Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen országokban vannak...

Milyen országokban vannak amerikai pitbull terrier kennelek amik Magyatországhoz közel van?

Figyelt kérdés
Szeretnék magamnak egy kiss kutyát és ez a kutyafajta nagyon meg tetszet és ha valaki irná a szokásost hogy"csak azért mert divatkutya,nem valo olyanak mint én"1 azért veszem mert a jelleme és a kevesége fogot meg,meg persze a kinézete a fajtárol majd nem mindent tudok a nagybátyámnak már volt egy stafforshire terrierje és szerintem nem olyan oriási a különbség.

2017. okt. 6. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha itthon is lehetne vásárolni törzskönyvel, akkor minek külföldről behozni?

Itthon is lehet viszonylag sok tenyésztője a standardnak, de van olyan réteg aki inkább Game (ADBA)ismeri el igazi pitbullként.

2017. okt. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gazdája legyen szerintem határos, erős kezű és következetes, mivel nagy energiaszintű dinamikus fajta, nem árt neki nagy terület+ sportos alkat, aki jól megtudja mozgatni, ki tdja fárasztani sporttal mozgással.

+legyen viszonylag nagy kerítés, mert a pitbull a legjobban ugró fajta :)

Amúgy nagyszerű kutya, ha jó nevelést kap, olyan óriási külömbség a staffordshirehez képest nem lehet vagy nem igazán tudom, mind2 erős, dinamikus fajta.

taffordshire-re szokták mondani,hogy egy Pit Bull szmokingban:)

2017. okt. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De..Óriási különbség.

Az igazi pitek(ADBA) amint meglátnak egy élőlényt ami nem ember ösztönösen mennek rá,ezért lettek kitenyésztve,ezt nevezik game pit bullnak.

A staffordshirenél már nincs ez meg,igen ahhoz is eszméletlen kemény kéz kell,mert makacs kutyafajta(ahogy a többi bull type is)de erős különbség a külső,illetve az,hogy míg egy staffit kismacskához,más kisállathoz hozzátudsz szoktatni,a pitnél ez lehetetlen(ADBA) mivel ez ösztön..

Stafford: [link]

ADBA Pit: [link] (Igazi Amerikai Pit Bullterrier.)

Ha rámhallgatsz utána olvasgatsz a fajtának,megnézed hogy a környékeden nincs e más kisállat etc..Kutyasuli/szoci kutyák más állatok közt felesleges,bárki bármit mond,nem lehet belőle ezt kiverni.Nem minden nevelés kérdése!!

De a helyedben staffordot vennék.Nekem is az van,személyszerint a külleme sokkal jobban bejön mint egy pitnek,nekem tekintélytparancsolóbb,viszont vele is rettentő nehéz..

Mindenképp olvass utána a fajtáknak,kérdezősködj!És ezt nem rosszindulatból,minden kutyavásárlónak szoktam javasolni,bármilyen kutyát is akar maga mellé.

Kutyát vásárolni úgy hogy nem ismerjük eléggé őket és a történelmüket olyan mintha úgy vennénk házat hogy csak a külsejét láttuk.

Minden jót!

2017. nov. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!