Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felépül a beteg kutyám? (több...

Felépül a beteg kutyám? (több lent)

Figyelt kérdés

A kutyám elkapta babesiosis nevű betegséget. Aki nem tudná, ez egy kullancsok által terjesztett veszélyes betegség, a kullancs vérszívása során egy egysejtű parazita a kutya vörösvérsejtjeibe kerül, és ott szaporodik. A betegség a kutya lebénulásával járhat, valamint magas láza is lehet az állatnak és a veséje is leállhat.


Sajnos az én kutyusom is így járt, a fertőzött kullancsot nem vettem észre, ezért nem tudtam a kutyából időben kiszedni... Amint észre vettem, hogy a kutya nem tud ráállni a hátsó lábaira, azonnal vittem állatorvoshoz, aki rögtön 3 injekciót adott is neki.

A betegség étvágytalansággal, barna színű, csúnya vizelettel is járhat, viszont az én kutyám eszik, iszik, a veséje sem állt le szerencsére, és már a vizelete is kitisztult, nem sötétbarna színű. Ma már székelt is, lábra állni azonban még mindig nem tud, de nagyon próbálkozik, nem hagyja el magát. Rendszeresen itatom is, nehogy kiszáradjon és hogy normálisan működjön neki a veséje, a vizet nem issza meg, viszont a tejet nagyon is szereti. Étvágya is van neki. Már 3. napja van lebénulva, minden nap kap 3 injekciót az orvostól, már összesen 9 szúrást kapott, és kullancsirtóval is leápoltam, bár eddig is le volt... Igaz hogy nem bír járni, de kúszva már több métert is megtett az udvaron.


A kérdés pedig az lenne, hogy mennyi esély van a felépülésére? Semmiképp nem szeretném elengedni, elaltatni őt ha nem muszáj és van remény a felépülésére, együtt nőttem fel vele. (8 éves) Az állatorvos szerint van esély a gyógyulásra, de szeretnék biztosra menni, vagy esetleg hasonló tapasztalatokat elolvasni. Előre is köszönöm, bocsi, hogy hosszúra sikeredett. :)



2017. okt. 6. 19:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

3 babesiás kutyám volt, mindhárom felépült, illetve remélem hogy a harmadik is teljesen felépül. Ezzel a bénulásos tünettel megdöbbentettél, múlt héten kezelték a kutyám babesiával. Nagyon az elején elkaptuk, szinte alig jött ki rajta a betegség és nagyjából 1 nap alatt túl lett rajta, viszont úgy mentünk el a rendelőbe, mint a lassított film. Idős kutya, de ennyire azért nem tűnt fel, hogy ne tudna menni. Másnap ugyanilyen csigatempóban vánszorogtunk, pedig akkor már láza se volt, az imizol pikk-pakk helyrehozta. Azóta nem vittem sétálni, de holnap teszünk egy kört, kíváncsi vagyok, most már biztos vagyok benne, hogy végtaggyengesége volt a babesia miatt. Erre nem gondoltam, mert soha nem tapasztaltam babesiánál ezt a tünetet eddig. Ez vajon elmúlik? Azért nem tudom, mert azóta kímélem a kutyát és sokat van bent, nem a babesia miatt, hanem mert mellékleletként kiderült, hogy lépdaganata van, amit SOS műteni kell, és amíg nem műthető, félek, nehogy kidurranjon a daganat, mert akkor elvérzik:(


A kérdésednél maradva, mint mondtam, 3-ból 3 esetben túléltük, de az első kutyám, aki babesiás volt, 4 év múlva lépdaganatban halt meg. Néha arra gondolok, annak lett egy alattomos szövődménye. Viszont a most beteg kutyusom lépdaganata nem a babesiától van, még sose volt babesiás, pedig 14 éves, csak azért fedezték fel a daganatot, mert a babesia miatt kapott egy alaposabb kivizsgálást.


Fontos: B vitamint adj a kutyának. Valahol olvastam, hogy gyorsabban épülnek fel a babesiából.

2017. okt. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kolléganőm kutyusa is túlèlte, nem lesz gond!!!
2017. okt. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam, hogy súlyosabb bénulásos tünetek csak 1%-ban fordulnak elő. :/ Úgy látszik az én kutyusom pont bele tartozik, remélem ennek ellenére ő is felépül.
2017. okt. 6. 20:41
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Remélem felépül a kutyád kérdező, folyamatosan kezelést kap, jó kezekben van. Én még nem hallottam bénulásos tünetről babézia miatt - az interneten olvasni róla - de ettől még lehet.


Kedves első kommentelő! Viszont a lépdaganat okozhat hátsó testtáj gyengeséget, nekem is lépdaganatos volt az előző kutyám. Ő is nagyon rosszul sétált, volt, hogy nem is tudott felkelni fekvésből. Vigyázni kell, ne üsse be a hasát, és nagyon jól teszed, hogy kíméled. A legkisebb behatástól szétmehet a vérzékeny daganat a lépén. Az én kutyum 3 hetet élt a diagnózis után, elvérzett a daganat miatt. Remélem jól sikerül és mielőbb meglesz a műtétetek. gyors, teljes gyógyulást kívánok minden beteg ebnek :)

2017. okt. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Imizolt kapott? Az megöli ezeket a parazitákat. De nekem furcsa, hogy a doki nem adott infúziót. Tejet ne adj neki, mert semmi tápértéke nincs és meg is hajthatja. Jó lenne tudni milyen szurikat kap.


Jobbulást!

2017. okt. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kapott imizolt kétszer is, minden nap kap antibiotikumot és gyulladáscsökkentőket is, ma már rosszabb az állapota. A fejét sem fordítja és nem is igazán mozog. Enni eszik. :( Lehetséges, hogy kicsit fázik is mert elég árnyékos helyen van, viszont mozdulni nem igazán akar, ha meg fel szeretném emelni morog és harap.
2017. okt. 7. 11:25
 7/15 anonim ***** válasza:
Hogy van? Ma megtudtad/tudod mutatni megint orvosnak? Fájdalma van, azért morog csóri.
2017. okt. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Csak rosszabb az állapota, orvos ma is látta, hétfőig várunk... :/
2017. okt. 7. 14:11
 9/15 anonim ***** válasza:
Sajnálom, nagyon szorítok nektek!
2017. okt. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Valamilyen fájdalomcsillapító nem adható neki? Hátha akkor nem morogna, és legalább kicsit melegebb helyre lehetne vinni :/ passz, ilyen durva esetben nem tudom, mi lehetne a legjobb megoldás, remélem, erős, szivós kutyus, és minden további nélkül kijön majd belőle.
2017. okt. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!