Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullmasztiff után Amstaffra...

Bak Norbert kérdése:

Bullmasztiff után Amstaffra váltott már valaki, vagy épp fordítva? Mik a tapasztalatok? Döntés előtt, akár külön-külön is érdekel vélemény, tapasztalat tartóktól, főleg gyerekes családoktól.

Figyelt kérdés

Több bullmasztiff tartásában van tapasztalatunk, 3 év alatti gyerek mellett nőttek fel kölyökként, és múltak ki sajnos 10 év után.


Most a két éves kislányunk mellé szeretnénk gyerekbarát, de tekintélyt parancsoló családtag kutyát.


Adottságok:

Kertes ház, de benti tartásban lenne ahogy a korábbiak is voltak. Napi 2-szeri séta melletti egyéb mozgásigényre előkert, udvar van. Hétköznap napi 6-8 óra napközbeni benti egyedüllét viszont nélkülözhetetlen lenne. Hétvégéink szabadok egyenlőre.


Bullmaszatra jelenleg nem futja az erre elkülönített keret, viszont régóta szemezek az Amstaffokkal is, de nincs tartási tapasztalatom velük kapcsolatban.



2017. okt. 8. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van mindkettő. Gyerek mellé én azt mondom a staffinál nincs jobb választás. Hihetetlen mi mindent elvisel a gyerekektől, minden reakció nélkül. Csak ás. Erről nem tudtam leszoktatni.
2017. okt. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki ért a fajtához, akkor akár nagyon jó családi kutya válhat belőle. De természetre teljesen más a két fajta. A mozgásigényük szintén más.

Míg a bullmasztiff beéri annyi mozgással, amit írtál, egy amstaff nagy valószínűséggel nem fogja. Persze, szívesen elheverészik a kanapén, de igényli a napi fárasztást, és itt ne sétára gondolj. Sétálhatsz te vele egész nap, az kevés (az udvarban való lézengés szintén).

Viszont ezt a Bullmasztiffra nem futja dolgot nem értem. Amstaffra futná? Egy rendes tenyészetből való amstaff szintén nem olcsó mulatság. Szaporítótól pedig nagyon nem éri meg, mivel a kiváló idegrendszer ennél a fajtánál -különösen, hogy kicsi gyerek mellé akarod- nagyon fontos!


Az én kutyám csak bull típusú keverék (amstaff anyuka, cane-corso apuka), de nem a legjobb idegrendszerű, cigányputriból mentett kutya. Szintén össze-vissza szaporított ki tudja milyen vérvonalból. Imádom, és tényleg, életem legjobb kutyája, de gyerek mellé semmiképpen nem ajánlanám. Még egyszer mondom, egy jó idegrendszerű, hozzáértő tenyészetből való amstaffból lehet nagyon jó családi kutya, de az sem lesz olcsó.


Én azt javasolnám, hogy próbáljatok meg más fajtában gondolkodni.

2017. okt. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Előéletünkben egy újgazdag családtól, tenyésztő által kimenekített törzskönyves bullmasztiffunk volt. Ugye ott rendes vételárat nem is mondhatnék, üzemanyag árban és oltási ktgben vettük magunkhoz. Sajnos 3 évesen múlt ki bélcsavarodásban éjjel. Anélkül, hogy felébresztett volna, segítségért.


Utána pár hónappal vettünk egy nem törzskönyves fajta tisztát, jó körülmények közül. Ez volt 10 éve 35-40 ezer ft körül. Most hasonló adottságokkal rendelkezőt tk nélkül 150-200 alatt nem találok.


Amstaffot viszont tk nélkül, jó körülmények közül 50-60-ért már igen. Kb ezt be tudnánk most vállalni.


Mivel "hobby" célra lenne, ezért nem kerestem kenneleket.

Sajnos az előzőekkel sem volt annyi idő foglalkozni, hogy versenyeztessük, avgy fedezzenek, bár az első tényleg jó vérvonal volt.


Persze a fenntartási ktg-ek másabbak, arra folyamatos a fedezetünk. Illetve mivel terrier típus, kutyaovi és kutyasuli hétvégén árba, időbe belefér.

2017. okt. 8. 19:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szaporítós bull-típusút (ugyebár ezek nem fajtatiszta kutyák) semmiképpen nem javaslok. Egyrészt, mert etikátlan a szaporítókat (ergo szukák kizsákmányolását stb.) támogatni azzal, hogy tőlük vásárolsz.

Másrészt, mert a jó ég tudja, milyen idegrendszert örökölt a felmenőitől az a kutya, na meg hogyan szocializálták élete első heteiben... Gyerekek mellé ez nem jó ötlet.

Vagy gyűjtsetek még néhány hónapot, és vegyetek tenyésztőtől staffit, annyit úgyis várni kell egy-egy tenyésztős kölyökre, elő kell jegyeztetni - a várakozás ideje alatt félreteszitek, amit egyébként a kutyára ráköltenétek, és meg is van az ára.

Vagy esetleg fajtamentéstől fogadhattok be már ismert természetű, gyerekekkel, kutyákkal, más állatokkal is tesztelt staffit.

Azt azért jó tudni róluk, hogy igencsak sportos gazdát igényelnek, nagyon pörgősek, mozgásigényesek. Kiskortól kutyákkal nagyon fontos szocializálni, és mindenféle helyzethez hozzászoktatni, határozottan nevelni. Magas (2 m) kerítés is célszerű, az enyém (menhelyi staff) a másfél méteresen helyből átugrott.

2017. okt. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nagyon ki kell választani,hogy honnan veszed a kutyit. Ha gyenge az idegrendszere életveszélyes. A szomszéd kutyája a saját gazdája gyerekét támadta meg. Senkit nem tűr el csak a gazdáját. Nekünk is van kettő és fát lehetne hasogatni a hátukon,azt is eltűrnék. A 7 éves kislányom,állandóan nyúzza őket és direkt imádják. Nagyon jó kutyák. Gyorsan tanulnak és fegyelmezhetőek.Annyi a gondunk,hogy az idegeneket nem szeretik. De ez a mi hibánk,mert nem szoktattuk más emberekhez.
2017. okt. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!