Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyek, vagy ne vegyek?

Vegyek, vagy ne vegyek?

Figyelt kérdés
Már évek óta szeretnék saját kiskutyát. Francia bulldoról van szó. 16 éves vagyok. A szüleim beleegyeztek, hogy tartsak kutyát SAJÁT FELELŐSSÉGRE! És szeretnék is de sokkal kevesebb idő jutna mindenre. Valahol félek is de iszonyatosan szeretnék kutyust.

2017. okt. 8. 11:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Van rá 350-500 000Ft-od? Mert annyiba kerül egy Francia Bulldog. Amit olcsóbban kapsz az pedig negyedévente 150 000Ft az orvosra.
2017. okt. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%

Két év múlva az is lehet, hogy az ország másik végében leszel kollégista. Előtte pedig érettségi, ami szintén rengeteg időt és energiát vesz el.

A francia bulldogok pedig nem csak drágák, de betegesek is, így elég vastag pénztárcával kell renselkezni hozzájuk. Ezeket te fizetnéd? 16 évesen diákmunka mellett sem hiszem, hogy összegyűlne ennyi pénz. A szüleid tudnak majd segíteni a sétában, pisiltetésben? Ha nem, akkor kizárt, hogy egyedül vállalni tudnád. Ha viszont a szüleid pénzzel és foglalkozással is aktívan segítenének, akkor nyilván lehetséges.

2017. okt. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ezzel a hozzáállással és hogy sajnálod a kutyára "elveszett" időt ne vegyél.
2017. okt. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%

Egy francia bulldog 300-500 ezer forint! Ha ajánlhatok, akkor szerintem inkább válassz mopszot, de azt is tenyésztőtől, törzskönyvvel, úgy már 100 ezer forintért nagyon formás kiskutyákat lehet kapni.


Amúgy igen, egy kutya bazi nagy meló, olyan mintha születne egy kisgyereked. Óriási felelősség akiről 10-15 évig gondoskodnod kell és nincs olyan, hogy "most nincs kedvem", mert a kutyának csak te leszel. Tanítani, nevelni kell folyamatosan, amíg kölyök és nem szobatiszta, addig takarítani kell utána, és bizony számíthatsz rá, hogy rongálni is fog. Kutya mellett nincs csavargás meg bulikázás, mert ki fog vele foglalkozni? Én is ha nagyritkán beülök valahova a barátnőimmel, azt úgy teszem, hogy előtte min. egy órát foglalkoztam a kutyával, ha hazamegyek (még akkor is, ha ez hajnali 2 órakor van) leviszem a kutyát dolgát végezni, akármilyen fáradt vagyok. Betegség esetén sincs "kimaradás", én télen 39 fokos lázzal, pizsiben vittem le éjszaka a kutyát a térdig érő hóban, hogy tuduk wc-zni! Ha nyaralni mentek,akkor is kell találni ember aki vigyáz rá, vagy viszitek magatokkal! Egyedül nem lehet hagyni! Ja és az állatorvos sem olcsó mulatság, az én kutyámat most harapta meg egy másik kutya, össze kellett varrni és gyógyszerezni, 70 ezer forint már ugrott is.


Persze mindezek mellette a kutya nagyszerű társa az embernek, aki megszínesíti a mindennapokat, de ezekkel legyél tisztában, hogy óriási és kőkemény munka és emberpróbáló az út, mire oda eljutsz, hogy "mesebeli" kutya-gazdi páros legyetek.

2017. okt. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Időt fordítok rá amennyi kell és attól is többet. Van a családban 2 Francia bulldog. És a pénz az megvan/lesz. Inkább mondom úgy a nem lesz időm" részt, hogy meg fog változni az élet a házban
2017. okt. 8. 11:42
 6/26 anonim ***** válasza:
81%
De ha van már 2 kutyátok, minek egy harmadik? Foglalkozol a meglévőkkel, vagy azért kell saját kutya, hogy azzal foglalkozz?
2017. okt. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Ő lenne a sajátom
2017. okt. 8. 12:54
 8/26 anonim ***** válasza:
61%
De minek? Foglalkozz a meglévőkkel.
2017. okt. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Heti 1* 2* látom őket. Ők az uncsim kutyái.
2017. okt. 8. 13:02
 10/26 anonim ***** válasza:
94%

Alaposan gondold át.

Míg kölyök, eleinte kb. 2 óránként levinni, hónapokig nem lesz még szobatiszta, addig rengeteget fogsz takarítani.

Felnőttként minimum 3 séta kell neki naponta, ha nem kertes házban éltek - ha kertesben, akkor is napi 1 séta.

A 3 sétából az egyik legalább 1 órás legyen.

Nevelni is kell, főleg sok idő megy el erre az első évében.

Mindezt persze mindennap. Akkor is, ha hétvége van, ha szünet van, ha buliznál, ha beteg vagy, ha esik, stb.

Napi 3-4 óra időráfordítást biztosan igényel egy kutya.

Gondold át, szeretnéd-e valóban ezt 10+ éven keresztül csinálni, minden napon. Mi lesz, ha továbbtanulsz? Ha dolgozni fogsz majd? Ha nyaralni mennél? Ezeket mind megnyugtatóan meg kell tudnod válaszolnod magadnak.

2017. okt. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!