Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja nagypapámék...

Mi lehet a baja nagypapámék kutyájának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagypapámék kutyája egy labrador staffodshire keverék.

6-7 éves lehet, és körülbelül 2-3 hete elkezdett köhécselni, az orvos tüdőgyulladásra gyanakodott így írt fel neki antibiotikumot. Nem múlt el neki, ezért írt fel neki egy másikat, az sem volt jó. Elvitték egy másik dokihoz, aki csinált mellkasröntgent a mellkasáról, és azt mondta, hogy vizes a tüdeje, arra írt neki vízhajtót. Visszamentek a másik dokihoz, aki tüdőgyulladásra gyanakodott, és megmutatták neki a tüdőröntgent, azt mondta ő nem lát ott vizesedést, se semmilyen elváltozást, azt mondta allergia, arra kapott szurit és gyógyszert.

(Egyébként szive rendben van)

Ez volt körülbelül 2 hete, azt mondta az orvos, ha beszedte a gyógyszert, akkor menjenek vissza kontrollra. (még nem szedte be)

Nos azóta rosszabodott az állapota: zihál, gyorsan veszi a levegőt, és nagypapámék elmentek vásárolni, és mire hazaértek azt vették észre, hogy a kutya nem tud felállni (nagypapám azt mondja hogy lebénult, én...nem tudom, nem láttam a kutyust azóta mióta köhögött)

étvágytalan is, kis dagi volt, nem annyira, de volt rajta husi látszott rajta, most pedig elég vékonyka lett, főleg a hasánál, bordái nem látszanak ki.


Szóval, volt valakinek hasonló problémája? Mi lehet szerintetek? Valaki valami bíztatót?



2017. okt. 6. 20:05
 1/9 A kérdező kommentje:

Mielőtt bárki, negatív jellegű választ adna...

Nem vagyok ott, nem tudom elvinni én az orvoshoz, mondtam nekik... ezért itt informálódok, hátha valaki tudna segíteni

2017. okt. 6. 20:10
 2/9 anonim ***** válasza:
Én elvinném az állatkórházba azonnal.
2017. okt. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is el kellene vinni egy kórházba megnézetni.


Azt sem értem, hogy a második orvostól miért mentek vissza az elsőhöz, miért nem csinálták meg azt a kezelést is, amit a második doki mondott. Az első orvos kezelései láthatóan nem jöttek be.

2017. okt. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még egy orvos sem tudna látatlanban diagnosztizálni. Én is elvinném - akár egy harmadik felszerelt - klinikára. Vagy a tüdeje, vagy a szíve a gond. De mitől bénult le, csóri? Lehet találgatni neten át. Egy szívféreg teszt sem ártana!
2017. okt. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
szívféreg teszt negatív
2017. okt. 6. 21:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Vett vért a doki?


Én biztos elvinném egy klinikára, ahol alaposan megvizsgálják. A sok gyógyszertől is lehetett rosszul, allergia valamelyik összetevőre, stb.


Budapesti klinika vagy Profivet Göd-ön tudom ajánlani,.

2017. okt. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vérvétel nélkül nincs szívférgesség teszt.
2017. okt. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia! Nem lehet hogy férges? Orsóféreg vagy hasonló ( az nem a szivet támadja hanem a tüdőt és a beleket ) ajánlom a zállatorvos című youtube csaronát ( nem, nem írtam rosszul az a neve hugy zállatorvos :) ) de lehet úgyis ismered. Van egy videója a férgekről kb 10 perces szerintem nézd végig mert nem hülyeséget mond csak úgy meséli el, hogy ne legyen túl unalmas a dolog.

U.i. a férgesség úgy kezdődik ahogy mondtad pontosabban ilyen tünetek is vannak köhécselés ( bár ez nem biztos hogy benne volt a videóba ) de a bénulás és az étvágytalanság valamint a lefogyásról is van szó. Szerintem tényleg nézz utána :) innen is puszilom a kutyust!

2017. okt. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm, igen ismerem azokat a videókat, de meg megnézem azt is, egy párat láttam


Tegnap délután voltam náluk, nagyon rosszul volt, csak mélyeket lélegzett és nagyon gyorsan vert a szíve, már lefeküdni sem tudott (gondolom a tüdeje miatt) a fejét pedig előre tartotta.

Elmentem, rá egy órára meghalt :(

2017. okt. 8. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!