Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor ki a hibás? Szerencsé...

Ilyenkor ki a hibás? Szerencsére nem történt most semmi.

Figyelt kérdés
Szitu: Sétálok a kutyámmal, pórázon van. A légynek sem tudna ártani. Szembe jön egy apuka a kb. 3 éves kisfiával. Ahogy közeledünk, megállnak. A gyerek kezében egy hurkapálca szerű tárgy van, a végén pedig valami papír dísz. Ahogy elhaladunk mellettük, a gyerek hirtelen a kutyám feje felé suhint a botjával, mintha fejbe akarná ütni. A kutyám megijedt, és hátrahőkölt. Valószínűleg csak azért nem találta őt el. Ezután szó nélkül tovább siettünk. Kérdezem én: mi van akkor, ha egy másik kutya erre a mozdulatra támadólag reagál? Ki lesz akkor a hibás, a gazdája vagy a szülő? Miért kell engedni egy kisgyereknek, hogy egy kutya fejénél hadonásszon? Vagy nekünk, gazdáknak kell szájkosarat adni a kutyára minden sétánál, hogy ilyen ne forduljon elő? Persze nyilván mindenki ismeri a kutyája alaptermészetét, de én pl. ettől még elképzelhetőnek tartom, hogy egy kutya egy ilyen fenyegető mozdulattól megijed, és nem meghátrál, mint az enyém, hanem támad. Vagy ilyen abszolút nem fordulhat elő, egy kiegyensúlyozott kutyánál, akit jól neveltek? Szerintem bármennyire is jól nevelt meg szelíd a kutya, nem lehet minden ehhez hasonló szituációra felkészülni a gazdájának, vagy igen?

2017. okt. 9. 23:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
21%

Én úgy tudom, hogy csak pórázon és szájkosárban lehet elvileg sétáltatni a kutyákat.


Akármi is az igazság, tutira rád vernék a felelősséget.

2017. okt. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
51%

100%-ban te lennél a hibás, nulla százalékban a gyermek és szülője.

Nem kell minden kutyafajtára szájkosár ugyan, de ha harapós, akkor még egy vizslára is kell (amire egyébként nem előírás).

A kutya sem felel semmiért, csak a gazdája.

Ha nem azzal van az utcán, akkor megosztva a gazda és sétáltatója.

Teljesen mindegy, fel lehet-e készülni rá.

2017. okt. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
42%

Ügye, aki az elsőt lepontozta, csak tudatlanságból tette?!


A jog teljesen egyértelműen a kutya gazdáját teszi felelőssé.


Kérdezem: Ha a kutya gazdája nem készülhet fel mindenre, a 3 éves gyermek szülője… ő igen?

2017. okt. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%

A jog a gazdit tenné felelőssé, de a jogszabályokat emberek írják, akik gyakran hülyék.


Azt a kutyát, aki azért harapta le egy kisgyerek fülét, mert az kővel dobálta őt, elaltatták. Na ki volt a hibás? A gyerek utána nevetve mesélte el egy tv riportban, hogy milyen vicces volt szemen találni a kutyát. Évekkel ezelőtt volt ez a műsor de ma is tisztán emlékszem rá.


Szerintem nyugodtan szólhatsz előre az idiótának látszó szülőknek, hogy ne jöjjenek közel. Nem vagy köteles minden kiskölökkel jópofizni, a kutyádnak sem kötelessége eltűrni azt. Mondom ezt két kisgyerek anyukájaként.

2017. okt. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%

Nagytestű kutyám van. Általában úgy közlekedek az utcán vele, hogy kartávolságon kívül legyünk bárkitől. Ha pedig túl sűrű a népesség, bizony, ráteszem a kosarat. Semmit nem veszít a szépségéből a kosárral a fején. Ráadásul az a meglátásom, olyankor jobban kerülnek az emberek.

Legtöbbjében az él: szájkosár= harapós kutya :)

2017. okt. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Az tuti nem igaz, hogy csak pórázon és szájkosárral lehet sétáltatni kutyát.

Amúgy mi külföldön élünk, itt az a szabály (ezt biztosan tudom), hogy vagy póráz vagy szájkosár legyen a kutyán közterületen.


Egyébként nem látszottak veszélyesnek, viszonylag keskeny volt a járda, és parkoló autók szegélyezték. Tehát nem nagyon volt lehetőség elkerülni őket. Meg tényleg nem is számítottam erre. De tanultam az esetből, legközelebb ha el kell menni ekkora gyerek mellett, akkor azt úgy tesszük, hogy a kutyám lehetőleg kartávolságon kívül legyen tőlük. És ezt egyáltalán nem azért, mert "nehogy megharapja", hanem a saját érdekében, hogy nehogy kárt tegyen benne meg fölöslegesen ijesztgesse őt valami kis taknyos. Amúgy német vizsla (és talán labrador) keverék. Én 100%-ban ismerem őt, és soha nem támadna meg senkit még ha okot is adnának neki rá. Sajnos sokat bántalmazott kutyáról van szó, aki csak meghúzza magát, esetleg a hátára fordul, és csendben várja a sorsát. :(

2017. okt. 10. 00:01
 7/26 anonim ***** válasza:
34%

"Én 100%-ban ismerem őt, és soha nem támadna meg senkit még ha okot is adnának neki rá. "


Igen, minden kutyatulajdonos ezt szokta mondani, pont ebből van a baj. Ha 20 óvodást megevett vacsorára, a kis aranyos akkor is "csak barátkozni akart" meg "a gyerekek heccelték" a gazdája szerint.


A kutyáért a gazda felel, igenis tessék pórázon tartani, ha kell szájkosarat is tenni rá, gyerekek közelében meg különösen figyelni. Ez a minimum. Mivel a kutya ösztönlény, ezért teljes mértékben a te felelősséged, és abszolút érthető módon téged fognak elővenni, ha bármi baj történik.

2017. okt. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%
Elméletben egy ilyen forgatókönyvének a következő módon kellene működnie: a két felnőtt ember szépen csendben lekommunikálja egymással, te a távolabbi oldalra irányítod a kutyát, a másik pedig a gyereket, így akármit csinálnak, két felnőtt ember, vagyis legalább egy méter van köztük. Ha a szembe jövő (feltesszük kultúrált, értelmes ember) látja, hogy húzod félre a kutyát, azonnal arra asszociál, hogy haraphat, ugorhat, satöbbi, így ő is így tesz a gyerekkel.
2017. okt. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
50%
Szegény kutyus :( Hihetetlen, hogy egy debil kretén kölyök bármit megtehet egy ártatlan állattal mindenféle következmény nélkül. Véleményem szerint az ilyen kölyök megérdemli, hogy összerugdossák. Akkor majd megtanulja. Bár ebből úgyis csak egy pszichopata állat lesz.
2017. okt. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
48%

"Bár ebből úgyis csak egy pszichopata állat lesz."


...nem pedig olyan kedves, barátságos ember, mint te :D

2017. okt. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!