyi a lényeg, hogy következetesnek és határozottnak kell lenni. Ha valamit nem szabad, de mégis megteszi, annak legyen következménye. Ha valamit meg kell tenni, ne lehessen kibújni alóla. A szabályok legyenek világosak, legyél mindig nyugodt, de határozott. Régen én is csináltam ezt a Jan Fennel hülyeséget, mindenféle falkavezér gyakorlatokat, de nem volt engedelmes a kutyám. Most kutyám előbb eszik, mint én, előbb megy ki az ajtón stb, de a szabály az szabály, ha kibújik alóla, annak csúnya következményei vannak. Tisztel is rendesen.
2017. okt. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Ez a falkavezéres, dominálás, ledominálás már rég idejétmúlt téves elméletek.

Egy a lényeg taníts neki kontrollt, tanítsd meg neki hogy bármikor bármiről le tudd tiltani. És ha ez megvan akkor máris engedelmes a kutyád.

Egy kutyánál minden sokkal egyszerűbb... van igen és nem. Ami a gazda nem ezt kommunikálja a kutyája felé, addig nem működik rendesen a kapcsolat közöttük.

2017. okt. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
26%

A legfontosabb a következetesség. Ha valamit elvársz tőle, az mindig úgy legyen, akkor is, ha fáradt vagy, ha esik az eső, ha rossz napod volt. Például, ha eldöntöd, hogy nem mehet fel az ágyra, akkor nem mehet fel és kész. hiába hisztizik, néz szomorúan/mérgesen, hiába édeleg, hiába van vacak napod, amin azzal enyhítenél, hogy összebújsz vele.

Van pár dolog, amit javasolni szoktak:

-mindig Te lépj ki a kutya előtt az ajtón

-üdvözléskor bármennyire is próbálkozik, ne figyelj oda, rá se nézz. csak akkor köszöntsd ha már megnyugodott, eltávolodik tőled vagy visszamegy a helyére

-séta közben ne engedd húzni

-etetésnél ültesd le, tedd le a földre a tálkáját, és csak akkor kaphatja meg, ha Te ezt megengeded neki

Hogy ettől falkavezérnek tekint e, azt nem tudom, de arra rájön, hogy következetes vagy és ha valamit elhatározol,akkor az úgy is lesz.

A büntetés. Én egyáltalán nem alkalmazom. Hogy miért annak sok oka van. Egyrészt lustaságnak tartom. Sétánál lehet, hogy elég ötször istenesen elverni, hogy ne húzzon, míg a fordulásos módszert alkalmazva 40 perc alatt 200 fordulást is eljátszhatsz. Türelem kell hozzá, de akinek nincs meg, az ne tartson kutyát. Aztán ott van az az elgondolásom, hogy a cél !nem! szentesíti az eszközt. Szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy a kutya azért csinál meg vmit mert szeret és próbál a kedvemben járni, vagy azért mert fél tőlem. Az is fontos, hogy a kéz a kutyámnak mindig vmi jót jelentsen. Ha kisgyerekekkel találkozik, nem fél tőlük akkor sem, ha koordinálatlanul kalimpálnak a feje körül, hiszen eszébe sem jut, hogy ennek vmi rossz dolog lehet a vége. Amelyik kutyát verik, annál sosem lehet tudni többé, hogy mikor fogja ezt megtorolni egy olyan kézen, amiről úgy gondolja erősebb nála.

2017. okt. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!