Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etetitek a kis kutyusoka...

Mivel etetitek a kis kutyusokat? (5éves)

Figyelt kérdés

Az én kutyusom nem akarja megenni a kutyatáplálékot.Mindig meg akarja kóstolni a mi ebédünket.Csirkehust szoktam neki fõzni, vagy néha marhahust,rizssel vagy egy kis tésztával,de inkább huson él.


Mostanában elõfordul,hogy megy a hasa és vér látható benne és sötét a széklete.Nem mindig.Vajon mi okozhatja ezt neki?


2017. okt. 8. 15:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi,hogy nagyon szereti a tejet, reggel séta után kb.1-fél dl szokott inni.
2017. okt. 8. 15:07
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a tej kimondottan nem jó a kutyának, illetve az az étrend sem amit kap tőletek. A tápot pedig nyilván azért nem eszi meg mert engeditek neki.

A hasával és véres széklettel menjetek orvoshoz, a táplálkozással pedig keressetek egy kiképzőt aki elmondja, hogy mit kell máshogy csinálni.

2017. okt. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A hasmenéssel menjetek orvoshoz.

A tejet felejtsd el, attól is lehet hasmenése, árt neki.

A kutyakaját meg azért nem eszi, mert nincs rákényszerülve, van más lehetősége, válogat. Tedd le elé a napi adag tápot, hagyd ott, ha ne eszik 10 perc múlva vedd el. Igen, éhes marad. Nem fog belehalni. Másnap szintén elé teszed, ha nem eszik elveszed. Ezt szépen játszod addig ameddig rá nem jön, hogy nem lesz más, azt kell megennie. Jelen esetben tökéletesen tisztában van vele, hogy hülyét csinálhat belőled, vess ennek véget.

(Természetesen a fent említett módszert valamilyen jó minőségű táppal próbáld, ne Chappy-vel, tescogazdaságossal, Pedigreevel és társaival)

2017. okt. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, második vagyok, egyébként én Brit Premiummal etetek, csak hogy a kérdésre is válaszoljak. 7 éves a kutya.
2017. okt. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért megy a hasa valószínűleg, mert nem megfelelően van etetve. Például a tej abszolút nem való neki.

Ezenkívül lehet vírus vagy baktérium okozta bélgyulladás.

A kutyakaját, ha száraztápot értesz alatta, azért nem eszi meg, mert úgyis kap mást, ami jobban a fogára való.

A hús egyébként nem rossz, de érdemes lenne nyersen etetni akkor már, BARF módszer szerint (olvass utána). Rizsre csak diétakor van szüksége, de akkor is péppé főzve. Tésztára semmikor.

2017. okt. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyám házi kosztot kap(igaz már idősebb, 14éves). A házi koszt alatt azt értem, hogy külön az Ő számára főzök neki ételt. Ezekből az alapanyagokból, változatosan:

-húsok: pulyka/csirke mell/comb filézve, sovány marha színhús, sertéskaraj

-hal:tőkehalfilé, lazacfilé, heringfilé

-tojás

-tejtermékek:sovány túró, natur joghurt, élőflórás kefir, zsírszegémy sajt

-zöldségek:sárgarépa, petrezselyem, tök, cukkini, uborka, édesburgonya, zeller

-gyümölcsök:alma, barack, dinnye, körte, banán, eper

-gabonaféle:rizs, hajdina, köles, zab, tk búzadara, kukoricadara

+ kap: lazacolajat, zöldkagylóport, bérescseppet, lucernaport.

Jahm, este kap enni, de minden reggel kap pontosan 1dl tejet(házit), enélkül nincs meg a "tejjes"boldogság:) De neki nincs tőle hasmenése, világ életében imádta a tejet, sose volt baja tőle.

2017. dec. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt a jó sok mindent kap a kutyusod.
2017. dec. 9. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!