Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat megtámadta egy...

A kutyámat megtámadta egy nagy kutya, hogyan fizettessem ki a gazdájával?

Figyelt kérdés
Vasárnap történt az eset, azt hittük kóbor kutya volt, de tegnap megláttam a kutyát egy kertben. Eddig 60 ezer forintba került, hogy meggyógyítsák a kutyám és még mindig járunk az orvoshoz. Csoda hogy él. Legszívesebben megfojtanám a kutya gazdáját, de minimum térítse meg a kárt. Szemtanúm is van.
2017. okt. 6. 05:01
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Tartok tőle, hogy ez csak akkor megy ha elismeri, szerintem egy ilyen esetben kevés az, hogy szemtanúd is van. Minden esetre én azért beszélnék vele (a szemtanú sem árt ha elkísér) hátha normális fazon és átérzi a helyzetedet lehet belátja ,hogy hibázott. Valószínűleg fizetni nem fog de talán máskor jobban figyel a kutyájára.
2017. okt. 6. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
11%
A kutya nem hízódisznó, hogy maradék kajával etetsd.
2017. okt. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
19%
Nehari rossz kerdeshez irtam ki :D
2017. okt. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A kár megtérítésére a bíróság kötelezheti egy polgári perben, ha bizonyítottnak látja, hogy ő okozta. Ez mondjuk nem feltétlenül fog menni, ez, hogy napokkal később felismerted a kutyát egy kertben, nem igazán tűnik perdöntőnek. Beszélj vele és rögzítsd a beszélgetést, hátha elismeri, hogy tényleg az ő kutyája volt :) Aztán küldethetsz neki egy fizetési meghagyást közjegyzővel (pénzért), ha mázlid van, attól megijed és kifizeti, ha nem, akkor marad a pereskedés. Ha szóban elismerte és ezt tudod bizonyítani, akkor nyerő lehet, egyébként esélyed ninc szerintem, de lehet nem jól látom.
2017. okt. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!