Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van értelme (ÍGY) kutyát...

Van értelme (ÍGY) kutyát tartanom?

Figyelt kérdés

Mostanában elgondolkodtam, hogy legyen egy kutyám, DE! panelban lakom egyedül és heti 6 napot dolgozom. Érdemes belevágni, vagy a kutya érdekében ne vegyek?/fogadjak örökbe?

heti 6x 8 óra egyedüllét nem ártana neki?



#kutya #panellakás #kutyatartás #kutya munka mellett
2017. okt. 8. 00:46
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Persze, hogy van!

Ha munka előtt leviszed hogy elvégezze a dolgát és hazaérés után is rögtön, akkor ki fogja bírni a 8 órát. Ezeken kívül persze még kell 1-2 egészségügyi séta amikor otthon vagy épp. És le kell mozgatnod, és tanítgatnod.

Én inkább egy már felnőtt, esetleg idősebb menhelyi kutyát javasolnék neked, ilyen életmód mellé.

2017. okt. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért ez nagyon sok, főleg, hogy nincs semmi segítséged (pl. mit csinálsz, ha beteg vagy). Mi ketten is alig bírjuk "rendesen" ellátni a kutyát + foglalkozni vele:S

Én inkább a macskát ajánlom (nekünk is van). Sokkal jobban bírja a lakást is, az egyedüllétet is, akár ketten is lehetnek (a kutyákkal ellentétben ekkor nem két unatkozó macskád lesz, ők tényleg jól elvannak együtt), és nem kell a sétaidőhöz igazodni vele (nem probléma, ha pl. beteg vagy és nem tudod levinni, vagy ha elmennél valahova, és pár órával később érsz csak haza a megszokottnál. Emellett ugyanolyan "kontakt" állat.

2017. okt. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Gondolkodom még rajta, de szerintem várok még, ha sikerül átrendezni úgy az életemet, hogy egy boldog kiegyensúlyozott kutyát tarthassak, akkor majd belevágok. Addig marad a más kutyájának szeretgetése abban való gyönyörködés :)

2017. okt. 8. 12:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha van időd és kedved, akkor akár mehetsz menhelyre is önkénteskedni, sétálhatsz a kutyákkal, szeretgetheted őket, stb. Szerintem ez is több mint a semmi.

Illetve lehetsz ideiglenes befogadó valamilyen állatvédő szervezetnél, így szinte mindig lehetne otthon kutyád, de mégsem kellene olyan hosszú időre elkötelezned magad.

2017. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

8 óra nem gáz,az meg,hogy 6 nap szerintem nem lehet kizáró. Mivel nem 10-16 órákat dolgozol.

Meg ha már gondolkozol a munkahely váltáson akkor gondolom hamarosan az is bekövetkezik,tehát a kutya nem 10-15 évet élne le úgy,hogy 6 napot dolgozol.


Kölyök korban gáz ha egyedül vállal az ember kutyát. Szobatisztaság és az egyedülléthez szoktatás miatt.


De erre egy rokon gyerek megoldás lehet. Kis zsebpénz kiegészítésnek átmegy játszani a kutyussal ha meg van az oltások leviszi stb.


De ha úgy érzed akkor várj még vele :)

2017. okt. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Család messze lakik, meg nem is szeretném, hogy más nevelje a kutyámat. Tehát rajtam kÍvül nem lenne más neki.

2017. okt. 8. 23:04
 7/7 A kérdező kommentje:
Az "életem átrendezése" alatt inkább az életmódóm, szokásaim változtatására gondoltam. Munkahelyet nem tervezek váltani.
2017. okt. 11. 01:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!